Najnowsze

Najnowsze

Sobota, 17 majaPrzypomniany przez Jarosława Kaczyńskiego temat niemieckich roszczeń do ziem zachodnich i północnych to "odgrzewanie resentymentów", które wraca "jak bumerang" - tak uważa Jarosław Gowin, którego zdaniem "politycy PiS-u nie potrafią w inny sposób zwrócić na siebie uwagi".

Damian Ligocki, jeden z żołnierzy podejrzanych o ostrzelanie afgańskiej wioski Nangar Khel, przerywa milczenie. Po raz pierwszy od wyjścia z aresztu ujawnia swoją twarz i nazwisko. Jak mówi, przebywający w areszcie pozostali żołnierze są niewinni i powinni odpowiadać z wolnej stopy.

- Jest odruch współczucia dla żołnierzy i ich rodzin, ale po drugiej stronie są zabici cywile z Nangar Khel - mówił w TVN24 Zbigniew Wassermann. Zarówno on, jak i pozostali goście Magazynu 24 Godziny - Jarosław Gowin i Janusz Zemke - uważają, że sprawę powinien rozstrzygnąć niezawisły sąd.

Przypomniany przez Jarosława Kaczyńskiego temat niemieckich roszczeń do ziem zachodnich i północnych to "odgrzewanie resentymentów", które wraca "jak bumerang" - tak uważa Jarosław Gowin, którego zdaniem "politycy PiS-u nie potrafią w inny sposób zwrócić na siebie uwagi".

30 maja będzie "dniem bez wokandy" - ustalił Zarząd Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" i wezwał sędziów do udziału w proteście. Jednocześnie apeluje, by protestowali z rozwagą. Stowarzyszenie spiera się z resortem sprawiedliwości m.in. o sędziowskie pensje.

O nowych wstrząsach w południowo zachodnich Chinach poinformowało w sobotę amerykańskie centrum geologiczne (USGS). Trzęsienie o sile 6,1 w skali Richtera nastąpiło na granicy prowincji Syczuan i Gansu.

- Nie wiem kogo Jarosław Kaczyński miał na myśli mówiąc o przepraszaniu, może biskupów polskich z 1965 r., ale chyba by z nimi nie chciał polemizować - tak szef MSZ Radosław Sikorski skomentował słowa byłego premiera, który stwierdził, że "polityka przepraszania doprowadziła do roszczeń Niemców wobec Polaków.

Czteroletni Kamil zginął po upadku z okna kamienicy w Sosnowcu (Śląskie). Chłopczyk wypadł przez okno strychu czteropiętrowej kamienicy, zmarł po przewiezieniu do szpitala - podała policja.

Na mieliznę lub na podwodne skały wpłynął na Bałtyku koło Bornholmu rosyjski statek do transportu odpadów atomowych. Kapitana jednostki zatrzymano; policja podejrzewa, że był pod wpływem alkoholu, podobnie jak inni członkowie załogi.

Niefortunnie zakończyły się sobotnie juwenalia na warszawskim Polu Mokotowskim dla trójki studentów - poinformowali nas internauci na platformę Kontakt TVN24. Żacy spadli z ruchomej platformy i trafili do szpitala.

Nad Polskę nadciągają burze. Obfitych opadów deszczu a nawet gradu można spodziewać się głównie na Śląsku, Opolszczyźnie i na Pomorzu Zachodnim. Burzom towarzyszyć będą porywy wiatru do 90 km/h.

Senator Edward Kennedy z objawami udaru trafił w sobotę do szpitala w Bostonie w stanie Massachusetts - poinformowała agencja Reutera powołując się na doniesienia telewizji CNN.

Półtoraroczny chłopiec wypadł z okna na trzecim piętrze w jednym z bloków w Nowym Dworze Mazowieckim. W stanie ciężkim przewieziono go do szpitala.

Przeterminowane o miesiąc sery znajdowały się na półkach jednego z hipermarketów sieci Real - donoszą reporterzy magazynu "Prosto z Polski". Po odkryciu prawdy, kierownictwo sklepu próbowało ukryć dowody handlowej nierzetelności. Rzecznik sklepu: Jest nam niezmiernie przykro.

Gwiazda kina Scarlett Johansson postanowiła sprawdzić się na nieznanym jej dotąd polu muzycznym. Muza Woody'ego Allena nagrała płytę z utworami Toma Waitsa. Premiera w poniedziałek, a u nas już fragmenty utworu promującego jest debiutancki krążek.

Polityka przepraszania uprawiana po 1989 roku doprowadziła do roszczeń wobec ziem północnej i zachodniej Polski - powiedział w sobotę w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński. I dodał: - Nie może być ta, że ofiarami II wojny światowej, będą obok Żydów, także Niemcy.

Wyrzutnie rakiet, samochody opancerzone, w tym popularne Hummery - ulicami Krakowa uroczyście przetoczyła się wojskowa defilada. To wszystko, by uczcić pamięć Władysława Andersa w kolejną rocznicę zdobycia Monte Cassino.