Najnowsze

Najnowsze

MAK: rosyjski samolot "rozpadł się w powietrzu"

Samolot A321 rozpadł się w powietrzu, jednak jeszcze za wcześnie na wyciąganie wniosków o przyczynach katastrofy maszyny, która rozbiła się w Egipcie - powiedział dziennikarzom dyrektor wykonawczy Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego MAK Wiktor Soroczenko po oględzinach miejsca tragicznego wypadku. Według źródła agencji TASS, samolot mógł zapalić się jeszcze przed uderzeniem w ziemię.

Ajatollah pozwala się śmiać. Byle nie za głośno. Druga twarz Iranu

Surowi ajatollahowie i brutalna milicja rozpędzająca prodemokratyczne demonstracje, czy uśmiechnięci młodzi ludzie cieszący się z porozumienia z Zachodem - który z obrazów współczesnego Iranu jest prawdziwy? Czy zbliżenie ze światem, od którego do tej pory Irańczycy byli odcięci, będzie trwałe? Ile jest Iranu w USA? Maciej Tomaszewski z tvn24.pl rozmawia z wybitnym amerykańsko-irańskim pisarzem Hoomanem Majdem.

Kwestują na Cmentarzu Rakowickim. "To jest ich wkład w ratowanie tego miejsca'

Na najbardziej znanej krakowskiej nekropolii - Cmentarzu Rakowickim - trwa zorganizowana po raz 35. kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. W akcję włączyli się piosenkarze, aktorzy, a także politycy. – Mówią, że są tu co roku chociaż na chwilę, bo czują, że to jest ich wkład w ratowanie tego miejsca – relacjonuje reporterka TVN24 Marta Gordziewicz. W ubiegłym roku kwestującym udało się zebrać prawie 74 tys. zł.

Śledztwo w sprawie katastrofy na Synaju potrwa "miesiące"

Dochodzenie ws. katastrofy rosyjskiego samolotu airbus A321, który rozbił się w sobotę na półwyspie Synaj może potrwać miesiące - powiedział prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi w niedzielę, kiedy to egipscy śledczy rozpoczęli analizę zapisu czarnych skrzynek.

Modlitwa na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy

Imam z księdzem, pop z rabinem. Duchowni dziewięciu wyznań już po raz czternasty uczcili wspólną modlitwą pamięć zmarłych gdańszczan. Ekumeniczne spotkanie tradycyjnie zorganizowano na Cmentarzu Nieistniejących Cmentarzy w Gdańsku.

Kanał Elbląski na starych zdjęciach. Pasjonaci "odkurzyli" jego historię

Kanał Elbląski jest unikatowym zabytkiem hydrotechnicznym w skali świata. 171 lat temu zaczęła się jego budowa. W Bibliotece Elbląskiej do 11 grudnia można zobaczyć wystawę zdjęć archiwalnych, prezentujących jak wyglądała żegluga na Kanale Elbląskim oraz jak przez lata zmieniał się, ten najdłuższy kanał żeglowny w Polsce.

Pod prąd na autostradzie. 3 zabitych, 3 rannych

Jadący pod prąd samochód osobowy zderzył się czołowo z ciężarówką. 3 osoby zginęły, 3 zostały ranne. Do wypadku doszło w niedzielę rano na A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (woj. łódzkie). Policji cały czas nie udało się ustalić tożsamości ofiar.

"W Kancelarii Prezydenta działy się rzeczy, które dziać się nie powinny"

W Kancelarii Prezydenta (Bronisława Komorowskiego – przyp. red.) działy się rzeczy, które dziać się nie powinny. Z jednej strony w pewnych paragrafach czy rozdziałach środki były wydatkowane, w innych wydatkowane nie były. Polityka kadrowa też pozostawia wiele znaków zapytania - powiedział Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta Dudy w programie "Kawa na Ławę" w TVN24. Zapowiedział, że w najbliższych dniach kancelaria zapozna opinię publiczną z bilansem otwarcia i wtedy będzie mógł ujawnić więcej szczegółów na temat działalności kancelarii za czasów prezydenta Komorowskiego.

