Najnowsze

Najnowsze

Konstytucja podpisana. Szansa na koniec władzy wojska

Król Tajlandii Rama X podpisał w czwartek nową konstytucję niezbędną do przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Ich termin wyznaczono na 2018 rok. Wybory mogą zakończyć tymczasowe rządy junty wojskowej sprawującej władzę od przewrotu w połowie 2014 roku.

Staranował 23 osoby na Monciaku. Opuścił już szpital

Pędził przez Monciak na oślep. Po kolei taranował ludzi, którzy pojawiali się na jego drodze. Michał L. uniknął kary, bo biegli stwierdzili, że był niepoczytalny. Po ponad 2 latach terapii w zamkniętym ośrodku 35-latek chce się leczyć na wolności. Sąd właśnie pozwolił mu wyjść na wolność.

Trzylatek błąkał się po ulicy i wołał mamę, jego brat stał na klatce. "Nie jestem złą matką, nie potępiajcie mnie!"

- Nie jestem alkoholiczką, po prostu sobie nie radzę - mówi 44-letnia kobieta, która zostawiła bez opieki dwoje swoich dzieci. Trzyletni synek błąkał się po ulicach, szukał matki, wołał jej. Jego młodszy, półtoraroczny brat stał boso na schodach. Kobieta wróciła do domu, kiedy w jej mieszkaniu była już policja. Była pijana. Straciła prawo do opieki nad synami, podobnie jak wcześniej nad szóstką starszych dzieci.

Śledztwo przeciwko 20 podejrzanym o szpiegostwo dla Turcji

Niemieckie władze prowadzą obecnie postępowanie przeciwko 20 osobom podejrzanym o działalność szpiegowską na rzecz rządu Turcji - podał dziennik "Die Welt", powołując się na odpowiedź ministerstwa spraw wewnętrznych na interpelację poselską.

Ogień pojawił się 14 lutego, pożerał wszystko, zbliżał się do lasu. 4 kwietnia ogłosili: to już koniec

Ogień z łatwością pożerał kolejne sterty: płonęły butelki, folie - łącznie 1,2 hektara składowiska śmieci. Na miejsce potężnego pożaru, który wybuchł w same walentynki, przyjechało 29 zastępów straży pożarnej. Kolejne zmiany strażaków dołączały do akcji, bo odpady uparcie nie dawały się ugasić. Kończenie działań znacznie się przeciągnęło - finał prac nastąpił po niemal dwóch miesiącach.

Zwęglone zwłoki w przenośnej toalecie

Straż pożarna w Krotoszynie dostała wezwanie do ugaszenia pożaru przenośnej toalety przy miejskiej promenadzie. Po dotarciu na miejsce dokonali makabrycznego odkrycia: w środku znajdowały się spalone zwłoki. Ruszyło śledztwo prokuratury.

Doktorant UJ deportowany do Iraku. "Nie zagrażał bezpieczeństwu kraju"

Ameer Alkhawlany, pochodzący z Iraku doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, został deportowany. Jego adwokat zapowiada jednak odwołanie się od tej decyzji. Zdaniem Straży Granicznej Irakijczyk mógł przebywać w Polsce nielegalnie. Był też podejrzewany o kontakty z islamskimi radykałami. Naukowiec ubiegał się o status uchodźcy. Nie otrzymał go.

Turcy potwierdzają atak chemiczny. "Próbki dostaną zachodnie wywiady"

Turecki minister sprawiedliwości Bekir Bozdag poinformował, że sekcje zwłok kilku Syryjczyków, którzy po wtorkowym ataku w prowincji Idlib trafili do Turcji i tam zmarli, potwierdzają użycie broni chemicznej. Brytyjski dziennik "Guardian" pisze, że ratownicy zebrali próbki ziemi z miejsca, gdzie doszło do ataku chemicznego i wysłali je do zachodnich agencji wywiadowczych. Te mają ustalić, jakiego konkretnie gazu bojowego użyto we wtorek w Chan Szajchun.

Odwet za tarczę antyrakietową coraz sroższy

Agencja Yonhap informuje o narastających problemach południowokoreańskich przedsiębiorstw w Chinach. To efekt odwetu za rozpoczęcie montażu antyrakietowej tarczy THAAD w Korei Południowej. Seul wniósł w tej sprawie oficjalną skargę do WTO.

"Putin może wkrótce odkryć, że poszedł o krok za daleko"

Źródła wywiadowcze przypisały syryjskiemu reżimowi odpowiedzialność za "zbrodnię wojenną", jaką był atak chemiczny w prowincji Idlib - ocenia brytyjski dziennik "Telegraph", pisząc, że prezydent Władimir Putin mógł pójść o krok za daleko, wspierając prezydenta Baszara el-Asada.

Bochenek: nie ma żadnej decyzji premier w sprawie rekonstrukcji rządu

Jeżeli jakikolwiek minister nie realizowałby zadań, które na niego są nakładane, na pewno pani premier nie zawahałaby się podjąć decyzji o zmianach w składzie rady ministrów - powiedział w czwartek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Według niego u podłoża medialnych spekulacji w sprawie rekonstrukcji leży wniosek PO o wotum nieufności dla rządu.

Proces o zakłócenie wystawy o Andersie. Uniewinnienia uchylone

Sąd rejonowy naruszył zasady oceny zgromadzonych dowodów - tak Sąd Okręgowy w Suwałkach uzasadnił wyrok uchylający zapadłe w I instancji uniewinnienia w sprawie zakłócenia wystawy poświęconej generałowi Andersowi. Sąd postanowił przekazać sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd I instancji.

Obalili dyktatora, teraz wybierają parlament

Mieszkańcy niespełna dwumilionowej Gambii wybierają w czwartek parlament. To pierwsza wolna elekcja w tym małym kraju zachodniej Afryki odkąd w styczniu obalony został tam dyktator Yahya Jammeh. Wynik zadecyduje, jak szybko Gambia pożegna się z dyktaturą - pisze znawca regionu Wojciech Jagielski.

Izraelczyk zginął w ataku na Zachodnim Brzegu

Jeden Izraelczyk zginął, a drugi został ranny rano w ataku z użyciem samochodu. Napastnik wjechał w nich w pobliżu żydowskiego osiedla na okupowanym przez Izrael Zachodnim Brzegu Jordanu. Sprawca został zatrzymany.