Najnowsze

Najnowsze

Środa, 3 września 21:00- Przy okazji zrzeczenia się immunitetu przez Zbigniewa Ziobrę urządzono polityczną szopkę - ocenił poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w "Magazynie 24 godziny" w TVN24. Jarosław Sellin mówił o politycznej hucpie PO. Jarosław Gowin (PO) temu zaprzeczał. Zaś Jerzy Wenderlich (Lewica) przestrzegał przed pochopnym wydawaniem sądów.

W Polsce pracuje obecnie 15,7 mln osób. To rekord. Ale firmy zapowiadają zwolnienia - akcentuje "Gazeta Prawna", komentując najnowsze dane GUS.

Dwa hotele Orbisu przy Galerii Krakowskiej, kolejne dwa w okolicach Ronda Grunwaldzkiego, trzy Hiltony w centrum miasta, czterogwiazdkowy Pantheon w Nowej Hucie – za rok Kraków będzie miał najwięcej w Polsce wygodnych miejsc noclegowych - awizuje "Dziennik Polski".

Ingrid Betancourt, uratowana w lipcu po sześciu latach niewoli u lewackich partyzantów, jest w tej chwili drugim pod względem popularności politykiem w Kolumbii. Wyprzedza ją tylko prezydent tego kraju Alvaro Uribe.

Trzech kanadyjskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w zasadzce na południu Afganistanu. Dwóch rannych żołnierzy walczy o życie.

- Oczywiście, że chcielibyśmy, żeby ten głos był mocniejszy. Natomiast to, co udało się uzyskać w istniejącym układzie sił w Europie, to dość dużo - powiedział o szczycie poświęconym sytuacji w Gruzji Lech Kaczyński. Prezydent udzielił wywiadu "Rzeczypospolitej".

Zdecydowana większość Polaków uważa, że to dobrze, że Zbigniew Ziobro zrzekł się immunitetu. Większość pytanych w sondażu uważa też, że wniosek prokuratury to zemsta polityczna.

- Przy okazji zrzeczenia się immunitetu przez Zbigniewa Ziobrę urządzono polityczną szopkę - ocenił poseł PSL Eugeniusz Kłopotek w "Magazynie 24 godziny" w TVN24. Jarosław Sellin mówił o politycznej hucpie PO. Jarosław Gowin (PO) temu zaprzeczał. Zaś Jerzy Wenderlich (Lewica) przestrzegał przed pochopnym wydawaniem sądów.

Janusz Palikot, najbarwniejszy – według sondaży – polski polityk, znów uderza w głowę państwa. – Mam dla Polaków dobrą wiadomość: gorszego prezydenta nie będziemy już mieli. Czas najwyższy odebrać Lechowi Kaczyńskiemu pewne uprawnienia – stwierdził w magazynie „24 godziny” w TVN24.

Apetyczny wygląd cieszy już nie tylko oczy. Sukienka może być smacznym kąskiem - dosłownie. Kreacje z czekolady dziś można było oglądać w Szkole Mody i Designu w niemieckim Halle.

- Sympatia widzów jest po stronie Brudnego Harry’ego, nie nieudolnych śledczych. A Zbigniew Ziobro o tym wie – ocenił w „Kropce nad I” Artur Zawisza. – Socjotechnicznie jest dobry. Ale nie miał prawa pokazać akt śledztwa Jarosławowi Kaczyńskiemu – uważa Ryszard Kalisz.

Pogodowe anomalie na świecie to już codzienność. Supersilne huragany, niespotykanie ulewne deszcze i rekordowe upały nękają mieszkańców wielu krajów. Ale zdarzają się i miłe niespodzianki. W Rift Valley w Kenii po raz pierwszy w historii spadł śnieg. Radości nie było końca.

Co najmniej miliard dolarów przeznaczą Stany Zjednoczone na pomoc Gruzji po konflikcie z Rosją. - poinformowała amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.

Ambasady Rosji w Tbilisi i Gruzji w Moskwie przerwały w środę swą działalność. We wtorek po wcześniejszych zapowiedziach Gruzja oficjalnie zerwała stosunki dyplomatyczne z Rosją.

O tysiąc złotych wzrośnie ryczałt na biuro poselskie, o prawie 200 - poselska pensja. O prawie jedną dziesiątą zwiększy się przyszłoroczny budżet Kancelarii Sejmu.

Kolejny protest przeciw "Tajemnicy Westerplatte". Tym razem "moralny i obywatelski obowiązek obrony godności i honoru bohaterskich obrońców" wzięli na siebie przedstawiciele Klubu Szkół Westerplatte. - Scenariusz godzi w uczucia patriotyczne - uważają.

Strażacy dogaszają pożar, który wybuchł w środę po południu w miejscowości Radlna koło Tarnowa. Na terenie stacji transformatorowej zapalił się zbiornik z olejem. Pożar gasiło ponad 30 jednostek straży. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od internautów na platformę Kontakt TVN24.

Półnagą kobietę pomalowaną od stóp do głów czerwoną farbą, leżącą na japońskiej fladze mogli zobaczyć w środę mieszkańcy Madrytu na ulicach swojego miasta. ten niecodzienny widok, to część happeningu przeciw dorocznym polowaniom na delfiny w Japonii.

Francuska minister sprawiedliwości Rachida Dati potwierdziła pojawiające się od jakiegoś czasu informacje o tym, że jest w ciąży. - Mam 42 lata i zawsze powtarzałam, że posiadanie dziecka jest dla mnie najważniejsze. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będę skakać ze szczęścia - powiedziała szczęśliwa Dati dziennikowi "Le Monde".