Najnowsze

Najnowsze

Zobacz, jak burzą szkieletora

Kiedyś przy ul. Kolejowej był zielony skwer, później miał być wielopoziomowy parking. Plany zweryfikowano, bo inwestor ogłosił upadłość. Pojawił się nowy, który chciał stworzyć obiekt z podziemnymi parkingami. Jednak przez kilkanaście lat pustostan stał i straszył w samym sercu stolicy Dolnego Śląska. Pod koniec 2016 roku ruszyły prace rozbiórkowe. W jego miejscu ma stanąć obiekt biurowo-usługowy. Ma być gotowy do końca 2019 roku.

Dostał milion funtów za Guantanamo. Finansował dżihad? Brytyjczycy sprawdzają

Siatka terrorystyczna tzw. Państwa Islamskiego w Manchesterze mogła zostać stworzona za pieniądze brytyjskich podatników - podaje w piątek brytyjski dziennik "Telegraph". Pojawiły się poważne podejrzenia, że obywatel Wielkiej Brytanii mógł dużą część odszkodowania za pobyt w amerykańskim więzieniu Guantanamo przekazać na działalność terrorystyczną. Mężczyzna w lutym wysadził się w Iraku. Sprawę bada brytyjski wywiad.

Marine Le Pen: Rosja była poniewierana przez Zachód

Rosja będzie strażnikiem równowagi europejskiej przy odchodzeniu od globalizacji - powiedziała liderka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen, przedstawiając w czwartek swój program polityki zagranicznej przed wyborami prezydenckimi we Francji.

Odmowa przyznania statusu uchodźcy doktorantowi UJ z Iraku

Irakijski doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego Ameer Alkhavlany nie otrzymał statusu uchodźcy. Decyzję odmowną w tej sprawie podjął szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców – poinformował w czwartek Tomasz Cytrynowicz, dyrektor Biura Szefa UDSC.

Trump: podoba mi się rozwiązanie dwupaństwowe

Prezydent USA Donald Trump oświadczył w opublikowanym w czwartek wywiadzie dla agencji Reutera, że "podoba mu się" dwupaństwowe rozwiązanie konfliktu na Bliskim Wschodzie, ale będzie usatysfakcjonowany takim wyjściem, "które zadowoli obie strony sporu" - Palestynę i Izrael.

"Nie robiliśmy taksówkarskiej korporacji z sił zbrojnych"

Projekt przywraca normalność. Pozostawiamy możliwość poruszania się kolumną uprzywilejowaną prezydentowi oraz premierowi - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza. Mówił w ten sposób o złożonym projekcie, który zawiera zasadnicze zmiany w transporcie VIP-ów.

Masowe porwania dziewczynek. Efekt chińskiej polityki jednego dziecka

Co się dzieje jeśli w Chinach brakuje kobiet, z którymi Chińczycy mogliby się żenić? Porywa się je w Wietnamie lub w Korei Południowej. Proceder kwitnie w najlepsze. Prowadzona przez dekady polityka jednego dziecka doprowadziła do masowego mordowania nowonarodzonych dziewczynek. Rodziny chciały mieć potomka, który w przyszłości utrzyma starzejących się rodziców. Dziś ceną za to jest porywanie kolejnych dziewczynek, by zastąpić je tymi, którym nie dano szansy. Materiał "Faktów z zagranicy".

Ślady śmiertelnego gazu na twarzy Kim Dzong Nama

Na twarzy zamordowanego Kim Dzong Nama, przyrodniego brata północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, wykryto ślady silnie trującego gazu bojowego VX - podała w piątek malezyjska policja. Kim Dzong Nam został zaatakowany 13 lutego na lotnisku w Kuala Lumpur.

Wypadek na huśtawce. "Efekty mogę porównać do gilotyny"

Na przyszkolnym placu zabaw w Dąbrowie Górniczej zamontowano huśtawkę dla niepełnosprawnych. Samodzielna zabawa groziła dzieciom kalectwem, ale urzędnicy pozwolili na jego użytkowanie bez niezbędnych zabezpieczeń. Już trzy dni później doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym ciężko poszkodowany został 6-letni chłopiec. Materiał "Uwagi" TVN.

Posłanka PiS "nie widzi potrzeby", by sejmowy zespół smoleński działał

Jestem przekonana, że jeśli byłaby taka paląca potrzeba, ten zespół by się zebrał. Ale jeszcze takiej potrzeby nie widziałam - powiedziała Elżbieta Kruk (PiS), członkini parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. Od momentu powstania, zespół ten nie odbył ani jednego posiedzenia. - PiS przyznaje się oficjalnie do gry politycznej - komentuje Krzysztof Brejza (PO).

