Najnowsze

Najnowsze

Bohaterowie drugiego planu

U nas jeszcze raz akcja Francja - czyli nasi na Euro 2016. Z naciskiem na liczbę mnogą. Na czele naszej drużyny oczywiście Robert Lewandowski, ale nareszcie nie osamotniony. Tuż obok niego Krychowiak, Glik, a także Mączyński i Fabiański. I o nich teraz - bohaterach tylko trochę drugiego planu.

Drużyna

Ani nagroda Nobla z ekonomii za badania nad biedą, ani nawet zbliżająca się do finału kampania wyborcza nie są dziś w stanie przyciągnąć większej uwagi niż polscy piłkarze. To wprawdzie jeszcze nie mistrzostwo Europy, ale dla biało-czerwonych sam awans do tych mistrzostw to powód do wielkiego świętowania - awans wywalczony drugi raz w historii w dodatku, w trudnej dość grupie. Niedzielne decydujące zwycięstwo z Irlandią na Stadionie Narodowym obudziło narodowe nadzieje, bo skoro jest Lewandowski (jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy teraz napastnik na świecie) i jest awans, no to jest i apetyt na więcej. Jak ocenia prezes PZPN Zbigniew Boniek - dziś polska reprezentacja jest drużyną. Drużyną Adama Nawałki - któremu w nagrodę za awans po dwóch latach przedłużono kontrakt i teraz to on będzie decydował, których piłkarzy zabierze w przyszłym roku do Francji. O radości, nadziei i wierze w biało-czerwonych.

Kampania - kolej na Radom

Do rodzinnego Radomia Ewy Kopacz jechała w poniedziałek Beata Szydło. Jechała mozolnie, długo i z pytaniami, gdzie podziało się szybkie połączenie kolejowe z Warszawą obiecane przez Platformę już przed laty. W odpowiedzi Platforma przypomina, że Radomiem rządzi prezydent z PiS i dlatego jest jak jest.

Adopcja przez pomyłkę

W Wielkiej Brytanii adopcja przez pomyłkę. Zaniepokojeni rodzice wiozą swoje małe dziecko do szpitala - bo niemowlę krwawi. Lekarze je badają, ale i podejrzewają, że rodzice mogli stosować przemoc - stąd krew. Opieka społeczna reaguje natychmiast - urzędnicza machina rusza i nie sposób jej zatrzymać. Nawet wtedy, gdy rodzice zostają uniewinnieni. Dziecka odzyskać nie mogą, bo to zostało oddane do adopcji.

Kolejny atak nożem w Izraelu. Czwarty tego dnia

Izraelski żołnierz został wieczorem ugodzony nożem w autobusie w Jerozolimie, sprawcę ataku zabili członkowie sił bezpieczeństwa - podała policja. Był to czwarty w ciągu dnia atak z użyciem noża w Izraelu.

"Szydło unika niektórych tematów i wraca, gdy ktoś jej pokaże odpowiedź"

Premierem i szefem MON po wyborach nie będą Beata Szydło i Jarosław Gowin, a Jarosław Kaczyński i Antoni Macierewicz - stwierdził w magazynie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier dodał, że Szydło "jest bardzo słaba" i ucieka od "niektórych tematów" do momentu, w którym "ktoś jej pokaże odpowiedź".

Szydło: Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. Apelowałam o porzucenie tematu

Antoni Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. O jego poglądach powinno się rozmawiać wyłącznie z nim - stwierdziła w "Kropce nad i" wiceprezes PiS Beata Szydło. Był to komentarz do wypowiedzi polityka PiS, który mianem skandalu określił zakup śmigłowców H225 Caracal. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że apelowała do polityków PiS o to, by porzucić temat przetargów dla wojska na czas kampanii.

Przesądy Nawałki? Jest ich kilka

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.

Duchowni będą musieli legitymować się "dyplomem laickości"

Imamowie przyjeżdżający nauczać do Francji będą musieli zaopatrzyć się w uniwersytecki dyplom z laickości. Pierwsze porozumienie w tej sprawie podpisano z Algierą - poinformował w szef MSW Bernard Cazeneuve, odpowiadający w rządzie za wyznania.

Szydło: Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. Apelowałam o porzucenie tematu

Antoni Macierewicz ma prawo do własnych poglądów. O jego poglądach powinno się rozmawiać wyłącznie z nim - stwierdziła w "Kropce nad i" wiceprezes PiS Beata Szydło. Był to komentarz do wypowiedzi polityka PiS, który mianem skandalu określił zakup śmigłowców H225 Caracal. Kandydatka PiS na premiera powiedziała, że apelowała do polityków PiS o to, by porzucić temat przetargów dla wojska na czas kampanii.

Przesądy Nawałki? Jest ich kilka

Selekcjoner Adam Nawałka ma kilka przesądów i trzeba się do nich stosować - zdradził w "Faktach po Faktach" Tomasz Iwan, dyrektor reprezentacji Polski. Jeden z nich dotyczy podróży autokarem. - Trzeba zwracać uwagę, żeby autokar z piłkarzami nigdy nie jechał do tyłu - ujawnił były reprezentant Polski.

