Najnowsze

Najnowsze

"Znaczne siły policji, trwa blokada". Tak o poranku wygląda miejsce ataku na piłkarzy Borussii

We wtorek około godziny 19.15, chwilę po wyjeździe drużyny Borussii Dortmund spod hotelu na ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzów z AS Monaco, doszło do trzech eksplozji. Ładunki ukryte były w zaroślach przy drodze. W autokarze zostały wybite szyby. Ucierpiał hiszpański obrońca Marc Bartra, który trafił do szpitala z obrażeniami ręki. Musiał poddać się operacji złamanej kości. Na miejscu jest reporter TVN24 Sebastian Napieraj.

Politycy razem z Borussią. "Jesteśmy w szoku"

Po trzech eksplozjach, do jakich doszło podczas przejazdu autobusu drużyny piłkarskiej Borussii Dortmund, świat niemieckiej polityki jest w szoku i wyraził swoją solidarność z piłkarzami. "Jestem w szoku. Szybkiego powrotu do zdrowia! Wszystkim kibicom bezpiecznego powrotu do domu" - napisał szef SPD i kandydat na kanclerza Niemiec Martin Schulz.

Misiewicz wraca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Przez moment było o nim cicho, ale znów dał o sobie znać. Bartłomiej Misiewicz zmienia posady jak rękawiczki. Tym razem nie jest już bezpośrednio przy boku Antoniego Macierewicza, ale mu podlega, bo ponownie wraca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Tym razem już nie jako członek rady nadzorczej, a ekspert od komunikacji. Materiał z programu "Polska i Świat".

Podkomisja Macierewicza zaprezentowała swoje ustalenia. Eksperci obalają tezy

Po roku pracy nad katastrofą smoleńską komisja doktora Berczyńskiego mówi o wybuchu termobarycznym. Precyzyjniej - stawia pytanie, ale tuż po nim wymienia argumenty, które mają uwiarygodnić te tezy. To co dla niego jest oczywiste, dla ekspertów lotnictwa, członków państwowej komisji brzmi, jak science fiction. Dlatego punkt po punkcie obalają tę tezę. Materiał z programu "Polska i Świat".

Brak nazwiska Jarugi-Nowackiej na upamiętniającej tablicy

Ilustracją dzielenia Polaków jest brak nazwiska Izabeli Jarugi-Nowackiej na tablicy upamiętniającej pracowników kancelarii premiera - jest za to Przemysław Gosiewski,  Zbigniew Wasserman i  Lech Kaczyński, który w tym budynku nie pracował. Materiał z programu "Polska i Świat".

Miller: ktoś wnosi do samolotu bombę takich rozmiarów i nikt nie zauważa?

- Nigdy nie pozwoliliśmy sobie na to, żeby ogłosić hipotezy, których nie byliśmy pewni - mówił w "Kropce nad i" Jerzy Miller, przewodniczący komisji badającej katastrofę smoleńską. Jak ocenił, działająca obecnie podkomisja "najpierw stawia tezę, a później dobudowuje do niej pseudofakty". Prezentację wyników prac zespołu kierowanego przez Wacława Berczyńskiego skrytykował także Maciej Komorowski, syn zmarłego pod Smoleńskiem wiceministra obrony narodowej.

"To jest pokazywanie całemu PiS-owi, że ja, minister Macierewicz, jestem nieusuwalny"

- Rozumiem, że na koniec "michałki" - tak były szef MSZ Radosław Sikorski zareagował na pytanie w "Faktach po Faktach" o nominację Bartłomieja Misiewicza na pełnomocnika zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej. - Mam wrażenie, że to jest pokazywanie całemu PiS-owi, że ja, minister Macierewicz, jestem tak nieusuwalny, że mogę sobie pozwolić na tego typu zachowania wbrew opinii premiera i wbrew opinii nawet prezesa - ocenił Sikorski.

Sikorski: teorie spiskowe zostały przyjęte na sztandary partii rządzącej

- Jeżeli Rosja zamordowała nam prezydenta przy pomocy bomby termobarycznej, to w dawnych czasach odpowiedzią na taki akt agresji byłoby wypowiedzenie wojny - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując hipotezy podkomisji smoleńskiej powołanej przez Antoniego Macierewicza. - Mówię to z niejaką tremą, bo mamy ministra obrony, który może by się nie zawahał - zaznaczył.

