Najnowsze

Najnowsze

"Esbecką bajeczką" nazywa w TVN24 Lech Wałęsa materiały wskazujące, że miał on być TW "Bolkiem". O tuszowanie śladów swojej przeszłości i powiązań z SB oskarżyli go w książce historycy IPN. - Archiwalne dokumenty na mój temat wypożyczałem i przeglądałem, ale nic z nich nie usuwałem - broni się były prezydent.

Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali dwóch Niemców podejrzanych o werbowanie i wywóz młodych kobiet do niemieckich agencji towarzyskich. Mężczyźni trafili do aresztu z zarzutem próby uprowadzenia.

Winni fatalnych występów na Euro są sami piłkarze - tak uważa ponad 70 proc. internautów tvn24.pl. Nieco mniej twierdzi, że Polacy przegrali, bo trafili na zbyt silnych rywali. Co ciekawe, tylko 7 proc. obarcza winą za przegraną Leo Beenhakkera.

Po upalnych dniach pogoda znacznie się pogorszyła. Od kilku dni na terenie całej Polski szaleją burze i ulewy. Zdjęcia i filmy z gradobicia nad Trójmiastem przesłał nam na platformę Kontakt TVN24 internauta Wojciech.

"Drugi chorwacki garnitur za mocny dla Polski", "Za mocni rezerwowi", "Sam Boruc bez szans" - Austriacka prasa nie zostawia suchej nitki na Polakach. Chwali Chorwatów: "Chorwacja spełnia zapowiedzi", "Gol ze sztuczną nerką".

Jeśli wycofamy swoje wojska z Abchazji, na całym Kaukazie z winy Gruzji i jej sojuszników wybuchnie wojna - oświadczyło rosyjskie MSZ. Wcześniej prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili stwierdził, że Tbilisi może w każdej chwili zażądać wycofania rosyjskich żołnierzy z Abchazji.

W komentarzach po wizycie Angeli Merkel w Polsce niemiecka prasa podkreśla dobrą atmosferę rozmów kanclerz z Donaldem Tuskiem. Dziennikarze zauważają jednak, że dwa ważne problemy we wspólnych relacjach nie zostały wyjaśnione.

E.M.A to nie żaden zwykły robot, ale seksowna robocica, którą od 26 września 2008 toku będzie można kupić w Japonii. Za równowartość 175 dolarów urocza robotka pocałuje i zatańczy dla swojego właściciela.

O tym, że nadużywanie alkoholu może grozić poważnymi konsekwencjami wiedzą wszyscy. Szczególnie mocno miał okazję przekonać się o tym pewien mężczyzna z Podkarpacia, którego po mocno zakrapianej imprezie koledzy... zakopali w przydrożnym rowie.

W Japonii kolejni trzej skazani za morderstwa więźniowie zostali powieszeni we wtorek. Łącznie już 13 osób stracono w tym roku w japońskich więzieniach.

Ponad 60 policjantów, w tym jeden generał zostało zakładnikami 20-tysięcznego rozwścieczonego peruwiańskiego tłumu. Peruwiańczycy protestują przeciwko sytuacji ekonomicznej: uważają, że mają zbyt mały udział w gospodarczym boomie w kraju.

Rozbite szkło i połamane stołki barowe - tak wyglądała jedna z ulic w centrum Wiednia po poniedziałkowych wieczornych starciach pseudokibiców z Austrii i Niemiec. Policja zatrzymał 18 chuliganów.

Blokowanie niewygodnych stron internetowych oraz kary dla obywateli za udzielanie informacji zagranicznym mediom - m.in. takie zapisy znalazły się w propozycji nowego prawa prasowego Białorusi.

Niezależnie od tego, czy Lech Wałęsa był "Bolkiem", czy nie, najważniejsze jest, że walczył o demokrację - stwierdza TVN24 poseł niezrzeszony Paweł Zalewski. Dodaje jednak, że jeśli były prezydent faktycznie zatrzymał materiały SB nt. "Bolka", to złamał prawo

Nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie największe gospodarki świata uzgodnią szybką redukcję emisji gazów cieplarnianych. Premier Japonii Yasuo Fukuda już zapowiedział, że raczej nie stanie się to na lipcowym szczycie G8.

Chciał obalić krwawego dyktatora bogatej w ropę naftową Gwinei Równikowej, ale wpadł w jego ręce. Simon Mann, nazywany ostatnim prawdziwym psem wojny, staje we wtorek przed sądem posłusznym swojej niedoszłej ofierze.

Kalifornia stała się od poniedziałku drugim stanem USA, w którym geje i lesbijki mogą zawierać małżeństwa. Prawo takie mają także przyjezdni z innych stanów.

Afgańczycy i siły NATO szykują się do odbicia dwóch wsi pod Kandaharem, które w poniedziałek zajął silny oddział około pięciuset talibów. Rebelianci tymczasem ostrzegają przed falą ataków samobójczych.