Najnowsze

Najnowsze

Anna Lewandowska na wrocławskim maratonie sportów

Nauka stepowania, jazda figurowa na wrotkach i wspólne bicie rekordu w aerobiku sportowym z piłkami - to tylko niektóre atrakcji wrocławskiego maratonu sportów z The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu. Ambasadorką imprezy jest Anna Lewandowska. - Każdy sport chciałby być pokazany, że jest wspaniałym sportem. I to jest cel tej imprezy - mówiła mistrzyni karate. I dodawała, że takie spotkania jak sobotnie pokazują, że "Polacy żyją sportem".

"Wjechał w ogrodzenie i uciekł". Policja szuka tego mężczyzny

Trzecią dobę trwają poszukiwania 24-latka, który wjechał w ogrodzenie posesji, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia - informuja policja. Mężczyzna mógł być pod wpływem alkoholu. W poszukiwania sprawcy kolizji zaangażowani są policjanci, strażacy, ratownicy GOPR i wojskowy dron.

Pierwsze odwierty w "Riese". Szukają podziemnego miasta

Najpierw zrobią dziury w ziemi, w które włożą kamery, by zobaczyć, co kryje się pod powierzchnią - na terenie gminy Walim (woj. dolnośląskie) trwa poszukiwanie olbrzymiego podziemnego miasta, części kompleksu "Riese". Jak mówi Krzysztof Szpakowski, który zgłosił znalezisko, w środku "może być wszystko". W sobotę eksploratorzy mieli problemy z gruntem. Z otworów wybiła woda. - Nie poddajemy się. Morale nam jeszcze nie spadło - zapewniają.

Złudna potęga nalotów. Bomby nie załatwią sprawy

Jak pokazuje sytuacja na Bliskim Wschodzie, coraz więcej państw traktuje uderzenia z powietrza jako przydatne narzędzie polityki zagranicznej. Bomby zrzucają samoloty mocarstw Zachodu, Rosji i państw arabskich. Nalotami nie da się jednak wygrać wojen i rozwiązać konfliktów. Mają mocno ograniczoną przydatność.

Burmistrz Czerska chce pieniędzy za rozbicie cyrkowego namiotu

Burmistrz Czerska żąda od właściciela cyrku Krasnal zapłaty odszkodowania 246 zł z tytułu bezumownego korzystania z działki. Według Jolanty Fierek nikt nie wydawał zgody na korzystanie z działki przy ul. 21 Lutego w Czersku, na której cyrk pod koniec września rozstawił namiot. – Dostaliśmy pozwolenie miasta i nie zamierzamy płacić, i tak narazili nas na koszta, przez co spotkamy się w sądzie – odpowiada Teresa Ciesielska z Cyrku Krasnal.

Budowa ekspresówki z Gdańska do Elbląga ruszy w tym roku. Wykonawcy podpisali umowę

GDDKiA podpisała umowy na budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S7 między Południową Obwodnicą Gdańska a Elblągiem z wykonawcami. W ciągu tygodnia przekaże im place budowy. Prace przy budowie 40 km części trasy łączącej aglomeracje: gdańską, warszawską i krakowską ruszą jeszcze w tym roku i potrwają trzy lata. Inwestycja ma kosztować ponad 3,2 mld zł.

W tramwaju zainscenizowali kradzież. Częstochowska młodzież ostrzega przed kieszonkowcami

Inscenizacje kradzieży kieszonkowych w tramwajach zaprezentowała częstochowska młodzież licealna. Wszystko w ramach akcji "Bezpieczny pasażer, bezpieczny kierowca". W ten sposób młodzi ludzie sprawdzali czujność pasażerów, reakcje na kradzieże oraz uświadamiali o zagrożeniu. "Same tramwaje częstochowskie przewożą rocznie 40 mln pasażerów. Różne rzeczy w tłumie mogą się zdarzyć. Nie ułatwiajmy pracy kieszonkowcom" – apelują przedstawiciele MPK.

