Najnowsze

Najnowsze

"Zielone światło" od sądu. Pierwszy taki wyrok dla dilera dopalaczy

Zapadł precedensowy wyrok, potwierdzający możliwość karania za handel niebezpiecznymi substancjami, tzw. dopalaczami, na podstawie kodeksu karnego, a nie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – poinformował w czwartek rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie prok. Piotr Kosmaty.

Szczątki na terenie aresztu. Zidentyfikowano pierwsze osoby

Wacław Sadokierski i Piotr Wądołowski, aresztowani przez Niemców i rozstrzelani w 1943 roku, to dwie pierwsze osoby zidentyfikowane na podstawie badań genetycznych szczątków odkrytych podczas prac ekshumacyjnych na terenie aresztu śledczego w Białymstoku.

Osiem lat niesłusznie trzymany w szpitalu psychiatrycznym. "Sponiewierali mnie"

- Dzień w dzień, w ciężkim stresie, zdrowy człowiek przebywający z chorymi psychicznie. Ja się budzę spocony, cały mokry i w koszmarach to wraca - tak w skrócie Krystian Broll wspomina swoje osiem lat pobytu w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Jak się jednak okazuje, w ogóle nie powinien był tam trafić. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

MSZ Węgier: Polska nie naruszyła integralności Grupy Wyszehradzkiej

Decyzja Polski o poparciu we wtorek unijnej decyzji o podziale migrantów między kraje członkowskie UE nie naruszyła integralności Grupy Wyszehradzkiej - powiedział w czwartek szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto. Pozostałe kraje Grupy, czyli Czechy, Słowacja i Węgry, głosowały przeciwko podziałowi kwot migrantów napływających do Grecji i Włoch z biedniejszych albo ogarniętych wojną krajów, ale zostały przegłosowane.

Izrael nie zestrzeli rosyjskich samolotów. Ma być wojskowa koordynacja

Na czele izraelsko-rosyjskiego zespołu koordynacyjnego, którego zadaniem będzie zapobieganie przypadkowej wymianie ognia w Syrii, staną zastępcy dowódców sił zbrojnych obu krajów - informuje w czwartek Reuters powołując się na anonimowego oficera izraelskiego. Pierwsze spotkanie zespołu, którego powołanie uzgodnili w poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin i premier Izraela Benjamin Netanjahu, odbędzie się 5 października.

Akcja ratownicza na Bałtyku. Pomocy potrzebował ranny mężczyzna

- Pasażer promu Optima Seaways z raną kłutą brzucha musi być przetransportowany do szpitala - taki komunikat otrzymał dyżurny z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni. Na miejsce wysłano załogę śmigłowca Anakonda. Okazało się, że poszkodowany to obywatel Litwy.

Osiem "decyzji operacyjnych". Co ustalono na szczycie UE

Po północy w czwartek zakończyło się nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli dotyczące pomocy dla uchodźców. Przywódcy państw UE podjęli decyzje jak radzić sobie z kryzysem imigracyjnym w Europie. Postanowiono m.in. o przeznaczeniu co najmniej jednego dodatkowego miliarda euro na pomoc uchodźcom. Europejscy liderzy zaznaczyli w komunikacie, że to tylko najpilniejsze decyzje operacyjne przed wcześniej zaplanowanym październikowym szczytem ws. imigracji. Oto one.

"Mam poważne wątpliwości, czy rząd wie, na co się zgodził"

- Obawiam się, że są to decyzje spóźnione - skomentował ustalenia środowego szczytu przywódców UE Mariusz Kamiński. Wiceprezes PiS stwierdził w programie "Jeden na jeden", że nie ma przekonania, czy polski rząd jest przygotowany na przyjęcie uchodźców, a wiele pytań pozostaje wciąż bez odpowiedzi.

Merkel jak Putin. "Asad powinien brać udział w rozmowach"

Prezydent Syrii Baszar Asad powinien brać udział w rozmowach na temat zakończenia konfliktu w kraju - oświadczyła kanclerz Niemiec Angela Merkel po zakończeniu nadzwyczajnego szczytu UE ws. kryzysu migracyjnego. Takie stanowisko Merkel jest zbieżne z postulatami Rosji, która przekonuje Zachód, że wojnę domową w Syrii mogą zakończyć tylko rozmowy Asada z opozycją i nawet ich przejściowe współrządzenie krajem. Zresztą kanclerz Niemiec właśnie w Rosji widzi drugie obok USA państwo, które powinno w największym stopniu wpływać na rozwiązanie syryjskiego konfliktu.

Historyczne porozumienie zakończy 50-letni konflikt?

Prezydent Kolumbii Juan Manuel Santos i przywódca lewicowych rebeliantów z organizacji FARC Rodrigo Londono poinformowali w środę w Hawanie o osiągnięciu przełomowego porozumienia w rokowaniach pokojowych, które może zakończyć trwający od pół wieku konflikt.

Polska zalana imigrantami? Davies: to strachy na Lachy

- Polacy chyba są mało przyzwyczajeni do ludzi innych narodowości i religii - stwierdził w programie "Świat" Norman Davies. Brytyjski historyk mówił, że w obecnej sytuacji pokutuje brak edukacji Polaków, którzy nieufnie podchodzą do wszystkich obcych. Obawy, że imigranci przyjdą i narzucą Polsce swoją religię czy wartości nazwał natomiast "strachami na Lachy".