Najnowsze

Najnowsze

Około 150 osób ewakuowali strażacy w Poniatowej (Lubelskie) z powodu pożaru, który wybuchł w jednym tamtejszych bloków. Nikt nie odniósł obrażeń.

Wenezuela zerwała stosunki handlowe z petrochemicznym gigantem Exxon Mobil - największym koncernem naftowym na świecie. To odpowiedź na zamrożenie na wniosek firmy zagranicznych aktywów wenezuelskich o wartości 12 miliardów dolarów.

Pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Kosowa zażądały Rosja i Serbia. Według obserwatorów zamieszkana głównie przez Albańczyków prowincja może ogłosić niepodległość jeszcze w tym tygodniu.

Szwedzki sąd uznał chilijskiego tenora Ernesto Beltrana winnym gwałtu i skazał na dwa lata więzienia. Śpiewak nie zgadza się z wyrokiem i twierdzi, że to przejaw ksenofobii.

Wiedza o życiu seksualnym dla wszystkich uczniów, a antykoncepcja refundowana - to nowe inicjatywy ustawodawcze LiD. - Lewica zawsze była bezbożna i niemoralna. Wkrótce szczury wrócą do nor i będzie spokój - komentuje dla "Dziennika" biskup Tadeusz Pieronek.

W Raciborzu (woj. śląskie) spłonął przedwojenny drewniany młyn. Z pożarem walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej. - To była jedna, wielka pochodnia - mówi w rozmowie z tvn24.pl Stefan Kaptur, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

Nie wykazałam się dużą pracą w Sejmie, na razie się przyglądam. Mogę powiedzieć, że jestem gorsza niż lepsza - w taki sposób swoją poselska aktywność oceniała w TVN24 Nelly Rokita. Jej zdaniem dobrym posłem jest Tadeusz Cymański (PiS), a najgorszym - Stefan Niesiołowski (PO).

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski nie daje za wygraną. - Zlecimy opinię, która ma wykazać w jaki sposób zniszczony został laptop byłego szefa resortu Zbigniewa Ziobry. Potem zapadnie decyzja czy sprawa trafi do prokuratury - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w "Sygnałach Dnia".

Zakochani z całego świata zagrażają jednemu z najstarszych mostów w Rzymie! Pielgrzymujący do Wiecznego Miasta, na znak swojej miłości wieszają na moście Milvio kłódki. Pojawiło ich się już tak wiele, że zabytek grozi zawaleniem.

Po raz czwarty w Polsce, lecz po raz pierwszy w Warszawie. Dziś wieczorem na stołecznym Torwarze wystąpi amerykański zespół numetalowy - Korn. Koncert w ramach trasy "Bi#%h We Have A Problem Tour" będzie promować najnowszą płytę formacji.

Kociarz Roku 2007 - do takiej nagrody nominowali czytelnicy magazynu "Kot" prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się na niedzielnej gali w Pałacu Kultury i Nauki z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz być może samego nagrodzonego - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Wystarczyły zaledwie trzy tygodnie pracy w ABW, by troje zastępców szefa Agencji, Krzysztofa Bondaryka, dostało premie. I to nie byle jakie, bo po około 10 tysięcy złotych nagrody - informuje "Dziennik".

Znana z "You can dance" Anna Bosak zatańczy z prowadzącym "Jaka to melodia" Robertem Janowskim, najsłynniejszy polski strongmen Mariusz Pudzianowski puści się w tany z Magdaleną Soszyńską, a Rafał Maserak porwie na parkiet Katarzynę Figurę. Rusza VII, ostatnia, edycja "Tańca z gwiazdami"

Ciemnoskóry senator Barack Obama ze stanu Illinois i 72 - letni weteran polityczny i wojskowy John McCain, senator ze stanu Arizona, wygrali wszystkie wtorkowe wybory wstępne w Stanach Zjednoczonych.

Oficerowie kontrwywiadu wojskowego w Afganistanie byli oceniani przez dowódcę polskiego kontyngentu, gen. Marka Tomaszyckiego, i po powrocie do kraju (jesienią 2007 r.) dostali najgorsze noty - dwójki - pisze "Rzeczpospolita".

Steven Spielberg amerykański reżyser filmowy wycofał się z współpracy z organizatorami igrzysk w Pekinie. W wydanym oświadczeniu oskarżył Chiny o zbyt słabe zaangażowanie w rozwiązanie kryzysu w zachodnim Darfurze.

100 dni, 28 przyjętych ustaw, 20 dni obrad, dwie komisje śledcze i jedno tajne posiedzenie – to sejmowa studniówka w liczbach. Koalicja jest zadowolona i zapowiada legislacyjną ofensywę, opozycja krytykuje "żałosne" efekty dotychczasowych prac.

Premier Donald Tusk znów przesiada się do rejsowego samolotu LOT - 8 marca uda się nim w pierwszą wizytę do USA - informuje "Dziennik". Co na to politycy opozycji? - To czysty populizm, oprócz Albanii i Węgier niespotykany w Europie - krytykuje premiera Tadeusz Iwiński z LiD.

Od 1 marca w Polsce znowu zdrożeje prąd. Tym razem ucierpią firmy, ale za kilka miesięcy można się spodziewać kolejnych podwyżek, które uderzą w gospodarstwa domowe - przewiduje "Polska".

Praca w urzędzie miejskim czy gminnym zacznie się wreszcie opłacać. W myśl nowego rozporządzenia Ministerstwa Pracy, do którego dotarła "Polska", pensje w administracji samorządowej wzrosną od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Skala podwyżki będzie zależała od rady gminy.