Najnowsze

Najnowsze

Młody, niezamaskowany mężczyzna sterroryzował obsługę banku za pomocą przedmiotu przypominającego broń. Nie wiadomo, ile ukradł pieniędzy. Trwa policyjna obława.

71 proc. Polaków źle ocenia działalność rządu - wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS OBOP. To o dwa punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Zwolenników rządu było jednak również o punkt procentowy mniej niż przed miesiącem.

Prawie 900 kilometrów w 12 dni. Z Zakopanego do Gdańska na wózku inwalidzkim - w deszczu i skwarze, po dziurawych polskich drogach. A to tylko pierwszy etap przygotowań do paraolimpiady.

- Zostałem w mediach oskarżony o to, że wywierałem polityczne naciski na Melkę - mówił w piątek szef katowickiej Prokuratury Apelacyjnej Tomasz Janeczek, który nagrał w tajemnicy rozmowę ze swoim podwładnym prokuratorem Emilem Melką. - Oświadczam, że nigdy i na nikogo nie naciskałem - oznajmił.

Mężczyźni mogą tam wejść, ale tylko po to, by zobaczyć wnętrze. Więcej nie mają czego szukać w "Nushi Canting", bo i tak nie zostaną obsłużeni.

Do niewielkiej eksplozji doszło na rosyjskim okręcie podwodnym, który był remontowany w stoczni w Siewierodwińsku nad Morzem Białym. Agencja Interfax informuje, że nie doszło do wycieku radiokatywnego.

Przez Adamów, Huby i Skrzydlów - trzy podczęstochowskie wsie – 20 lipca przeszła trąba powietrzna. Huragan, którego prędkość przekraczała 200 kilometrów na godzinę, niszczył wszystko co spotkał na swojej drodze. Do wichury dołączyłą potężna ulewa i niszczący grad. Wiatr zrywał dachy, burzył mury, wyrywał z korzeniami drzewa, miażdżył samochody i maszyny rolnicze. Przestała istnieć sieć elektryczna. Kilkuminutowy kataklizm zostawił zniszczenia, które trzeba będzie długo usuwać...

Alpy zadrżały, kiedy 120 "rogaczy" z całego świata w jednym momencie zadęło w swoje 4-metrowe rogi.

- Jeśli uzyskamy wyczerpujące wyjaśnienie w sprawie prowokacji CBA, to po co komisja śledcza? - stwierdził w rozmowie z portalem tvn24.pl Janusz Maksymiuk, wiceszef Samoobrony. Innego zdania jest Krzysztof Filipek również wiceszef partii. - Nic się nie zmieniło, chcemy komisji - zapowiada.

Polskie kliniki leczenia niepłodności wolą plemniki z importu. Polacy prowadzą tak niezdrowy tryb życia, że na dawcę nasienia nadaje się zaledwie co siódmy - donosi "Metro".

Policja złapała 31-letniego górnika, który w środę z kilofem w ręku napadł na jeden z banków w Rudzie Śląskiej. Wcześniej bank odmówił mu kredytu.

Większość Rosjan popiera Kreml, który zdecydowanie odmawia wydania Brytyjczykom Andrieja Ługowoja. Tylko 7 proc. chce ekstradycji byłego szpiega KGB podejrzewanego o zabójstwo Aleksandra Litwinienki.