Kochali góry i w nich stracili życie. W Karkonoszach mają symboliczny cmentarz

Ratownicy z karkonoskiej grupy GOPR odwiedzili symboliczny cmentarz ludzi gór w Karkonoszach. Zapalili znicze i uporządkowali miejsce upamiętniające tych, którzy kochali góry i w nich stracili swoje życie. – Przychodząc w to miejsce, chcemy być w pewien sposób jeszcze raz z naszymi kolegami. To właśnie w górach przeżywaliśmy razem chwile łatwe, trudne, radosne i smutne – mówi ks. Michał Gołąb, ratownik GOPR. Cmentarz powstał w latach 80.

Sprawni, skuteczni i w milionach odsłon. Rosyjskie wojsko otwarte jak nigdy

Rosjanie coraz intensywniej inwestują w budowanie wizerunku swoich sił zbrojnych. Niegdyś bardzo skryci, silnie przywiązani do tajemnicy, teraz działają zupełnie inaczej. Interwencja w Syrii dobitnie to pokazuje. Rosjanie publikują liczne nagrania, zdjęcia i informacje, wyraźnie zmierzając w kierunku Zachodu, zwłaszcza USA, gdzie budowanie wizerunku wojska jest praktykowane od lat i z dużym rozmachem. Pod pewnymi względami Rosjanie nawet są już lepsi.

Słowacy zamykają wysokogórskie szlaki w Tatrach

Blisko 200 km wysokogórskich szlaków turystycznych w słowackich Tatrach jest od niedzieli zamkniętych ze względu na ochronę przyrody. Oznacza to, że turyści wędrujący po polskiej części gór nie mogą przekraczać granicy i przechodzić na południową stronę.

Żałoba narodowa w Rumunii po tragedii w klubie nocnym

Premier Rumunii Victor Ponta ogłosił w sobotę trzydniową żałobę narodową po pożarze w klubie nocnym w Bukareszcie. W piątek wieczorem w klubie doszło do eksplozji i pożaru. W niedzielę wieczorem liczba ofiar wzrosła do 30, rannych zostało 180 uczestników koncertu. Najmłodsza ofiara miała 15 lat, w pożarze zginęło także dwóch członków zespołu, który w klubie grał koncert.

Trzecia ofiara śmiertelna otrzęsin w Bydgoszczy

W niedzielę rano zmarła 20-letnia studentka, która przebywała w szpitalu po tragicznych otrzęsinach na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. To trzecia ofiara śmiertelna tragicznych zajść na uczelni.

Będzie 12 nowych fontann w Gdańsku

Fontanny nie tylko cieszą oczy turystów i mieszkańców. Te ustawione na zbiornikach retencyjnych poprawiają również jakość wody i natlenienia miejsc, w których żyją ryby. Właśnie dlatego gdański magistrat zapowiedział, że w najbliższych 3-4 latach w mieście powstaną fontanny na 12 zbiornikach retencyjnych. Jedną z nich już można podziwiać w Gdańsku-Oliwie.

Kto po Piechocińskim? Zwalnia się fotel prezesa PSL

Janusz Piechociński, wziął na siebie winę za słaby wynik partii w ostatnich wyborach parlamentarnych i zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska szefa PSL. Rozpoczęła się fala spekulacji, kto może go zastąpić. Wśród faworytów jest m.in. minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Materiał "Faktów" TVN.

Koniec utrudnień na krakowskim lotnisku

Samoloty lądują już na krakowskim lotnisku. W niedzielę rano ruch powietrzny był utrudniony ze względu na gęstą mgłę. Niektóre z samolotów zostały odwołane. Część z tych, które na Balicach miały wylądować, przekierowano do Katowic i Rzeszowa. Utrudnienia na lotnisku zaczęły się w sobotę.

8 zbombardowanych celów, 50 zabitych bojowników

Samoloty Turcji i USA ostrzelały w Syrii w sobotę cele tzw. Państwa Islamskiego (IS) zabijając ponad 50 bojowników tego dżihadystycznego ugrupowania - poinformowała w niedzielę państwowa turecka agencja prasowa Anatolia.

Scotland Yard gotów przesłuchać ostatniego brytyjskiego więźnia Guantanamo ws. tortur

Po 13 latach więzienia bez postawionych zarzutów obywatel brytyjski Aamer Shaker powrócił do Wielkiej Brytanii. Teraz poddawany jest leczeniu w szpitalu. Zdaniem lekarzy jego rehabilitacja może potrwać przez lata. Scotland Yard poinformował, że jest gotów przesłuchać go w sprawie jego oskarżeń, że był torturowany w amerykańskim więzieniu w Guantanamo.