Najnowsze

Najnowsze

Kilkudziesięciu kierowców TIR-ów zgromadziło się przed szlabanem na przejściu granicznym w Dorohusku, domagając się zwiększenia liczby celników pracujących na przejściu i przyspieszenia tempa odpraw. Nie przepuszczają żadnych samochodów - ani ciężarowych, ani osobowych.

- Wypowiedzi Janusza Palikota, robiące wrażenie "jakiejś dewiacji indywidualnej", wpisują się w coś niedobrego - tak Jarosław Kaczyński skomentował wpis posła Platformy, w którym pyta on, czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu.

- Jeżeli zostałyby zrealizowane porozumienia z września, to średnie zarobki górników z Budryka wynosiłoby 5.400 zł miesięcznie. Ale trzy związki zadecydowały: chłopy, jeszcze więcej wyszarpniemy. I znaleźli się w pułapce - mówił w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 wicepremier Waldemar Pawlak.

Kubańscy politycy już tworzą projekt ustawy, która będzie zezwalać na legalizację związków homoseksualnych. Ma również umożliwić przeprowadzanie zabiegów chirurgicznych w celu zmiany płci.

18 stycznia w turystycznym mieście Egiptu - Hurghadzie odbędzie się światowy finał konkursu Top Model of the World 2007. Polską delegatką jest Beata Szumińska - druga Vicemiss Polski 2007.

Sytuacja na Heathrow, po awaryjnym lądowaniu Boeinga linii British Airways, powoli wraca do normy. Jednak wypadek poważnie wpłynął na ruch lotniczy w Polsce. Samoloty wciąż mają poważne opóźnienia lub nie wylatują na wyspy wcale.

Zwiększenie zatrudnienia, edukacja i likwidacja enklaw biedy i przestępczości na przedmieściach i blokowiskach - to wszystko ma zapewnić miliard euro, przekazany przez francuski rząd, w ramach specjalnego programu.

Ze słów Valérego Giscarda d'Estaing wynika, że działania poprzedniego polskiego rządu mogą obrócić się przeciwko naszym kandydatom na kluczowe stanowiska w Unii. Skrytykował on również lansowaną przez prezydenta Sarkozego kandydaturę byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony Blaira na stanowisko Przewodniczącego UE.

- Amerykanie jednoznacznie potwierdzają, że chcą by w Polsce znalazło się 10 wyrzutni rakietowych. Ich dyplomacja potrzebuje sukcesu, to szansa na spełnienie naszych postulatów - powiedział Bogdan Klich, gość programu "Kropka nad i" TVN24.

Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad oświadczył, że jego kraj "z całą gwałtownością:" odpowie na ewentualny atak ze strony Izraela. Niedawną podróż prezydenta USA na Bliski Wschód uznał zaś za "wezwanie do konfrontacji".

Janusz Palikot rzeczywiście zachował się nie najlepiej, ale przeprosił. Złożył też pewne deklaracje w zakresie swojej aktywności, tym razem w komisji Przyjazne Państwo, a nie na swoim blogu - powiedział Zbigniew Chlebowski. Szef klubu PO stwierdził, że po prezydium partii sprawa Palikota jest tym samym zamknięta.

- Antysemityzm w Polsce? Nie żartujmy. To tylko szukanie tematów zastępczych - mówił o książce "Strach" Tomasza Grossa gość Magazynu 24 Godziny Lech Wałęsa. Według byłego prezydenta stosunki między Polakami, a Żydami są wzorowe.

Pan Ziobro koniecznie chce sprowokować nas do tego, żebyśmy działali tak jak on - skomentował w "Magazynie 24 Godziny" TVN24 zarzuty byłego ministra sprawiedliwości prokurator krajowy Marek Staszak. Wcześniej zapewnił: - Wszystkie śledztwa, bez względu na zmiany kadrowe w prokuraturach i resorcie, są kontynuowane. Poinformował również, że skończył się przegląd śledztw prowadzonych przez poprzednią ekipę.

Rektor uczelni La Sapienza Renato Guarini poinformował, że wystosuje ponowne zaproszenie dla papieża. Dzięki temu Benedykt XVI będzie mógł osobiście wygłosić przemówienie, które wczoraj jedynie przesłał do władz uczelni.

Zamachowiec samobójca zaatakował w czwartek szyicki meczet w Bakubie - mieście położonym na północ od stolicy Iraku. Agencja AP informuje, że zabitych może być nawet 10 osób. Rannych jest 14 pielgrzymów.

Prezydent Lech Kaczyński powinien być przesłuchany przez prokuratura. Domaga się tego mecenas Leszek Piotrowski, pełnomocnik rodziny Blidów w śledztwie dotyczącym śmierci Barbary Blidy.

Jeśli ktoś uważa, że hokej na lodzie to sport dla prawdziwych mężczyzn, to jest w błędzie. - Hokej to sport dla prawdziwych kobiet! - tak przynajmniej uważają dziewczyny, które grają w jednym z toruńskich zespołów hokejowych.

Prezydent Włoch przyjął w czwartek dymisję ministra sprawiedliwości. Ma to związek ze śledztwem ws. korupcji w służbie zdrowia.