Najnowsze

Najnowsze

Aresztowali pięć osób za zniewagę prezydenta

Pięciu mężczyzn z tureckiej prowincji Sanliurfa zostało aresztowanych za zniewagę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana na portalach społecznościowych - poinformowała w środę agencja Dogan. Szóstego zatrzymanego zwolniono po przesłuchaniach.

Perfekcyjny taniec Oli i Stefano

Za nami 9. odcinek "You Can Dance - Po prostu tańcz!". Uczestnicy mieli okazję pokazać się z nieco innej strony niż zwykle. Jurorzy wyróżnili wspaniały taniec Oli i Stefano. Mniej szczęścia mieli Maja i Nader, którzy pożegnali się z programem.

Naukowcy: zika wywołuje mikrocefalię u niemowląt

Amerykańscy naukowcy w środę po raz pierwszy z pewnością potwierdzili, że wirus zika wywołuje mikrocefalię u niemowląt. Amerykańskie Centrum ds. Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) opublikowało wyniki swoich badań w czasopiśmie "New England Journal of Medicine".

"Płakałyśmy, a oni nas gwałcili". Gdzie są porwane dziewczynki?

Dokładnie dwa lata temu 276 uczennic zostało porwanych ze szkoły na północy Nigerii. Porywaczami byli terroryści z ugrupowania Boko Haram, którzy nawet kilkuletnie dziewczynki wzięli za niewolnice, a potem bili i gwałcili. Kilkudziesięciu dziewczynkom udało się uciec. Los około dwustu wciąż pozostaje nieznany. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS, od poniedziałku do piątku o 19.55.

Syria bez Asada? "Nie teraz, nie jutro, nigdy"

- To się nie wydarzy. Nie teraz, nie jutro, nigdy - powiedział o ewentualnym odejściu prezydenta Syrii Baszara el-Asada wiceminister spraw zagranicznych Faisal Mekdad w środę, w dniu rozpoczęcia trzeciej rundy negocjacji pokojowych ws. wojny domowej w Syrii.

Bliżej i niżej. Jak Rosjanie testują cierpliwość NATO

Rosjanie od miesięcy testują cierpliwość NATO, prowokując incydenty na morzu i w powietrzu. Amerykanie zauważają, że o ile początkowo był to zwykły pokaz siły, to ostatnio Rosjanie są coraz bardziej agresywni, a ich działania coraz mniej bezpieczne - pisze CNN.

Nadciągająca rewolucja i specwydział Ziobry. "Bat na sędziów i prokuratorów"

Sądy powszechne może czekać rewolucja organizacyjna, która otworzy furtkę do zmian kadrowych. Na razie jednak niewiele wiadomo o tym projekcie, póki co widoczna jest presja na sądy. PiS bojkotuje wyroki Trybunału Konstytucyjnego, a minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro - stosując prawniczą retorykę - ostrzega przed konsekwencjami tych sędziów, którzy będą je stosować. Praktycznie może mu w tym pomóc specjalny wydział, jaki powstaje w prokuraturze krajowej. Eksperci alarmują, że to może być swego rodzaju bat lub straszak na sędziów i prokuratorów. Materiał "Czarno na białym".

Nagrody po lubelsku

Urzędnicy zadowoleni, mieszkańcy oburzeni. Poszło o premie, jakie swoim pracowników przyznał prezydent Lublina. I tym razem nie chodzi wcale o kwotę, ile o uzasadnienie za co ją dostali.

Nowy szef policji

Koniec rekordowego, dwumiesięcznego wakatu. Jest nowy szef policji. To nadinspektor Jarosław Szymczyk. Przed nim już dwa ważne zadania: zabezpieczenie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży. Czasu jest mało, ale twierdzi, że doskonale zna się na imprezach masowych.

Spór wokół ustawy o aborcji

Projektu jeszcze nie ma, ale głosy coraz silniejsze. Oliwy do ogania dodał senator Jan Maria Jackowski, który nawet w przypadku gwałtu chroniłby poczęte dziecko. Jego słowa otworzyły furtkę do pytania. Co z kobietami, dla których już sam gwałt niekoniecznie zakończony ciążą to szok, trauma prowadząca często do depresji?

Watykan zabiera głos ws. abp Peatza

Wczoraj odsyłał do ojca świętego, dziś jest ostry głos z Watykanu. Przekaz jest jasny: Watykan nie życzy sobie, by arcybiskup Juliusz Peatz brał udział w uroczystościach rocznicy chrztu Polski i przypomina, by prowadził życie w odosobnieniu.

PE przyjął rezolucję

Przyjęta rezolucja jeszcze bardziej Polskę dzieli. Opozycja mówi o czarnym dniu w historii polskiej polityki, a rząd oskarża PO i Nowoczesną, że dopięli swego i zdradzili kraj.

Dobry wybór

Dobrze jest kiedy ma się wybór, minister Witold Waszczykowski dokonuje go we własciwy sposób.

Węgierski przykład

O tym, jak wymiar sprawiedliwości podporządkował sobie Wiktor Orban, na którego tak bardzo lubi się powoływać Jarosław Kaczyński. Choć - co trzeba podkreślić - PiS w przeciwieństwie do węgierskiego Fideszu nie ma konstytucyjnej większości. Orban, który akurat tę większość właśnie stracił, wcześniej nie tylko ograniczył do minimum rolę tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego, ale też zrobił kadrowe czystki w zwykłych sądach, nad którymi potem ustanowił kontrolę. Wprawdzie pod naciskiem Komisji Weneckiej i wielu unijnych instytucji wycofał się z części kontrowersyjnych zmian, ale w praktyce poszły one już tak daleko, że nie ma powrotu. Jak na własnej skórze te zmiany odczuli zwykli Węgrzy?

Komorowski: Parlament Europejski beszta polski rząd

- Już straciliśmy wizerunek dobrego członka Unii Europejskiej, straciliśmy wiarygodność, co oznacza, że tracimy także ekonomicznie - mówił o skutkach rezolucji Parlamentu Europejskiego były prezydent Bronisław Komorowski w programie "Kropka nad i". Dodał, że "będzie to bardzo trudne do odbudowania".

Karczewski: Tusk zachował się skandalicznie, czekam na przeprosiny

Donald Tusk nie sprawdzał się na stanowisku szefa Rady Europejskiej - ocenił w "Faktach po Faktach" marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Jak powiedział, byłby przeciwny jego pozostaniu w Brukseli na druga kadencję. Ostro skomentował też słowa skierowane pod jego adresem w środę przez Tuska.