Najnowsze

Najnowsze

15-latek ze Śląska trafił do szpitala po tym, jak postrzelił się w brzuch ze starego karabinka sportowego, znalezionego na strychu swego domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

To była błędna decyzja - powtarza premier Jarosław Kaczyński w Polskim Radiu o wyborze Janusza Kaczmarka na szefa resortu spraw wewnętrznych. - Sprawa ta może stać się dowodem na istnienie "układu" - dodaje.

Zmiana przepisów o wprowadzeniu mundurków szkolnych na dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego byłaby absurdalna - uważa nowy szef MEN i zapowiada, że nie zrobi rewolucji w resorcie.

Wśród rannych w katastrofie pociągu pasażerskiego Moskwa-Petersburg nie ma cudzoziemców - informuje rosyjska kolej. Pociąg wykoleił się w poniedziałek wieczorem po eksplozji bomby na torach. 60 osób zostało rannych.

Zgodę na objęcie stanowiska premiera Janusz Kaczmarek podpisał już w niedzielę - ustalił portal tvn24.pl. Tymczasem w poniedziałek rano oświadczył publicznie, że politycy LiS nie złożyli mu w ogóle takiej propozycji.

Król nie żyje już trzydzieści lat, choć niektórzy twierdzą, że nigdy nie umarł. Fani Elvisa Presleya zebrali się w Tokio, aby oddać cześć swojemu idolowi i przyjrzeć się jego współczesnym wcieleniom.

Dokumenty, które prezes PZU Jaromir Netzel przekazał 5 lipca ówczesnemu Ministrowi SWiA Kaczmarkowi, to plany funduszy inwestycyjnych, które chciały wykupić duże pakiety akcji PZU. Te dokumenty mogą mieć ogromne znaczenie w sporze z firmą Eureko - pisze "Dziennik".

W wahadłowcu Endeavour pojawił się poważny problem. Oderwanie pianki izolacyjnej, które zaobserwowano podczas startu, uszkodziło poszycie promu. NASA zastanawia się, czy konieczna jest naprawa statku przed powrotem na ziemię.

Premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" oświadczył, że jeśli nie dojdzie do samorozwiązania Sejmu, nastąpi dymisja jego rządu. Ocenił też, że wymiana Ludwika Dorna na Janusza Kaczmarka "to był wielki błąd".

Potwierdziły się informacje, do których w poniedziałek dotarł portal tvn24.pl - Janusz Kaczmarek został oficjalnym kandydatem LiS na premiera. W wywiadzie dla "Dziennika" mówi, że motywacją jest dla niego sytuacja, w jakiej znalazła się jego rodzina. Przekonać go do tego miał Roman Giertych, który złożył wczoraj wniosek o konstruktywne wotum nieufności.

20 mln ulotek, walka o głosy wszędzie tam, gdzie są Polacy, nowe hasła, nowe twarze, nowe pomysły - taką kampanię wyborczą szykuje Polakom Platforma Obywatelska. Z kolei LiD rusza do wyborów z Leszkiem Millerem jako twarzą kampanii. Najbliższa kampania wyborcza z pewnością będzie niezwykła - pisze "Dziennik".

Kolejny miesiąc z rzędu deficyt na rachunku obrotów bieżących jest zaskakująco wysoki. W czerwcu wyniósł 1,18 mld euro i był prawie czterokrotnie wyższy niż przed rokiem - informuje "Rzeczpospolita".