Miller: ktoś wnosi do samolotu bombę takich rozmiarów i nikt nie zauważa?

- Nigdy nie pozwoliliśmy sobie na to, żeby ogłosić hipotezy, których nie byliśmy pewni - mówił w "Kropce nad i" Jerzy Miller, przewodniczący komisji badającej katastrofę smoleńską. Jak ocenił, działająca obecnie podkomisja "najpierw stawia tezę, a później dobudowuje do niej pseudofakty". Prezentację wyników prac zespołu kierowanego przez Wacława Berczyńskiego skrytykował także Maciej Komorowski, syn zmarłego pod Smoleńskiem wiceministra obrony narodowej.

Sikorski: teorie spiskowe zostały przyjęte na sztandary partii rządzącej

- Jeżeli Rosja zamordowała nam prezydenta przy pomocy bomby termobarycznej, to w dawnych czasach odpowiedzią na taki akt agresji byłoby wypowiedzenie wojny - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef MON i MSZ Radosław Sikorski, komentując hipotezy podkomisji smoleńskiej powołanej przez Antoniego Macierewicza. - Mówię to z niejaką tremą, bo mamy ministra obrony, który może by się nie zawahał.

"To, co robi podkomisja, jest poza systemem prawnym"

- Prawo międzynarodowe, europejskie i polskie przewiduje inny sposób badania przyczyn katastrof lotniczych - mówił o działaniach podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej prof. Marek Żylicz. - Są do tego wyznaczane komisje ekspertów spełniających określone wymagania - tłumaczył specjalista w zakresie międzynarodowego prawa lotniczego i członek komisji Jerzego Millera. W jego ocenie prace podkomisji są obecnie "czymś poza systemem prawnym".

Cate Blanchett rządzi w nowym "Thorze"

Złowieszcza Cate Blanchett, powrót Hulka i muzyka Led Zeppelin w tle. Opublikowany właśnie pierwszy zwiastun nowego filmu z marvelowskiej serii, "Thor: Rangarok" zapowiada zupełnie inne oblicze tego, do czego przyzwyczaili fanów twórcy.

Komisja, nie-komisja

Prokuratorzy wyjaśniający okoliczności katastrofy smoleńskiej zwrócą się o udostępnienie wyników badań przeprowadzonych przez podkomisję przy MON. Wczoraj podkomisja zaprezentowała film obrazujący jej ustalenia. Wynikało z niego m.in., że Tu-154 został rozerwany eksplozjami w kadłubie, centropłacie i skrzydłach. W programie Tak jest prace podkomisji oceniał prof. Marek Żylicz, były członek tzw. komisji Millera.

Miller: jeśli doszło do wybuchu, premier powinna powiadomić NATO

Jeżeli okaże się, że prezydent i inni pasażerowie Tu-154M zostali zabici w przestrzeni powietrznej Rosji, a polski rząd nie podejmie żadnych działań na arenie międzynarodowej, to Polska się ośmieszy - stwierdził w rozmowie z TVN24 były premier Leszek Miller. Jego zdaniem rząd powinien powiadomić NATO.

Rozmowa z Kijowem przed wylotem do Moskwy

Przed wizytą w Rosji sekretarz stanu USA Rex Tillerson przeprowadził telefoniczne konsultacje z Petrem Poroszenką – poinformowała administracja prezydenta Ukrainy. Tillerson przybył do Moskwy we wtorek po południu.

Umiarkowany prezydent ma poważnego rywala

19 maja w Iranie odbędą się wybory prezydenckie. Groźnym rywalem obecnego prezydenta jest Ebrahim Raisi, były prokurator generalny. Powszechne jest przekonanie, że to Raisi cieszy się poparciem Najwyższego Przywódcy Iranu, faktycznego przywódcy Islamskiej Republiki.

Co powiedziała podkomisja Berczyńskiego, a co pominęła

Prezentacja działającej przy ministrze obrony Antonim Macierewiczu podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej sugeruje, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim mogło dojść do wybuchu. A zanim nastąpiła domniemana eksplozja, rosyjscy kontrolerzy lotów mieli celowo wprowadzać w błąd polską załogę.