Najnowsze

Najnowsze

Po 26 latach może doczekać się premiery. Lotniskowiec Kuzniecow się szykuje

Samoloty stacjonujące na rosyjskim lotniskowcu Admirał Kuzniecow i okręty na Morzu Śródziemnym przygotowują się do wznowienia "w najbliższych godzinach" ataków na rebeliantów wokół syryjskiego miasta Aleppo - poinformowało źródło w rosyjskim resorcie obrony. Jeśli zapadnie decyzja o wznowieniu uderzeń, tym samym odbędzie się premiera bojowa rosyjskiego lotniskowca.

"W interesie Polski jest wygrana Clinton"

- Donald Trump nie ukrywa, że jest trochę zafascynowany Władimirem Putinem. To nie jest dobre dla Polski - powiedział w "Faktach po Faktach" przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann. Wicemarszałek Senatu Adama Bielan (Polska Razem) z kolei nie sądzi, by doszło do zmiany w polityce amerykańskiej w przypadku wygranej kandydata republikanów.

"Wtorek po pierwszym poniedziałku". Dla wygody farmerów

Jesteśmy jedyną zaawansowaną demokracją, która celowo utrudnia ludziom oddanie głosu - komentował w maju prezydent Obama fakt, że Amerykanie wybierają prezydenta we wtorek. Tak dzieje się od 1845 roku, kiedy Kongres przyjął zasadę, że wybory odbywają się we wtorek po pierwszym poniedziałku listopada.

Wielkie pola walki i pewne zdobycze. Mapy mówią więcej niż sondaże

Wybory prezydenckie w USA rządzą się swoimi prawami. Sondaże opinii publicznej, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni np. w Polsce, za oceanem nie zawsze spełniają swoją rolę. O faktycznej sytuacji w walce o Biały Dom więcej mówi mapa, pokazująca stany tradycyjnie głosujące na demokratów i te, które zazwyczaj popierają republikanów. Jednak, choć widać na niej wiele, nie wszystko jest przesądzone. Rzadko w przeszłości mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której w aż tylu miejscach są problemy ze wskazaniem faworyta. W TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera".

Głosowanie na Guam od lat wskazuje zwycięzcę. Wyniki są jednoznaczne

Na wyspie Guam, małym skrawku lądu na Pacyfiku należącym do USA, według częściowych wyników wyborcy jednoznacznie opowiedzieli się za Hillary Clinton. Ich głosy nie mają znaczenia w wyborach, ale od 1984 roku zawsze bezbłędnie przepowiadały zwycięzcę wyścigu do Białego Domu. W TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera".

W obronie dobrego imienia Polski

Resort sprawiedliwości chce nowelizacji projektu o Instytucie Pamięci Narodowej. Przewiduje ona karę grzywny lub więzienia do lat 3 za sformułowania typu "polskie obozy śmierci". Taka sama kara groziłaby za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni". Przepisy mają wejść w życie w przyszłym roku - a o ich zasadności dyskutowali goście programu "Tak jest".

Pożegnanie po nowozelandzku. Uczniowie wykonali hakę

Haka to nazwa rytualnego tańca wykonywanego przez Maorysów w rejonie Oceanu Spokojnego. Miała ona za zadanie świadczyć o sile i woli zwycięstwa, a także przestraszyć przeciwników. W męskim liceum w Palmerston w Nowej Zelandii odbyła się uroczystość pożegnalna jednego z profesorów, a jej ważnym elementem była właśnie haka.

Rosyjsko-amerykańskie spięcie na tle wyborów. Obserwatorów nie będzie

Rosja nie uczestniczy w misji OBWE na wyborach w USA - przekazał we wtorek wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow. Jego zdaniem raporty tych misji zwykle nie uwzględniają opinii rosyjskich obserwatorów. Moskwa zarzuciła też Waszyngtonowi, że wcześniej "faktycznie odmówił" rosyjskim dyplomatom możliwości obserwowania wyborów. We wtorek wieczorem w TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera".

Dostawa do bagażnika

Samochody pokochały nowe technologie i tak jak smartfony, które oferują szereg usług oprócz dzwonienia, tak i auta zaczynają dawać nam coś więcej niż tylko wygodną jazdę z muzyką w tle. W Szwecji ruszył testy usługi, która pozwala uczynić z bagażnika naszego samochodu, magazyn zakupów dostępny dla kurierów.

