Najnowsze

Najnowsze

Poseł PiS do opozycji: was trzeba zdelegalizować

W czasie środowej debaty w Sejmie nie brakowało emocji. Poseł PiS Piotr Kaleta w ramach zgłoszenia wniosku formalnego stwierdził z mównicy, że opozycję "trzeba zdelegalizować". Wypowiedź ta spotkała się z gwałtownym sprzeciwem Michała Kamińskiego z Unii Europejskich Demokratów. - Przestańmy te słowa traktować jako żart - stwierdził poseł, zwracając uwagę, że "po raz pierwszy z tej trybuny przedstawiciel obozu władzy zapowiedział delegalizację opozycji".

15-latek zmarł, drugi w ciężkim stanie

W Biłgoraju (woj. lubelskie) zmarł 15-letni chłopiec. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było zażycie środków niewiadomego pochodzenia. Jego rówieśnik śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Reuters: Mugabe nie ucieknie. Chce umrzeć w swoim kraju

Rządzący 37 lat Zimbabwe Robert Mugabe ma zagwarantowany całkowity immunitet chroniący go przed postawieniem w stan oskarżenia - poinformowała w czwartek agencja Reutera, powołując się na źródło bliskie osobom prowadzącym negocjacje w sprawie przyszłości obalonego prezydenta.

Zimbabwe zadłużone. "Konieczne natychmiastowe działania"

Gospodarka Zimbabwe znajduje się w bardzo trudnej sytuacji - ocenił szef misji MFW w tym kraju. Wśród głównych zagrożeń dla wzrostu gospodarczego wskazał wysokie wydatki państwa, niedające się utrzymać zasady systemu kursowego i nietrafione reformy.

"Mladić nie wyjdzie żywy z więzienia i to bardzo dobrze"

Komentując wyrok dożywotniego więzienia na byłego dowódcę Serbów bośniackich Ratko Mladicia, niemieckie gazety piszą o "historycznym zwycięstwie" prawa międzynarodowego. Podkreślają, że wyrok to ostrzeżenie dla wszystkich ludobójców.

Schetyna: ceną za poddanie się prezydenta będzie głowa Macierewicza

- Duda jest teraz po prostu zakładnikiem ustaleń z prezesem Kaczyńskim i to wygląda smutnie i przykro - mówił w "Jeden na jeden" szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Komentował w ten sposób ustalenia dotyczące poprawek PiS do prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Sejm bierze się za ordynację wyborczą. Sprawdzamy, co chce zmienić PiS

Sejm rozpoczyna prace nad projektem Prawa i Sprawiedliwości zakładającym zmiany w ordynacji wyborczej oraz ustawie o samorządzie gminnym. Debatę poselską i pierwsze czytanie zaplanowano na 23 listopada. Sprawdziliśmy, jakich zmian według PiS należy się spodziewać w Kodeksie wyborczym i porównaliśmy je z obecnymi zasadami przeprowadzania wyborów.

Ręka na dnie morza. Obciążona podobnie jak nogi dziennikarki

Duńscy płetwonurkowie znaleźli w zatoce Koge u wybrzeży Kopenhagi obciążoną kawałkami metalu rękę. Policja poinformowała w środę, że podobne elementy były przytwierdzone do nóg szwedzkiej dziennikarki Kim Wall. Trwa śledztwo mające wyjaśnić niejasne okoliczności śmierci kobiety, do której doszło w sierpniu na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej wynalazcy Petera Madsena.

Schetyna: ceną za poddanie się prezydenta będzie głowa Macierewicza

- Duda jest teraz po prostu zakładnikiem ustaleń z prezesem Kaczyńskim i to wygląda smutnie i przykro - mówił w "Jeden na jeden" szef Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna. Komentował w ten sposób ustalenia dotyczące poprawek PiS do prezydenckich ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Mówił o "pomniku hańby". Replika stanęła przed jego domem

Grupa artystów z Centrum Politycznego Piękna ustawiła "replikę" berlińskiego pomnika ofiar Holokaustu przed domem Bjoerna Hoecke - polityka prawicowo-populistycznej Alternatywy dla Niemiec (AfD), który zarzucał w ostatnich miesiącach Niemcom mentalność narodu pokonanego.

Lider FDP: koalicja nie wyjdzie też po nowych wyborach

Szef liberalnej FDP Christian Lindner w czwartek wykluczył powołanie w Niemczech rządu wraz z chadekami i Zielonymi nawet po ewentualnym rozpisaniu nowych wyborów do parlamentu. Obecnie nie ma mowy o opartej na zaufaniu współpracy z Zielonymi - podkreślił.

Władze pięciu miast rozwiązane za powiązania z mafią

Rząd Włoch rozwiązał władze pięciu miast i miejscowości w Kalabrii na południu kraju za powiązania z mafią. To częsta praktyka, stosowana na wniosek MSW, gdy są dowody na to, że decyzje lokalnej administracji były podyktowane wpływami przestępczości zorganizowanej.

Berlusconi walczy w Trybunale Praw Człowieka

Były premier Włoch Silvio Berlusconi walczy w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu o możliwość startu w wyborach do parlamentu w przyszłym roku. Zaskarżył tam zastosowanie wobec niego ustawy, na mocy której pozbawiono go prawa do kandydowania do 2019 r.