Najnowsze

Najnowsze

Grupa kilkuset portugalskich motocyklistów włączyła się w poszukiwania brytyjskiej dziewczynki. Porwana dziesięć dni temu Madeleine McCann wczoraj skończyła cztery latka. W kościele w Praia da Luz, miasteczku, gdzie dziewczynka zaginęła, odprawiono specjalną Mszę Świętą.

Okazuje się, że dla bezpieczeństwa polskiej demokracji ważne jest nie tylko, czy ktoś był agentem, ale też czy w PRL miał kochankę albo „nie takie” skłonności. Bo jeśli miał, to esbek do dzisiaj może go szantażować. Skoro esbek pisał w teczkach, to wie, co pisał. Moskwa też wie. Tylko my nie wiemy. Czas się dowiedzieć – uznał Donald Tusk i przebijając inne partie wezwał do otworzenia teczek, bez zamazywania miejsc intymnych…

Kiedy w weekend większość ludzi myśli o tematach lekkich, łatwych i przyjemnych, ja robię sobie przerwę i zamiast spraw lekkich, łatwych i przyjemnych, biorę się za bary z polityką. I jest mi dobrze.

Zapytany przez "Trybunę" jak ocenia IPN, prof. Stefan Niesiołowski odpowiedział, że Instytut uległ w ciągu ostatniego roku gruntownej degeneracji i że ta instytucja właściwie staje się powoli niepotrzebna i szkodliwa. Przynosi więcej szkody niż pożytku.

Pół miliona dolarów łapówki za sprzedaż wrocławskiego Dworu Wazów i drugie tyle za pozostałe hotele należące do "Juventuru" wręczył w 1992 r. byłemu szefowi kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego Markowi Ungierowi poszukiwany dziś listem gończym Wiesław Michalski, pisze "Nasz Dziennik".

Pokerowa zagrywka prezydenta Micheila Saakaszwilego. Gruziński przywódca ustanowił tymczasową administrację w Osetii Południowej. Jej szefem będzie progruziński były przywódca separatystów tej samozwańczej republiki Dmitrij Sanakojew. To odważny, choć głównie propagandowy, krok w kierunku podporządkowania sobie Osetii.

Naukowcy z Torunia chcą zbadać, jak często lekarze i pielęgniarki padają ofiarą przemocy ze strony pacjentów. Pierwsza ankieta wypadła alarmująco, pisze "Życie Warszawy".

- Zarzut o naszej antyinteligenckości, jeśli rozumieć inteligencję tak, jak my ją rozumiemy, jest całkowicie bezzasadny. My jesteśmy antykorporacyjni, ale nie antyinteligenccy - mówi w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Jarosław Kaczyński.

Niebawem ruszy remont ponad stuletniego krzyża na Giewoncie, zapowiada "Dziennik Polski". Jego stalowa konstrukcja może być nadwerężona nie tylko przez pioruny, ale także z powodu zamontowanych tam kilka lat temu witraży o tematyce religijnej.

W Górach Stołowych powstanie część zdjęć do ekranizacji drugiego tomu powieściowego cyklu C.S. Lewisa, informuje "Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska". Pierwsza - "Opowieści z Narnii" - stała się kasowym sukcesem.

Dr Andrzej K. z Rybnika jest podejrzewany o to, że w ciągu ostatnich pięciu lat dokonał kilkudziesięciu nielegalnych aborcji. Materiały, jakie do tej pory zebrała rybnicka prokuratura, są porażające, pisze "Dziennik Zachodni".

Piątek, 11 maja, 21:00 Profesor Andrzej Zybertowicz zastanawiał się, czy prezes Jerzy Stępień głosząc uzasadnienie do wyroku Trybunału nie wszedł poza rolę sędziego wcielając się w rolę kapłana lub etyka. W magazynie "24 Godziny" socjolog postawił pytanie w jaki sposób sędzia Trybunału chce rozróżnić ujawnienie prawdy od zemsty. Profesor Zybertowicz zwrócił uwagę również, że jest bardzo dużo interpretacji sytuacji gdzie ujawnia się prawdę o kimś.

W piątek o 11 umarł Orazio Petrosillo, jeden z najwybitniejszych watykanistów świata, cudowny człowiek. Przez lata pisywał do Il Messaggero. Był wybitnym teologiem i miał pamięć absolutną do Biblii i wszystkiego, co z historią Kościoła i papieży było związane.

Prezydent Gdańska w poniedziałek ogłosi międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt Europejskiego Centrum Solidarności. Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz apeluje, aby do ESC włączyć też związaną z wydarzeniami Sierpnia '80 stoczniową stołówkę - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rząd chce przyspieszyć budowę najważniejszych polskich dróg aż o cztery lata. "Dziennik" dotarł do przygotowanego przez Ministerstwo Transportu dokumentu, który dostosowuje program inwestycyjny na lata 2007-2015 do rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw Euro 2012. Poprawki już w najbliższych dniach trafią do uzgodnień międzyresortowych - pisze gazeta.