Najnowsze

Najnowsze

Protesty nic nie zmieniły. Minister powołuje nowe muzeum i wskazuje nowego dyrektora

Dziś podjąłem decyzję o połączeniu muzeów II Wojny Światowej i Westerplatte, w związku tym powstało nowe Muzeum II Wojny Światowej - powiedział w czwartek Piotr Gliński wicepremier, minister kultury. Dodał, że p.o. dyrektora placówki został dr Karol Nawrocki, który do tej pory pracował w Instytucie Pamięci Narodowej w Gdańsku. Nawrocki podjął decyzję o wstrzymaniu internetowej sprzedaży biletów.

Ukradli quada sprzed hotelu. Nagrał ich monitoring

Dwóch zakapturzonych mężczyzn pod osłoną nocy pojawiło się pod jednym z hoteli w Świeradowie-Zdroju (woj. dolnośląskie). Przyszli z pustymi rękami, odeszli z quadem. Kradzież nagrała kamera monitoringu. Złodziei szuka policja i hotelarz, który za pomoc w odnalezieniu mężczyzn i pojazdu oferuje nagrodę.

Prowadzi brutalną wojnę z narkotykami, spada mu poparcie

Z 83 do 76 proc. spadło od grudnia poparcie dla prezydenta Filipin Rodrigo Duterte - wynika z najnowszych sondaży. Według agencji Reutera szef państwa traci zaufanie obywateli ze względu na kampanię antynarkotykową, podczas której zabito już ponad 8 tys. osób.

Limuzyna wicepremiera na miejscu dla niepełnosprawnych. "To jest czepianie się"

Minister nauki i szkolnictwa wyższego przyjechał do stolicy Dolnego Śląska z okazji przekazania udziałów Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ państwu. Jarosław Gowin nocował w hotelu. Jego kierowca zaparkował limuzynę na miejscu dla niepełnosprawnych. I rozpętał burzę. - Koperta jest dla niepełnosprawnych, ale jest jeszcze zdrowy rozsądek - mówi minister.

Media: wspólnicy zamachowca z petersburskiego metra zatrzymani

W Petersburgu zatrzymano wspólników Akbarżona Dżaliłowa, domniemanego zamachowca samobójcy, który w poniedziałek przeprowadził atak w tamtejszym metrze - informują rosyjskie agencje, powołując się na źródła. W wyniku eksplozji zginęło 14 osób, a ponad 50 zostało rannych.

"Rozegrają najważniejszą na świecie partię szachów"

USA i Chiny grają o ogromną stawkę. Jeśli rozpoczynające się w czwartek rozmowy prezydentów tych państw, Donalda Trumpa i Xi Jinpinga poniosą klęskę, może to otworzyć drogę do zgubnego protekcjonizmu i konfrontacji militarnej - pisze "Financial Times".

"Ludzie, którzy są w terenie, nie mają czasu, żeby podlizywać się szefowi MON"

Nawet jedno odejście dobrego fachowca jest ciosem w armię, bo dobrze jednak tych ludzi trzymać, żeby wykorzystać potencjał dla bezpieczeństwa Polski - mówił w Radiu Zet były dowódca GROM, generał Roman Polko. - Mam sygnały z jednostki komandosów, że odchodzą podoficerowie z ogromnym doświadczeniem. Są sfrustrowani, bo bardziej doceniani są żandarmi, "którzy pomagają szefowi MON przejść na drugą stronę ulicy" - dodał.

Petersburg: ładunek wybuchowy w wynajmowanym mieszkaniu

W jednym z bloków w rosyjskim Petersburgu znaleziono i unieszkodliwiono ładunek wybuchowy - poinformował przedstawiciel tamtejszych władz. Mieszkańców najpierw ewakuowano z domu, później pozwolono im wrócić do mieszkań. W poniedziałek w mieście doszło do eksplozji w metrze, w wyniku której zginęło 14 osób.

"Nasuwa się zasadnicze pytanie: co zrobili Rosjanie?"