Informacja narzędziem wojny. Rosjanie mają specjalny oddział propagandowy

Propaganda może być bronią równie silną, o ile nie silniejszą, niż karabiny i czołgi. Historia pokazała to wielokrotnie. I to nie jest przypadek, że to minister obrony Rosji Siergiej Szojgu w trakcie wystąpienia w Dumie przyznał, że ta dysponuje specjalnym oddziałem - propagandowym wojskiem, które będzie wpływać na losy na świata i forsować rosyjską wizję przyszłości. A sama propaganda - jak mówił Szojgu - musi być inteligentna, kompetentna i efektywna ["Fakty z zagranicy"].

Prysł olimpijski sen Orbana. Budapeszt rezygnuje z igrzysk

Nie będzie igrzysk olimpijskich w 2024 roku w stolicy Węgier. Rząd wycofał się z tego pomysłu, pod naciskiem opinii publicznej. Wielu działaczy społecznych przekonywało, że Węgier nie stać na wyrzucanie pieniędzy, a korzyści będą niewielkie. Patrząc na niszczejące stadiony w Rio trudno nie przyznać im racji. Materiał "Faktów z zagranicy".

PiS będzie miało nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego

PiS ma nowego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka już go zaakceptowała. Opozycja ekspresowym tempem prac ponownie jest zaskoczona, bo o nowej kandydaturze dowiedzieli się przez wiadomości tekstowe. Materiał "Polska i Świat".

Młodzi nie mogą przebić "betonowego sufitu". Pierwszeństwo dla ludzi PiS

"Betonowy sufit" - tak nazwaliśmy barierę, w którą w spółkach skarbu państwa uderzają głową młodzi specjaliści o dużych kwalifikacjach. Miejsca, które mogliby zająć - zajmują nominaci Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy młodzi uderzają w barierę, rządzący przekraczają barierę prędkości - błyskawicznie obsadzają spółki swoimi ludźmi. Oto pierwsza część raportu programu "Polska i Świat".

Zmiany w prawie we własnym interesie? Ziobry "teatr silniejszego" w sądzie

Prokuratura bierze pod lupę biegłych i sędzię prowadzącą proces w sprawie śmierci ojca Zbigniewa Ziobry, wcześniej włącza się po stronie oskarżycieli. Reporter "Czarno na białym" przedstawił - nie przesądzając o intencjach ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego - jak przez rok rządów PiS doprowadził on do zmian zarówno w prokuraturze, jak i prawie, które mogą być odbierane jako działanie we własnym interesie.

Niezwykłe odkrycie NASA

NASA odkryła 7 podobnych do Ziemi planet. Aż trzy w strefie, gdzie mogłoby być życie. Planety są oddalone od nas o 40 lat świetlnych, co oznacza, że gdyby 5-latek wysłał wiadomość, to odpowiedź do niego dotarłaby po 80 latach. Takie i inne przykłady podaje Patryk Rabiega.

Miejskie in vitro

Miasta biorą sprawy w swoje ręce i dopłacają do in vitro. Naprzeciw mieszkańcom teraz wyszedł Gdańsk - to już piąta taka miejscowość, uchwała już przyjęta, pieniądze też już są - ale w tle słychać protest niektórych mieszkańców i polityków PiS-u - czy należy wspierać leczenie metodą in vitro?

Komórki pod nadzorem

Do klasy na lekcje jak przed posiedzeniem rządu. Uczniowie muszą zostawić komórkę w przegródce - taki obowiązek i nowość wprowadzono tuż po feriach w jednej z kieleckich szkół - zdania są podzielone, ale co szkoła to obyczaj.

"Betonowy sufit"

"Betonowy sufit" - tak nazwaliśmy barierę, w którą w spółkach Skarbu Państwa uderzają głową młodzi specjaliści o dużych kwalifikacjach. Miejsca, które mogliby zająć - zajmują nominaci Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy młodzi uderzają w barierę, rządzący przekraczają barierę prędkości - błyskawicznie obsadzają spółki swoimi ludźmi. Oto pierwsza część raportu, który przygotowuje Sebastian Wasilewski.

Najwięcej radioaktywnego jodu w Polsce

Ta informacja mogła przestraszyć, ale my będziemy uspokajać. W Polsce wykryto w styczniu najwięcej radioaktywnego jodu w Europie. Pojawiły się różne teorie skąd taki wzrost, sprawdza je Paulina Chacińska i pyta ekspertów, czy jesteśmy bezpieczni.

Spór o kandydata na sędziego TK

PiS ma nowego kandydata na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Komisja sprawiedliwości już go zaakceptowała. Opozycja ekspresowym tempem prac ponownie jest zaskoczona, bo o nowej kandydaturze dowiedzieli się przez SMS-y, a to nie jedyna niejasność w pracach Trybunału.