Najnowsze

Najnowsze

Polska Kronika Faktowa 23.10.2016

Nikt nic nie wie, czyli sytuacja w Sejmie, Andrzej Lepper wraca do gry, wszystkie obietnice Przemysława Gosiewskiego oraz dwóch burmistrzów Kamiennej Góry. Czyta oczywiście Tomasz Knapik.

#Pamięć Absolutna 23.10.2016

W każdym odcinku dziennikarze odkurzają polityczne przeboje czyli wracają do tego, co działo się dokładnie 10 lat temu. Tym razem wspominają drugą połowę października 2006 roku i przypominają przede wszystkim ponowne zaprzysiężenie Andrzeja Leppera na wicepremiera i ministra rolnictwa.

Rozbił auto i uciekł. Pijanego kierowcę zatrzymał 15-latek

15-letni chłopak zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który spowodował wypadek i uciekł. - Ujął podejrzewanego mężczyznę i doprowadził do miejsca zdarzenia - mówią policjanci. Nastolatkowi pogratulowali postawy komendant policji w Ostrowie Wielkopolskim i miejscowy starosta.

Prezydent o aborcji: dzieci z zespołem Downa powinny być chronione

- Jestem przeciwny jakiejkolwiek formie karania kobiet. Dobrze się stało, że projekt zakładający takie rozwiązanie został odrzucony - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "wSieci". Był pytany także o przetarg na śmigłowce dla wojska, relacje z Jarosławem Kaczyńskim i o to, czy popiera kandydaturę Donalda Tuska na drugą kadencję w RE.

Dziewczynka, która urodziła się dwa razy

Teksas i dziewczynka urodzona dwa razy - czyli niecodzienna historia dziecka, które po raz pierwszy musiało wyjrzeć na świat już w szóstym miesiącu ciąży. A witał ją - zespół chirurgów.

Znany muzyk po pobycie w Aleppo: tam ludzie żyją tylko w piwnicach

- Dzieci, które grają w piłkę, znikają, jak tylko usłyszą niepokojące dźwięki. To jest taki szósty zmysł - mówi Darek Malejonek, muzyk, który jako wolontariusz pomagał w syryjskim Aleppo. W rozmowie we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 opowiedział, jak wygląda trauma mieszkańców oblężonego miasta. Wezwał do pomocy i modlitwy za Syrię.

Marzyła o pięknych zębach, był ból i cierpienie. Dostanie odszkodowanie, mniejsze niż chciała

Chciała mieć piękny uśmiech, więc poddała się leczeniu protetycznemu. Potem był ból, zmiany rysów twarzy, wizyty u kolejnych lekarzy, a w końcu proces sądowy. Mieszkanka Wrocławia chce odszkodowania od stomatolog, która ją leczyła. W pierwszej instancji wygrała, ale było odwołanie. Sąd Apelacyjny zmniejszył wysokość zadośćuczynienia ze 120 tys. złotych na 50 tys. złotych.

Szli i niszczyli samochody. W sumie 58

Spotkali się pod monopolowym, wypili piwo i postanowili imprezę kontynuować w domu. Szli i niszczyli zaparkowane auta. W sumie 58. Jeden z wandali już usłyszał zarzuty, drugi na nie czeka.

Piraci uwolnili marynarzy po ponad 4 latach

Uwolniono 26 marynarzy przetrzymywanych od ponad czterech przez somalijskich piratów. To jeden z przypadków najdłuższego przetrzymywania zakładników. Jak twierdzi jeden z piratów, do uwolnienia doszło po zapłaceniu okupu.

Rola Zeldy Fitzgerald obsadzona. Zagra ją najlepiej opłacana aktorka Hollywood

Jennifer Lawrence - najbardziej dochodowa aktorka w Hollywood - zagra legendarną Zeldę Fitzgerald, żonę i muzę twórcy "Wielkiego Gatsby'ego". Film wyreżyseruje Ron Howard, twórca nagrodzonego Oscarem "Pięknego umysłu". Obraz powstanie w oparciu o scenariusz Emmy Frost, a w jednej z drugoplanowych ról pojawi się także Scarlett Johansson. Lawrence ma być nie tylko gwiazdą, ale i producentką filmu.

Loża prasowa 23.10.2016

W studiu TVN24 gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli Mariusz Janicki („Polityka”), Seweryn Blumsztajn („Gazeta Wyborcza”), Agaton Koziński („Polska the Times”) i Tomasz Skory (RMF FM). Wydanie rozpoczęła dyskusja o Antonim Macierewiczu i jego ostatnich wypowiedziach sugerujących, że Rosja mogła kupić za 1 dolara okręty Mistrale od Egiptu, który wcześniej nabył je od Francji. Szef MON łączył te przypuszczenia z przetargiem na zakup francuskich śmigłowców, w sprawie którego śledztwo ma rozpocząć prokuratura. Następnie krótko poruszono wątek Bartłomieja Misiewicza, który w MON-ie objął kolejne stanowisko. Później komentatorzy odnieśli się do sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego, w tym m.in. do uroczystości jubileuszowych tego sądu, które zostały zbojkotowane przez obóz rządowy. Dziennikarze rozmawiali też o odsunięciu od prowadzenia obrad senatu marszałka Bogdana Borusewicza i planowanych kolejnych protestach kobiet.

W nocy starcia, nad ranem ewakuacja. To ma być koniec "dżungli"

Francuskie służby rozpoczęły w poniedziałek rano ewakuację obozowiska migrantów w Calais, zwanego "dżunglą" - poinformowały władze prefektury Pas-de-Calais. Przed ośrodkiem rejestracyjnym ustawiły się kilkusetosobowe kolejki. W nocy, kilka godzin przed początkiem operacji, doszło do starć części migrantów z policją.