Najnowsze

Najnowsze

"Jeżeli konstytucja była zła, to nie trzeba było na nią przysięgać"

Nadzieja umiera ostatnia. Ja mam nadzieję, że pan prezydent - po różnych przemyśleniach lub pod wpływem różnych osób - zawetuje ustawy o sądownictwie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego. - Dlatego, że te ustawy niestety są niezgodne z konstytucją. I pan prezydent ma tego świadomość - dodał. Drugim gościem "Faktów po Faktach" był profesor Ryszard Bugaj.

Donald Tusk dla TVN24 BiS: nie będę mówić głosem PiS na temat migracji

Będę zawsze chciał pomóc tym, którzy chronią Europę, ale nigdy nie przejdę na stronę tych, którzy mówią o drugim człowieku z pogardą czy lekceważeniem - powiedział szef Rady Europejskiej w rozmowie z TVN24 BiS. W ten sposób odniósł się do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że Tusk zaczyna mówić "w taki sposób jak Polska".

"Jeżeli konstytucja była zła, to nie trzeba było na nią przysięgać"

Nadzieja umiera ostatnia. Ja mam nadzieję, że pan prezydent - po różnych przemyśleniach lub pod wpływem różnych osób - zawetuje ustawy o sądownictwie - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 profesor Adam Strzembosz, były I prezes Sądu Najwyższego. - Dlatego, że te ustawy niestety są niezgodne z konstytucją. I pan prezydent ma tego świadomość - dodał.

May "rozczarowana" głosowaniem w sprawie brexitu

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May jest rozczarowana przyjętą przez brytyjski parlament poprawką do ustawy o brexicie, dającą mu prawo zatwierdzenia ostatecznego porozumienia wynegocjowanego przez rząd z Komisją Europejską. Zapewnia przy tym, że nie przeszkodzi to w brexicie.

Jakie wybory do samorządów?

PiS wycofał się z części proponowanych wcześniej zmian w ustawie, która zdecyduje o tym na jakich zasadach odbędą się przyszłoroczne wybory samorządowe. O tym czy i jakie zmiany są potrzebne rozmawiali w programie "Tak Jest" Karol Rabenda i Krzysztof Gawkowski.

"Nie wiedziałem, że w domu goszczę mordercę"

Od 18 lat walczy o zadośćuczynienie za śmierć syna. 100 tysięcy złotych przyznał mu sąd, jednak do tej pory tych pieniędzy nie dostał. Walka o poczucie sprawiedliwości wciąż nie ma końca. - Nie wiedziałem, że w domu goszczę mordercę - mówi Wojciech Ruminkiewicz reporterce "Czarno na białym". Morderca jego dziecka to były sędzia, wcześniej przyjaciel rodziny. Rok temu w sprawę osobiście zaangażował się minister sprawiedliwości, ale od tego czasu niewiele się zmieniło.

Pjongjang: Trump podejmuje kroki prowadzące do wojny nuklearnej

Jeżeli Stany Zjednoczone i ich sojusznicy spróbują przeforsować blokadę morską przeciw naszemu krajowi, uznamy to za wypowiedzenie wojny – podała w czwartek północnokoreańska rządowa agencja KCNA, powołując się na rzecznika resortu spraw zagranicznych.

"To ważny dzień dla europejskiej obronności"

Z zadowoleniem odnotowuję inicjatywę wzmocnienia europejskiej obrony. Uważam to za dobry krok zarówno dla Unii Europejskiej, jak i NATO - powiedział w czwartek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, odnosząc się do powołania PESCO, współpracy obronnej krajów Unii Europejskiej.

"Władza podkopuje wolność mediów". Prasa po decyzji KRRiT

Polskie media komentują decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie relacjonowania przez TVN24 kryzysu politycznego w grudniu 2016 roku. O wolności mediów napisały m.in. "Rzeczpospolita", "Gazeta Wyborcza", "Polityka", "Dziennik Gazeta Prawna", "Tygodnik Powszechny" i "Fakt".

Postawa "a co nam zrobicie". Pytania płyną, MON milczy jak nikt inny

Ministerstwo Antoniego Macierewicza jest bezkonkurencyjne w nieodpowiadaniu na pytania zadawane mu przez posłów. Wśród stu najbardziej opóźnionych interpelacji aż 93 są skierowane do MON lub dotyczą jego działalności. Ministerstwo zgodnie z konstytucją ma 21 dni na odpowiedź, jednak opóźnienia o ponad sto dni nie są czymś niezwykłym. Prawie wszystkie najbardziej przeterminowane interpelacje dotyczą działalności komisji smoleńskiej.

Dwa polskie tytuły wśród najlepszych filmów roku w USA

"Wszystkie nieprzespane noce" Michała Marczaka i "Córki dancingu" Agnieszki Smoczyńskiej znalazły się w zestawieniu 25 najlepszych filmów roku opiniotwórczego magazynu IndiWire. Film Smoczyńskiej pojawił się również w zestawieniu magazynu "Esquire".

Premier: Tusk zaczyna mówić w taki sposób jak Polska

Polska chce pomagać ludziom, których dotknęła wojna, ale na miejscu, bo pomoc tam jest bardziej efektywna - podkreślił w Brukseli Mateusz Morawiecki. Według polskiego premiera w Unii Europejskiej słychać "coraz więcej głosów", według których "niefortunne stanowisko Niemiec" w sprawie migracji "powoli, ale odchodzi do historii".

Większość francuskich caracali nie lata. Afera, której nie ma

Francuska minister obrony ostro skrytykowała system odpowiedzialny za utrzymanie w gotowości samolotów i śmigłowców. Sytuacja ma być na tyle zła, że ponad połowa sprzętu latającego nie lata, choć w ostatnich latach zwiększono wydatki na ich serwisowanie. W przypadku śmigłowców H225M Carcal do lotu ma być zdatny co czwarty. Czy to oznacza, że Polska miała kupić ciągle psujący się "złom"?

W restauracji nie mogła nakarmić dziecka piersią. Właściciel lokalu musi ją przeprosić

W jednej z sopockich restauracji pani Liwia chciała nakarmić dziecko piersią. Wtedy podszedł do niej kelner i poprosił, żeby się "powstrzymała" albo wyszła do toalety. Kobieta poczuła się urażona i postanowiła walczyć o prawa kobiet karmiących dzieci piersią. Domagała się przeprosin i zadośćuczynienia. Rok temu sąd uznał, że nie doszło do dyskryminacji i oddalił powództwo. Dziś sąd apelacyjny zdecydował, że właściciel restauracji musi jednak przeprosić kobietę i zapłacić jej dwa tysiące złotych.

"Niewyobrażalny skandal w tej izbie". Zadawanie pytań przerwane w Senacie

Większość PiS-owska w Senacie próbuje zakneblować usta nie tylko opozycji, ale wszystkim obywatelom, którzy chcą znać prawdę o tym, jakie są skutki ustawy o Sądzie Najwyższym - mówił w czwartek senator Bogdan Klich. Platforma Obywatelska chciała po przerwie w obradach kontynuować pytania między innymi do sędziego Sądu Najwyższego, ale Senat przegłosował wniosek PiS o przejście do debaty indywidualnej.

"Wolne media są ogromną wartością. Chcemy, żeby było ich jak najwięcej"

Zdecydowanie jestem za tym, aby media miały swobodę wyrażania swoich opinii, nawet jeśli są one skrajnie stronnicze - podkreślił na czwartkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. Premier był pytany o decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie relacjonowania przez TVN24 kryzysu politycznego w grudniu ubiegłego roku.