Najgorsza jest bezsilność i niekończący się wstyd – pisze o sytuacji w Syrii paryski dziennik "Liberation". Większość francuskich komentarzy o ataku chemicznym na Chan Szajchun w syryjskiej prowincji Idlib przepełniona jest pesymizmem.

"Muzeum nie powstało dla partii czy polityka, ale dla Polaków"

Transparenty, krzyki i znicze przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Kilkadziesiąt osób manifestowało swój sprzeciw wobec planowanego przez ministerstwo kultury połączenia placówek. Paweł Machcewicz jest przekonany, że cała ta "operacja" jest wymierzona w niego. - Chodzi o przejęcie kontroli w muzeum i przerwanie mojej kadencji - powiedział dyrektor w programie "Wstajesz i wiesz".

Asad "będzie sądzony jako zbrodniarz wojenny". Kiedyś

Nadejdzie dzień, gdy międzynarodowy wymiar sprawiedliwości zadecyduje o losie prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który morduje własny naród - oświadczył w telewizji CNEWS szef francuskiej dyplomacji Jean-Marc Ayrault.

Torba z bombą w pobliżu szkoły. Ranny bezdomny

W centrum Rostowa nad Donem, w pobliżu szkoły, doszło do eksplozji. Nieznani sprawcy zostawili torbę z bombą domowej roboty, a mężczyzna, który ją podniósł, został ranny - informują rosyjskie media.

Seul odpowiada Pjongjangowi: przetestował swoją rakietę

Korea Południowa przetestowała nowy pocisk balistyczny swojej produkcji o zasięgu 800 km. Ten zasięg oznacza, że pocisk może uderzyć w punkty w najbardziej odległych częściach terytorium Korei Północnej. Test zakończył się sukcesem - podała agencja Yonhap.

May u arcykonserwatywnych Saudów. Nie założyła chusty

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May drugiego dnia wizyty w Arabii Saudyjskiej spotkała się z królem Salmanem, z którym - jak relacjonują media - omówiła kwestie bezpieczeństwa i sprawy handlowe. Brytyjskie media zauważają, że premier wystąpiła bez nakrycia głowy.

Rządowe auto na miejscu dla niepełnosprawnych. "Była noc, to jest czepianie się"

- Mięliśmy zarezerwowane miejsce, ale okazało się, że ktoś na nim zaparkował. Portier powiedział, żeby zaparkować obok na miejscu dla niepełnosprawnych. To jest czepianie się - mówił Jarosław Gowin w "Jeden na jeden" pytany o sytuację, do której doszło pod jednym z hoteli, gdzie kierowca ministra zaparkował limuzynę na miejscu zarezerwowanym dla niepełnosprawnych.

Gowin: skala ekstrawagancji Macierewicza będzie coraz mniejsza

Antoni Macierewicz jest bardzo wyrazistą postacią. O tym, czy powinien być ministrem, czy nie, to nie ja będę się wypowiadał - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Odniósł się w ten sposób do ostatnich działań ministra obrony narodowej.

Gowin: skala ekstrawagancji Macierewicza będzie coraz mniejsza

Antoni Macierewicz jest bardzo wyrazistą postacią. O tym, czy powinien być ministrem czy nie, to nie ja będę się wypowiadał - powiedział w "Jeden na jeden" wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Odniósł się w ten sposób do ostatnich działań ministra obrony narodowej.

Królewska para na cesarskim bankiecie

Król i królowa Hiszpanii pojawili na uroczystej kolacji w Pałacu Cesarskim w Tokio. W środę cesarz Akihito i cesarzowa Michiko wydali na cześć królowej Letycji i króla Filipa VI przyjęcie na 150 osób. W czasie toastu król Hiszpanii oświadczył, że jego kraj oraz Japonia podzielają te same cele w kwestii "obrony międzynarodowego pokoju i porządku". Hiszpańska para królewska jest w Japonii z czterodniową wizytą.