Najnowsze

Najnowsze

PiS broni odwołanego p.o. szefa SKW

PiS zamierza udowodnić przed sejmową komisją ds. służb specjalnych, że płk. Andrzej Kowalski został bezprawnie odwołany z funkcji p.o. szefa Służb Kontrwywiadu Wojskowego - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Polacy za dekomunizacją

18 lat po upadku komunizmu aż 60 proc. Polaków wciąż uważa, że powinno się rozliczyć zbrodnie z okresu PRL, przeciwnego zdania jest co trzeci Polak (34 proc.).

Drożeją porody

"Rzeczpospolita" informuje, że Ministerstwo Zdrowia ma się zająć bezprawnym procederem pobierania dodatkowych opłat za porody co stało się w wielu publicznych szpitalach powszechną praktyką.

Czerwone mięso wywołuje wiele rodzajów raka

Ludzie jedzący dużo czerwonego mięsa są bardziej zagrożeni kilkoma typami raka, a tym raka płuc i raka odbytnicy - mówi opublikowany w poniedziałek raport amerykańskich naukowców.

Król wręczył medale noblistom

W poniedziałek, w sztokholmskiej filharmonii król Karol XVI wręczył medale i dyplomy tegorocznym laureatom Nagrody Nobla, jednak nie wszyscy uhonorowani mogli stawić się w Szwecji.

Prezydent i premier po spotkaniu

Krótko przed północą premier Donald Tusk opuścił Belweder, gdzie spotkał się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Rozmowa - jak zapowiedział wcześniej Tusk - miała dotyczyć wspólnych wizyt w Lizbonie i Brukseli. Nikt nie zatrzymał się przy oczekujących przed Belwederem dziennikarzach. Również rzeczniczka rządu Agnieszka Liszka nie chciała udzielić informacji o spotkaniu.

Pijana taksówka

Taksówkarz wypił przed sklepem kilka piw i wsiadł za kierownicę swojego auta. Wypatrzył go pracownik monitoringu, który obserwował teren wokół ulicy Grójeckiej - dowiedzieliśmy się w Komendzie Stołecznej Policji.

Nie wiedział, że go okradli

Policjanci z Warszawskiej Ochoty zatrzymali dwóch bandytów, którzy okradli siedzącego na przystanku autobusowym mężczyznę. Nie całkiem trzeźwy poszkodowany, nie zdawał sobie sprawy, że padł ofiarą złodziei. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu - poinformowano nas w Komendzie Stołecznej Policji.

Świat patrzy na Kosowo

Unia Europejska jest bliska porozumienia w sprawie uznania deklaracji niepodległości Kosowa, pod warunkiem, że będzie to niepodległość przez nią koordynowana. Jednak do pełnej jedności brakuje jeszcze akceptacji Cypru, który o niepodległym Kosowie nie chce słyszeć.

Spór o Lizbonę

Wtorek, 11 grudnia 21:00Spór na linii prezydent - premier. Prezydent chce pojechać na podpisanie Traktatu Unii Europejskiej do Lizbony i na szczyt w Brukseli. Donald Tusk podkreśla, że szczyt Unii to domena rządu. Karol Karski w magazynie 24 godziny powiedział, że jeżeli prezydenta zabraknie w stolicy Belgii, z winy Donalda Tuska może dojść do naruszenia prawa.

Giertych: rząd Kaczyńskiego obalił Kamiński

- Przyjdzie czas, kiedy pan premier Kaczyński dojdzie do wniosku, że jego rząd obalił Mariusz Kamiński - stwierdził w Magazynie "24 godziny" Roman Giertych. Tłumaczył, że to Kamiński odpowiadał za prowokację z Ministerstwie Rolnictwa. - Gdyby nie było tej prowokacji, Andrzej Lepper zostałby wyrzucony z rządu za seksaferę, ale za to rząd premiera Kaczyńskiego by pozostał - twierdzi były minister edukacji.

Szef niemieckiej NPD chce zwrotu Gdańska i Wrocławia

Przywódca skrajnie prawicowej Narodowo- Demokratycznej Partii Niemiec (NPD) Udo Voigt w poniedziałkowym wywiadzie telewizyjnym podał w wątpliwość liczbę ofiar holokaustu i zażądał zwrotu ziem niemieckich utraconych po 1945 roku.

