Najnowsze

Najnowsze

Nowa wystawa w Kijowie w rocznicę powstania styczniowego

Ambasadorzy Polski i Litwy wspólnie złożyli w niedzielę hołd uczestnikom wymierzonego w Imperium Rosyjskie powstania styczniowego, którzy więzieni byli w twierdzy Krzywa Kaponiera w stolicy Ukrainy, Kijowie. W niedzielę 22 stycznia minęła 154. rocznica wybuchu powstania.

Kibice w kominiarkach na środku drogi. Policja: zapobiegliśmy ustawce

Zatrzymali samochody, założyli kominiarki i wybiegli na środek drogi. Policja informuje, że pseudokibice z Warszawy mieli informację, że z naprzeciwka jadą fani wrogiej drużyny. - Byliśmy w pobliżu. Niewykluczone, iż udało nam się zapobiec "ustawce" - mówią funkcjonariusze o zdarzeniu, do którego doszło w weekend w Kamieńsku (woj. łódzkie).

Loża prasowa 22.01.2017

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Paweł Lisicki ("Do Rzeczy"), Michał Szułdrzyński ("Rzeczpospolita"), Wojciech Maziarski ("Gazeta Wyborcza") i Piotr Najsztub. Na początku programu publicyści odnieśli się do propozycji zmian w ordynacji wyborczej, które planuje Prawo i Sprawiedliwość. Następnie goście skomentowali zachowanie szefa MSWiA, który podał dalej tweet, który według wielu komentatorów nawoływał do agresji wobec zwolenników partii opozycyjnych. Agresywne zachowanie na wiecach i demonstracjach było kolejnym tematem, do którego odnieśli się dziennikarze - jednogłośnie potępili wszelkie akty agresji w polityce. Na koniec wydania wspomniano Tomasza Kalitę, którego pogrzeb odbył się w sobotę.

Kościół domagał się ponad 70 mln zł, państwo nie chciało dać. Teraz chcą się dogadać

Ten spór trwa już niemal 12 lat. Poznańska parafia żądał odszkodowania za grunty przejęte w czasach PRL. Sowitego, bo według najnowszej wyceny, wartych ok. 73 mln złotych. Skarb Państwa zapłacić nie chciał, więc do rozstrzygnięcia sprawy potrzebny był sąd. W poniedziałek miał zapaść wyrok, ale nieoczekiwanie Sąd Apelacyjny go nie wydał. Poinformował za to, że strony rozpoczęły pertraktacje ugodowe. Dał im czas do końca stycznia.

Ruszyły rozmowy pokojowe ws. Syrii

W stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęły się w poniedziałek po południu czasu lokalnego rozmowy pokojowe na temat konfliktu w Syrii. Przedstawiciel syryjskich rebeliantów zapowiedział, że nie ma zaplanowanych bezpośrednich rozmów z delegacją rządu Syrii.

Faworyt francuskich wyborów: zrobiliśmy błąd, stawiając Rosję pod ścianą

Kandydat prawicy w wyborach na prezydenta Francji Francois Fillon oświadczył w wywiadzie dla "Frankfurter Allgemeine Zeitung", że Unia Europejska musi ułożyć na nowo swoje relacje z Rosją. Zasugerował zniesienie sankcji i partnerstwo ekonomiczne z Moskwą. Sondaże typują Fillona na prawdopodobnego zwycięzcę wyborów prezydenckich.

Podrabiał banknoty, wpadł przez dopalacze

35-latek ze Stalowej Woli (woj. podkarpackie) odpowie za fałszowanie i wprowadzanie do obiegu banknotów. Jego działalnoś wyszła na jaw, kiedy jego pracodawca zaczął podejrzewać, że mężczyzna bierze dopalaczy i powiadomił o tym fakcie policję.

Kaczyński: ostateczna decyzja będzie należała do TK

Bierzemy pod uwagę, że Trybunał Konstytucyjny może zakwestionować część zmian w ordynacji wyborczej do samorządów dotyczących kadencyjności - powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla Polskiego Radia Wrocław prezes PiS Jarosław Kaczyński.

"Klienci są przerażeni". Kierownik hotelu prosił władze o pomoc przed zejściem lawiny

Turyści nie mogą wyjechać przez zasypane drogi, będą spać w samochodach, boją się - informował w mailu do włoskich władz wysłanym o godz. 7. rano w środę 18 stycznia menedżer hotelu Rigapiano, prosząc o interwencję. Około 10 godzin później hotel zniszczyła potężna lawina, która zeszła w wyniku wcześniejszego trzęsienia ziemi. Kierownik prosił o pomoc, ale ta nie nadeszła na czas - pisze w poniedziałek włoska "La Repubblica".

Zginął generał Kodji. Kierował walkami z Boko Haram

Dowódca sił zbrojnych Kamerunu, gen. Jacob Kodji, zginął w niedzielę wieczorem w katastrofie śmigłowca w pobliżu granicy z Nigerią. W katastrofie zginęło też trzech innych wysokich rangą oficerów oraz dwóch członków załogi - poinformowały władze.

Pięć lat więzienia dla obywatelki Wielkiej Brytanii i Iranu

Irański sąd skazał na pięć lat więzienia kobietę z podwójnym obywatelstwem Wielkiej Brytanii i Iranu oskarżoną o działanie na szkodę Teheranu - poinformował portal Mizan, powiązany z irańskim wymiarem sprawiedliwości. Prokuratura oświadczyła, że sprawa została zakończona. O szczegółach śledztwa, które doprowadziło do skazania, nie poinformowano.

Francuska lewica wybiera kandydata na prezydenta. Zostało dwóch

Wstępne rezultaty pierwszej tury prawyborów wśród socjalistów, które mają wyłonić kandydata lewicy w tegorocznych wyborach prezydenta Francji, pokazują, że w drugiej turze spotkają się były minister edukacji Benoit Hamon i były premier Manuel Valls.

Złodzieje węgla coraz bardziej zuchwali

Złodzieje na Śląsku idą na całość i kradną węgiel nawet z jadących pociągów. W Piekarach Śląskich podczas takiej próby wykoleili cały skład. Nie powstrzymują ich nawet możliwie tragiczne skutki. Tak jak mężczyznę, który podczas jednej z akcji stracił rękę. Materiał "Faktów" TVN.

Wojtek, Oskar, Oliwia i Marta. Historia kilku istnień uratowanych przez WOŚP

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znowu zebrała miliony - warto więc przyjrzeć się kilku z wielu milionów powodów, dla których powinna grać dalej. Dla Wojtka, Oskara, Oliwii i Marty nowy medyczny sprzęt, który zakupiono z zebranych przez WOŚP pieniędzy, oznacza ratunek lub poprawienie jakości życia. Materiał "Faktów" TVN.