Beata Szydło gościem "Kropki nad i"

Uchodźcy, emerytury, Antoni Macierewicz. To tylko niektóre zagadnienia, o które pytana była Beata Szydło w "Kropce nad i" w TVN24. Zapewniała, że po wygranych przez PiS wyborach to właśnie ona będzie premierem.

Polityczne wątki nielegalnych nagrań

Na finiszu kampanii wraca afera podsłuchowa. Dziennikarze "Newsweeka" dotarli do raportu, sporządzonego przez prawników kancelarii Romana Giertycha, z którego wynika, że niektóre tropy w aferze prowadzą do osób związanych z Prawem i Sprawiedliwością. Temat podchwycili politycy Platformy Obywatelskiej, którzy uważają, że prokuratura powinna zająć się zbadaniem wątku politycznego zamieszania wokół taśm. Parlamentarzyści PiS-u przypominają, że to oni wnioskowali o powołanie komisji śledczej do zbadania nielegalnych nagrań, a wtedy, ich zdaniem, sprawa mogłaby być rozwikłana dużo wcześniej. O próbach wyjaśnienia afery taśmowej i jej niezbadanych do tej pory obszarach rozmawiali w programie Tak jest Joanna Mucha (Platforma Obywatelska) i Bartosz Kownacki (Prawo i Sprawiedliwość)

"Wiązanie, rękami Giertycha, PiS z taśmami jest niedorzeczne"

Prokuratorskie dokumenty dotyczące afery taśmowej wskazują na kontakty między środowiskiem PiS-u a Markiem Falentą i być może kelnerami - stwierdziła w "Tak jest" Joanna Mucha (PO). Z kolei Bartosz Kownacki (PiS) przekonywał, iż "insynuowanie, że zrobiło to PiS przekracza wszystkie granice".

Król odpowiada krytykom: wykorzystują tragedię w Mekce

Król Arabii Saudyjskiej Salman ibn Abd al-Aziz as-Saud stanowczo sprzeciwił się jakiemukolwiek podawaniu w wątpliwość organizacji pielgrzymki do Mekki przez jego kraj. Podczas tegorocznej pielgrzymki zginęło według oficjalnych danych 769 osób.

"Pełzający Afganistan z elementami Libii i Somalii"

Specjalny wysłannik ONZ do Syrii Staffan de Mistura poinformował, że tego samego dnia uda się na rozmowy do Moskwy, a potem do Waszyngtonu. Wszczęcie dialogu między władzą i opozycją w Syrii stało się jeszcze pilniejszą kwestią - podkreślił.

Policja przestała pilnować Assange'a. Za drogo

Brytyjska policja zrezygnowała z całodobowej obecności przed ambasadą Ekwadoru w Londynie, gdzie od 2012 roku przebywa założyciel portalu WikiLeaks Julian Assange, chroniąc się przed ekstradycją do Szwecji. Głównym powodem decyzji są koszty operacji.

Przybywa państw, które ostrzegają przed podróżą do Turcji

Chiny dołączyły w poniedziałek do grona szesnastu państw, które ostrzegają przed podróżowaniem do Turcji. Polskie MSZ już od lipca zaleca, by w ogóle nie podróżować do południowo-wschodniej części tego kraju, a także ostrzega przed odwiedzaniem pozostałych regionów kraju.

PO oskarża prokuraturę i opozycję. Szydło: tropy afery taśmowej nie prowadzą do PiS

Afera podsłuchowa to afera Platformy Obywatelskiej, Prawo i Sprawiedliwość nie ma z nią nic wspólnego - stwierdziła wiceprezes PiS Beata Szydło. To reakcja na publikację tygodnika "Newsweek", z której ma wynikać, że "w aferze taśmowej tropy prowadzą do PiS", a "prokuratura robi wszystko, by tego nie zbadać". Politycy PO, komentując ten artykuł, mówili w poniedziałek o aferze podsłuchowej jako o "pełzającym zamachu stanu".

Nagrywał szarpaninę z policją, na komisariacie skasowali film?

Mieszkaniec Częstochowy nagrywał szarpaninę podczas policynej interwencji. Jak twierdzi, mundurowi bezpodstawnie zarekwirowali mu telefon, założyli kajdanki i zatrzymali. Mężczyzna jest oburzony chaotyczną interwencją i zachowaniem policji. Sprawę zgłosił do prokuratury, wewnętrzne postępowanie prowadzi też policja.

Policzyli, ile kosztuje Rosjan wojna w Syrii

Operacja wojskowa rosyjskiego lotnictwa w Syrii pochłonie co najmniej 1 mld euro rocznie, jeśli obecna skala zaangażowania pozostanie bez zmian - podaje tygodnik "Kommiersant-Diengi", powołując się na Ministerstwo Obrony. W operacji uczestniczy 50 samolotów.