Najnowsze

Najnowsze

Pomówił go świadek koronny, ponad dwa lata spędził w areszcie. Dostanie odszkodowanie

Krzysztof Stańko ponad 2 lata spędził w więzieniu. Był niewinny, ale został pomówiony przez świadka koronnego. Ten twierdził, że mężczyzna produkował narkotyki, należał do grupy przestępczej i zajmował się paserstwem. Po latach procesu Stańko został uniewinniony i rozpoczął walkę o odszkodowanie. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przyznał mu teraz 800 tys. złotych zadośćuczynienia za niesłuszny areszt, a w uzasadnieniu podkreślił, że ta sprawa "to plama w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości".

"Seks, przemoc i wideo". Oraz ping pong pogardy

Prawie wszystkie francuskie media oceniają w poniedziałek, że druga debata kandydatów na prezydenta USA, Hillary Clinton i Donalda Trumpa, zakończyła się remisem. Podkreślają, że napięcie było duże, ale brakowało rozmowy o wyzwaniach, które czekają Amerykę.

Były policjant stanął przed sądem za zamordowanie żony

Mieli się pokłócić. Anna G. miała wyjść z domu późnym wieczorem z walizką, zostawiając małą córeczkę. Tak twierdził jej mąż, Marek G., wtedy policjant. Śledczy mu nie uwierzyli. Chociaż nigdy nie znaleźli ciała kobiety, były już policjant został oskarżony o zabicie żony. Właśnie ruszył proces, będzie miał charakter poszlakowy.

Chory na Polskę kronikarz naszych losów

Przez ponad pół wieku Andrzej Wajda portretował Polskę i Polaków - mówił, że jest na nią chory i nie może z tej choroby się wyleczyć. Począwszy od debiutanckiego "Pokolenia" (1954 r.) po ostatni swój film "Powidoki", ciągle się z nią wadził, wytykał celebrowanie klęsk, a jednocześnie działał terapeutyczne - objaśniał nam ich przyczyny. Ale gdy pomiędzy "Ziemią obiecaną" a "Człowiekiem z marmuru" zaglądał do ludzkiej duszy, także powstawały arcydzieła na miarę "Panien z Wilka".

Serdeczny uścisk "pierwszych dam"

Hillary Clinton i Donald Trump nie podali sobie rąk przed rozpoczęciem debaty, w przeciwieństwie do ich rodzin. Bill Clinton z uśmiechem przywitał żonę Trumpa, Melanię, oraz jego troje dzieci.

Zatrzymali poszukiwanego Syryjczyka. "Planował zamach"

Niemiecka policja zatrzymała podejrzanego o planowanie ataku bombowego, który dwa dni wcześniej wymknął się z obławy. W weekend w jego mieszkaniu w Chemnitz na terenie kraju związkowego Saksonia (południowy wschód) znaleziono materiały wybuchowe.

Loża prasowa 09.10.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Renata Kim ("Newsweek"), Dominika Wielowiejska ("Gazeta Wyborcza"), Tomasz Skory (RMF FM) i Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"). Program otworzyła dyskusja o odwołanej lub, jak twierdzi MSZ, przełożonej wizycie prezydenta Francji po ostatecznym fiasku kontraktu na zakup śmigłowców bojowych od francuskiego Airbusa. Później komentatorzy rozmawiali o nowej ustawie o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, która jest procedowana w sejmie. Poruszono także temat obywatelskiego projektu zakazującego aborcji, który stracił poparcie większości rządowej i został odrzucony. Wydanie zamknął temat protestów nauczycieli przeciwko reformie oświaty minister Anny Zalewskiej.

Huragan Matthew zabił już ponad tysiąc osób

Liczba ofiar śmiertelnych spowodowanych na Haiti przez huragan Matthew wzrosła do 1000 - poinformował w niedzielę agencja Reutera. Zsumowano dane uzyskane od obrony cywilnej i władz lokalnych. Kilkanaście osób zginęło też w USA.

Rolnicy i Zieloni prowadzą na Litwie. Polacy 5,5 proc.

Pierwszą turę wyborów parlamentarnych na Litwie, która się odbyła w niedzielę, wygrał Litewski Związek Rolników i Zielonych (LVŻS), uzyskując z listy partyjnej 22,26 proc. poparcia. LVŻS w 141-osobowym Sejmie ma już zapewnionych 20 mandatów i jest gotowy utworzyć rząd.

Nie chcą ośrodka dla migrantów. Burmistrz na czele protestu

W kolejnym bułgarskim mieście protestowano w niedzielę przeciw otwarciu ośrodka dla migrantów. Liczni mieszkańcy oddalonego o ok. 60 km od Sofii Samokowa wyszli na ulice, zaniepokojeni możliwością umieszczenia migrantów w opuszczonych podmiejskich koszarach.

"Ona nosi w sercu nieprawdopodobną nienawiść". 90 minut starcia, pytania od widzów

Kandydaci na prezydenta USA - Hillary Clinton i Donald Trump - biorą udział w kolejnej, drugiej już debacie telewizyjnej. Spotkanie pretendentów odbywa się w St. Louis w stanie Missouri. Starcie przypada na niełatwy dla Trumpa czas po tym, jak wypłynęły nagrania, które w ocenie wielu obserwatorów mogą pogrzebać jego szanse na Biały Dom. Ale kampanijne problemy nie omijają i Clinton. Debata była transmitowana w TVN24 BiS.