Poinformowała świat o wybuchu II wojny światowej. Obchodzi 104. urodziny

Clare Hollingworth, dziennikarka i korespondentka wojenna obchodzi w sobotę 104. urodziny. Brytyjka uważana jest za pierwszego dziennikarza, który poinformował świat o inwazji Niemiec na Polskę i wybuchu drugiej wojny światowej. Do dziś żyje dziennikarstwem. - Cały czas trzyma przy łóżku paszport i buty - mówi jej bratanek.

Z larwą gza pod własną skórą. Dla dobra nauki

Badanie pasożytów wymaga czasem daleko idących poświęceń. Polski naukowiec pracujący w USA, Piotr Naskręcki, pozwolił rozwinąć się w jego własnej skórze larwie ludzkiego gza. Chinka Youyou Tun dała się zakazić malarią. Za takie badania dostała właśnie Nobla, wraz z dwoma innymi naukowcami, którzy pracowali nad robaczycą. Materiał "Faktów" TVN.

Znalazł miecz, który może mieć 1700 lat. "To mój złoty pociąg"

Miecz pochodzący prawdopodobnie z IV wieku n.e. znalazł miłośnik historii w czasie poszukiwań w okolicach Jerzwałdu (woj. warmińsko-mazurskie). Leżał płytko pod ziemią, jest dobrze zachowany. Według archeologów może to być - unikatowy na ziemiach dawnych Bałtów - miecz typu spatha z późnego okresu wpływów rzymskich. Znalezisko trafiło już do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.

"Wielki przywódca" gotowy walczyć "w każdej wojnie wytoczonej przez imperialistów z USA"

W Pjongjangu z lekkim opóźnieniem trwają uroczystości z okazji 70. rocznicy utworzenia Partii Pracy Korei, która sprawuje władzę w komunistycznej KRLD. Pierwszym punktem programu była wielka defilada wojskowa. Głos zabrał sam "wielki przywódca" Kim Dzong Un, który zapewnił, że jego kraj jest gotowy, by walczyć "w każdej wojnie wytoczonej przez imperialistów z USA".

Brutalne morderstwo dzieci, bezradna policja i naziści oskarżający Żydów

W 1926 r. niemieckim Breslau wstrząsnęła makabryczna zbrodnia. W dwóch punktach miasta znaleziono poćwiartowane zwłoki dzieci: 8-letniego Ottona i jego starszej siostry Eriki. Mordercy nie udało się znaleźć. Po kilku latach dramat rodziny Fehse wykorzystał nazistowski tygodnik, oskarżając Żydów o mord rytualny. To koszmar, który tę społeczność prześladuje co najmniej od XII wieku. Choć wielokrotnie udowadniano, że takie oskarżenia to antysemickie pomówienia, to do dzisiaj niektórzy wierzą w to, że Żydzi naprawdę rytualnie zabijali chrześcijańskie dzieci.

Pokazał w internecie tańce wójta, stanął przed sądem. "To jest jakiś absurd"

Walka o wolność słowa na poziomie gminnym. Właściciel strony internetowej dokumentującej życie położonej pod Poznaniem gminy Duszniki umieścił na niej filmiki kompromitujące tamtejszego wójta. Wywołał burzę tak dużą, że lokalny polityk poskarżył się policji. Okazuje się, że ta znalazła paragraf, by internautę ukarać. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Podwójne życie

Ksiądz Krzysztof Charamsa najpierw wywołał zainteresowanie teologicznym wywodem na temat szacunku dla odmienności, potem zdziwienie i mieszane uczucia publikowanymi w większości mediów oświadczeniami o swojej orientacji seksualnej. A na koniec niesmak - przynajmniej wśród dziennikarzy - bo jasne się stało, że nie tylko o szacunek dla homoseksualistów mu chodzi. Ważniejsze wydaje się coś zupełnie innego.