Saakaszwili oskarża i odchodzi. Poroszenko go nie zatrzymuje

Prezydent Ukrainy nie zamierza zatrzymywać Micheila Saakaszwilego na stanowisku gubernatora obwodu odeskiego. Tak wynika z oświadczenia Petra Poroszenki, które wygłosił przed dziennikarzami po spotkaniu z prezydentem Słowenii. Saakaszwili zrezygnował z urzędu, oskarżając władze w Kijowie, że nie wspierają jego działań.

Zobacz, co unieruchomiło Hillary Clinton

W końcówce kampanii wyborczej każdy pomysł na agitację i przyciągnięcie uwagi jest dobry. Hillary Clinton z gronem towarzyszących jej osób, wśród których byli m.in. jej mąż, były prezydent Bill Clinton, a także Jon Bon Jovi i doradczyni Huma Abedin, wzięła udział w nowym internetowym wyzwaniu - #MannequinChallenge. W TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera".

Auto w płomieniach w centrum Gdańska

Auto płonęło w centrum Gdańska we wtorek po południu. Samochód stanął w ogniu na skrzyżowaniu ul. Wały Piastowskie z Błędnikiem. Nic nikomu się nie stało, na miejscu pracowała straż pożarna, która ugasiła auto.

14-latek pobity w szkolnej toalecie. Minister: dyrektorka zwolniona

- Dyrektor gimnazjum w Koninie już nie pracuje, został zwolniony przez prezydenta - powiedziała we wtorek na konferencji prasowej minister edukacji Anna Zalewska. Prezydent miasta nie chce komentować tej informacji do czasu, kiedy dyrektorka odbierze pismo wysłane pocztą. Od poniedziałku jest bowiem na zwolnieniu lekarskim.

Łódź na parę

Miasto Łódź na parę. Sonia Jach, studentka Politechniki Łódzkiej, przygotowała grafikę do gry komputerowej osadzonej w klimacie STIMPANKU. To alternatywny do naszego świat, w którym technologia opiera się na maszynach parowych, a zamiast elektronicznych urządzeń są ich mechaniczne odpowiedniki. W ramach projektu - powstały okolice łódzkiego Placu Wolności, który na potrzeby gry oderwał się od ziemi.

Ruszają pierwsze przesłuchania prokuratorów ws. Amber Gold

W środę o godzinie 10 rozpoczną się przesłuchania prokuratorów związanych ze sprawą Amber Gold. Jako pierwsi przed komisją śledczą zostaną przesłuchani Witold Niesiołowski i Marzanna Majstrowicz, którzy stali na czele Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w czasie, gdy ta zajmowała się sprawą Amber Gold.

Były szef policji pozywa lidera narodowców. Za "politycznego pachołka"

Były komendant główny policji gen. insp. Marek Działoszyński zdecydował się na oskarżenie prywatne lidera Ruchu Narodowego, posła klubu Kukiz'15 Roberta Winnickiego, który w 2014 r. jako współorganizator Marszu Niepodległości, miał o nim powiedzieć, że jest "bandytą w mundurze" i "politycznym pachołkiem".

"Rzeź" trwa w cieniu wyborów. "To największy kryzys demokracji"

Przez ostatni rok Amerykanie uzależnili się od informacji. Nałogowo sprawdzają, jakie nowe afery pojawiły się w kampanii prezydenckiej. Wytworzyła się "bańka informacyjna", która lada dzień pęknie i odsłoni skrywaną "rzeź" - pisze dziennik "New York Times". Według dziennikarza gazety, w cieniu intensywnej kampanii prezydenckiej tradycyjne dziennikarstwo stacza się w otchłań, o czym świadczą liczne cięcia i redukcje w branży. W siłę mają natomiast rosnąć nieprofesjonalne źródła informacji, które często propagują kłamstwa. W TVN24 i TVN24 BiS oglądaj specjalny program "Ameryka Wybiera".

Miały chronić plażę, wyrwał je sztorm. Urząd idzie do sądu z wykonawcą

- Drewniane pale były wbite zbyt płytko, dlatego nie przetrwały silnych sztormów - tak niezależny ekspert ocenia przyczynę zniszczenia ostróg, które miały chronić plaże. Niestety sztormy wyrwały z dna morza niemal 500 drewnianych pali w okolicach Darłowa i kilkadziesiąt w okolicach Ustki. Wykonawca twierdzi, że nie popełnił błędu, więc nie podejmie się naprawy, urząd zamierza walczyć o to w sądzie.