Zabił i uciekł z miejsca wypadku

Policja poszukuje kierowcy, który śmiertelnie potrącił dwie 18-latki na lokalnej drodze miejscowości Swaty niedaleko Ryk (Lubelskie). Według informacji TVN24.pl, w samochodzie sprawcy jechały cztery osoby. Trzy zostały zatrzymane. Poszukiwana jest czwarta - powiedział nam rzecznik lubelskiej policji Janusz Wójtowicz.

Ćwiąkalski: Słowa Ziobry kosztowały 160 tys. zł

- Słowa ministra Zbigniewa Ziobry o doktorze G. kosztowały podatników 160 tysięcy złotych - mówił w "Kropce nad i" TVN24 minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski. - Najdroższe były tłumaczenie materiałów przesłanych do ekspertyzy - dodał. Natomiast na zarzuty posła Przemysława Gosiewskiego (PiS), że sporządził niegdyś "oburzającą" ekspertyzę odpowiada: - Gosiewski albo kłamie, albo nie zna się na prawie.

Zabrali mu grób

Grób Mariana Łupkowskiego zniknął. Mogiłę usunięto. Nikt nie potrafi jednak wytłumaczyć rodzinie zmarłego, co się z nim stało i kto jest za to odpowiedzialny.

Napad na bank w Łęcznej

Sprawców napadu na bank w Łęcznej (Lubelskie) szuka policja. Dwaj mężczyźni zrabowali około 10 tys. zł

Grecję czeka paraliż

Główne związki zawodowe w Grecji zapowiedziały na środę strajk powszechny, który może sparaliżować kraj. Chcą w ten sposób wywrzeć nacisk na rząd, by dokonał zmian w planowanej reformie emerytalnej.

Zmarł Ryszard Reiff

Nie żyje Ryszard Reiff. Był publicystą i politykiem, zasłynął tym, że jako jedyny członek PRL-wskiej Rady Państwa odmówił zaakceptowania stanu wojennego w 1981 roku.

Premier bez prezydenta w Brukseli?

Wciąż ważą się losy piątkowej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Brukseli. Jak dowiedziała się reporterka TVN24 Inga Rosińska, premier Donald Tusk wciąż nie zdecydował, czy na szczyt w Brukseli pojedzie sam, czy razem z prezydentem. Również ta sprawa może być tematem dzisiejszej rozmowy szefa rządu z Lechem Kaczyńskim.

Gosiewski chce przeprosin za "gangstera" i "łobuza"

Przemysław Gosiewski (PiS) zapowiedział, że pozwie Konstantego Miodowicza (PO), jeśli w ciągu 2 tygodni nie przeprosi za nazwanie go "łobuzem politycznym" i "gangsterem politycznym". - Śmieszne - odpowiada Miodowicz.

Kochanowski nagrodził ks. Isakowicza -Zaleskiego

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał w poniedziałek nagrodę im. Pawła Włodkowica, przyznaną przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wyróżniono go "za odwagę w występowaniu w obronie podstawowych wartości i prawd nawet wbrew zdaniu i poglądom większości"

Przeżył w toalecie cztery dni

Pewien brytyjski emeryt przeszedł szkołę przetrwania, gdy zacięta klamka uwięziła go na cztery dni w toalecie kręgielni - bez jedzenia, komórki, by kogokolwiek powiadomić, i przy niskich temperaturach.

Polscy żołnierze zatrzymali groźnego terrorystę

Żołnierze Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe zatrzymali w Iraku Mohammeda E.S. - poinformował rzecznik dywizji ppłk Włodzimierz Głogowski. Terrorysta odpowiada między innymi za przemyt broni i rakiet.

Gimnazjaliści: alkohol jest OK

Prawie połowa (47,4 proc.) uczniów II klas warszawskich szkół gimnazjalnych uważa, że nie ma nic złego w piciu alkoholu. 37 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z badań ośrodka Homo Homini.

Al Gore odebrał pokojowego nobla

- Zmiany klimatyczne jako globalne zagrożenie dla naszej cywilizacji oraz apele o działania zapobiegawcze ociepleniu klimatu - to główne wątki odczytów, wygłoszonych przez laureatów na ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo - Ala Gore'a oraz przedstawiciela ONZ.