Najnowsze

Najnowsze

Zima w natarciu na Dolny Śląsk. "Zamieć, auta w rowie, pełen paraliż"

Zima nie powiedziała ostatniego słowa - na Dolnym Śląsku we wtorek sypnęło śniegiem. W Karpaczu spadło około 10 centymetrów białego puchu i utrzymuje się minusowa temperatura, a pod Wałbrzychem występują spore utrudnienia na lokalnych drogach. - Auta w rowach, spory wiatr. Totalny paraliż - informuje reporter TVN24, który jest na miejscu.

NIK: stan przygotowań do wyborów prezydenckich niewystarczający

NIK rekomenduje przeprowadzenie wyborów prezydenckich w 2015 r. bez szczególnego wsparcia informatycznego - poinformował na konferencji prasowej prezes Krzysztof Kwiatkowski. NIK wykryła również "poważne nieprawidłowości" w Krajowym Biurze Wyborczym przy organizacji wyborów samorządowych w 2014 roku. Materiały trafią do prokuratury oraz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W Rosji rośnie popularność Stalina

W ciągu ostatnich 15 lat zmienił się stosunek Rosjan do Józefa Stalina, który jest obecnie pozytywnie oceniany przez 39 proc. badanych. Odbiór społeczny dyktatora w ostatnich latach jest coraz lepszy - wynika z opublikowanego we wtorek badania Centrum Lewady.

Chiny boją się amerykańskiej 7. Floty. Coraz bliżej morskiego sojuszu USA i Japonii

Już wkrótce amerykańskie okręty wojenne 7. Floty stacjonującej na zachodnim Pacyfiku będą mogły się pojawiać niedaleko wybrzeży Chin. Dostęp do regionu otworzy Amerykanom przewidywana na maj zmiana japońskiej konstytucji. Ma w niej zostać umieszczony zapis o możliwości stosowania "obrony kolektywnej" jej terytorium. Tokio chce w ten sposób zewrzeć szregi z Waszyngtonem i przeciwstawić się Chinom - zwraca uwagę agencja Reutera.

Za zbrodnie w Kosowie do polskiego więzienia? Sąd znów odroczył sprawę

Warszawski sąd po raz trzeci odroczył wydanie opinii dotyczącej serbskiego generała. Zapytanie dotyczy tego, czy może on odbywać w Polsce karę 14 lat więzienia. Vladimir Lazarević został skazany przez Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii w Hadze za zbrodnie wojenne, jakie popełniał na Albańczykach w Kosowie pod koniec lat 90.

Hofman: nie można już pytać prezydenta o przeszłość. "Niech zasłoni sobie usta biletami do Madrytu"

- To próba użycia przemocy państwowej w celach politycznych. Już nie można pytać prezydenta o przeszłość, związki ze SKOK-ami i WSI - stwierdził we "Wstajesz i wiesz" Adam Hofman. Skomentował w ten sposób przegrany proces z Bronisławem Komorowskim. - Jeżeli Adam Hofman zasłania sobie czymś usta, to mam sugestię, by zasłonił je sobie biletami lotniczymi do Madrytu, bo dopóki nie wyjaśni do końca, co się wówczas wydarzyło, nie powinien zabierać zbyt aktywnie głosu w debacie publicznej - komentował szef sztabu wyborczego prezydenta Robert Tyszkiewicz.

Punkty i mandat dla policjanta za kolizję na pasach

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, uderzył w renault, a zatrzymał się dopiero na chodniku. Policjant, który spowodował kolizję na skrzyżowaniu w Łobzie (woj. zachodniopomorskie) otrzymał 10 punktów karnych i mandat. Poniesie też konsekwencje służbowe. Zajście zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu.

Niemieccy śledczy: Lubitz bał się utraty licencji pilota

Niemiecki "Bild" napisał we wtorek, powołując się na jednego ze śledczych, że za najbardziej prawdopodobną przyjmuje się obecnie wersję, iż pilotem Andreasem Lubitzem - podejrzanym o celowe rozbicie samolotu - kierował strach przed utratą licencji.

"Ożywiają" zmarłych w państwowym systemie

Pojawiają się przypadki "ożywiania" zmarłych w nowym Systemie Rejestrów Państwowych. Po wejściu w życie aplikacji "Źródło", w rejestrach PESEL i rejestrach mieszkańców pojawiają się osoby, których zgon stwierdzono kilka dni, a nawet kilka lat temu - podaje RMF FM.

Polska armia przeszkoli ukraińskich podoficerów

Polskie wojsko przyjmie w tym roku i przeszkoli trzy grupy ukraińskich podoficerów, w ramach programu DEEP mającego na celu przygotowywanie kadr dowódczych do zmian w systemie wojskowym kraju - poinformowało polskie ministerstwo obrony narodowej w wysłanym we wtorek komunikacie.

Narkotyki na statku Costa Concordia? "Także nas zrobił w konia"

Na pokładzie wycieczkowca Costa Concordia znajdował się duży ładunek narkotyków należących do włoskiej mafii - twierdzą włoscy śledczy, rozpracowujący mafię. 13 stycznia 2012 roku w pobliżu wyspy Giglio na Morzu Tyrreńskim statek uderzył o skały, przewrócił się i nabrał wody.

"Mamy przeczucie, że to ta chwila". Iran i mocarstwa blisko jak nigdy wcześniej?

Do późnych godzin nocnych trwały negocjacje ws. irańskiego programu atomowego odbywające się w szwajcarskiej Lozannie. Tam USA, Chiny, Rosja, Wielka Brytania, Niemcy i Francja próbują wypracować porozumienie z Teheranem. - Musimy to teraz zakończyć albo później będzie znacznie, znacznie trudniej - stwierdził jeden z przedstawicieli delegacji uczestniczących w rozmowach cytowany przez agencję Reutera.

Mastalerek: Wyrok ws. Kamińskiego haniebny. Nagłośnimy to w Europie

Wyrok ws. Mariusza Kamińskiego jest kuriozalny i haniebny, wpisuje się w kampanię wyborczą - powiedział w "Jeden na jeden" Marcin Mastalerek, rzecznik PiS. Sąd orzekł wobec byłego szefa CBA karę trzech lat więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk za przekroczenie uprawnień przy "aferze gruntowej" w 2007 r. - Nie zostawimy tej sprawy, nagłośnimy ją w Europie - zaznaczył Mastalerek.

Dzieci Robina Williamsa mają dosyć. Ustąpią wdowie w sporze o majątek?

Już wkrótce może dojść do zakończenia sporu w rodzinie Robina Williamsa. Ostatnia żona zmarłego aktora i jego dorosłe dzieci, z dwóch poprzednich małżeństw, chcą poza sądem dojść do porozumienia w sprawie podziału osobistych rzeczy artysty. Wdowa twierdzi, że należy do niej część pamiątek po zmarłym, choć dokumenty sądowe potwierdzają, że to dzieci aktora dostały do nich prawo w testamencie.