Najnowsze

Najnowsze

Ryzyko wpisane w pasję

To opowieść o pasji i marzeniach. Tomasz Mackiewicz siedmiokrotnie próbował zdobyć szczyt Nanga Parbat. Udało się właśnie za siódmym razem. Na górze, która była jego obsesją, pozostał. Jak mówi Adam Bielecki, który wraz z trójką przyjaciół uratował ze zbocza Nangi Francuzkę Revol, nie było najmniejszych szans, by dotrzeć do Tomka. O tym, jak zrozumieć himalaistów, którzy gotowi są ryzykować własne życie, by zdobyć szczyt swoich marzeń, rozmawiali w programie Tak jest psychoterapeuta Robert Rutkowski i himalaista Jerzy Natkański.

Penelope Cruz z honorowym Cezarem

Penelope Cruz, jedna z najpopularniejszych hiszpańskich aktorek, otrzyma honorowego Cezara. Nagroda przyznawana przez francuską Akademię Sztuki i Techniki Filmowej jest uważana za odpowiednik Oscara.

Baldwin broni Allena: zanim kogoś zniszczę, potrzebuję mocnych dowodów

Alec Baldwin po raz kolejny skomentował oskarżenia o molestowanie seksualne, jakie stawia Woody'emu Allenowi jego adoptowana córka Dylan Farrow. Baldwin, który wystąpił w trzech filmach reżysera, w serii tweetów porównał Farrow do Mayelli Ewell - bohaterki "Zabić drozda", która fałszywie oskarżała Afroamerykanina o gwałt.

Zabawy w białym puchu. Ta panda kocha śnieg

W zoo na północy Chin pandy bawią się na wybiegu bez względu na pogodę. Śnieg szczególnie upodobała sobie panda Qin Qin, która według pracowników parku lubi takie zabawy nawet po zmroku.

Nieprawdopodobny rzut. Przyniósł zwycięstwo w ostatniej sekundzie

Sytuacja, o której śni chyba każdy koszykarz, wydarzyła się podczas meczu w szkole średniej niedaleko Chicago. Jeden z graczy wykonał celny rzut piłką przez całe boisko w ostatniej sekundzie meczu, co dało zwycięstwo jego drużynie. Drużyna w białych strojach przegrywała dwoma punktami. Gdy Blake Peters chwycił piłkę po niecelnym rzucie wolnym przeciwnika nie miał już czasu na podanie i rozgrywanie akcji. Pozostał mu "rzut rozpaczy" z ponad dwudziestu metrów. Jak widać, zamienił się on w rzut zwycięstwa. Peters w spektakularny sposób zdobył trzy punkty. Jego drużyna ostatecznie wygrała 45 do 44.

Tusk gratuluje Zemanowi i liczy na "konstruktywną rolę" Czech

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w liście gratulacyjnym po wygranych przez Milosza Zemana wyborach prezydenckich wyraził nadzieję, że Czechy będą współpracować z Unią Europejską. 73-letni Zeman, który ubiegał się o reelekcję, prowadził mocno krytyczną kampanię wobec Unii.

Latanie na granicy możliwości. Dlaczego śmigłowce nie mogły wylądować wyżej?

Dwa śmigłowce pakistańskiej armii dostarczyły czterech ratowników na wysokość 4820 metrów, skąd ci musieli sami w morderczym tempie iść pod górę na ratunek Elisabeth Revol. Dlaczego nie wylądowali wyżej albo wręcz nie polecieli po Tomasza Mackiewicza? Śmigłowce nie są po prostu stworzone do latania na dużych wysokościach. Tylko specjalnie zmodyfikowana maszyna mogłaby się wznieść dość wysoko.

"Doszło do przykrego kryzysu"

- Teraz odpowiedzialność powinni przejąć politycy po to, aby ten kryzys o naturze nie tylko prawnej, ale przede wszystkim politycznej zażegnać - powiedział w studio TVN24 Jacek Stawiski, dziennikarz TVN24 BiS. Odniósł się w ten sposób do nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej oraz reakcji władz Izraela na nowe przepisy.

USA "nie rozpatrują" wycofania wojsk z okolic Manbidżu

Pomimo ostrzeżeń Turcji Stany Zjednoczone nie planują wycofania swych wojsk stacjonujących niedaleko miasta Manbidż w północnej Syrii - oświadczył szef Centralnego Dowództwa USA generał Joseph Votel, cytowany przez telewizję CNN.

Wiceprezes IPN: nie będziemy karać za mówienie prawdy

Instytut Pamięci Narodowej nie zamierza nikogo karać za prowadzenie rzetelnej pracy naukowej ani za mówienie prawdy - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji wiceprezes IPN dr Mateusz Szpytma. Odniósł się w ten sposób do przyjętej w piątek przez Sejm nowelizacji ustawy o IPN krytykowanej między innymi przez rząd izraelski.

Loża prasowa 28.01.2018

W ostatnim styczniowym wydaniu "Loży Prasowej" gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli: Dominika Wielowieyska ("Gazeta Wyborcza"), Daniel Passent ("Polityka"), Andrzej Stankiewicz (Onet.pl) i Marcin Makowski ("Do Rzeczy"). Program rozpoczęła dyskusja o konflikcie między stroną polską a izraelską dotyczącą nowelizacji ustawy, dotyczącej ścigania i karania osób m.in. za użycie sformułowania "polskie obozy śmierci". Dziennikarze rozmawiali również o informacji rządu (udzielonej w Sejmie przez szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego) dotyczącej działania służb wobec organizacji neonazistowskich po emisji materiału "Superwizjera". Na końcu poruszono też temat jednoczącej się opozycji, a dokładnie PO i Nowoczesnej, które wystartują razem w wyborach samorządowych.