Najnowsze

Najnowsze

Pieronek: szukanie winy rządzących chore

- Szukać w każdym przypadku winy rządzących to ambicja polityczna, a nie krytyczne spojrzenie - powiedział na antenie Radia Zet biskup Tadeusz Pieronek, nawiązując do opinii prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, jakoby działania rządu doprowadziły do ataku na siedzibę PiS w Łodzi.

Bizon w basenie

To były dość nietypowe odwiedziny w sobotnie przedpołudnie. Pewne małżeństwo z White County w amerykańskim stanie Georgia znalazło w swoim basenie... bizona.

Prokuratura sprawdza, jak leczyli Karinę

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach sprawdza, czy w tamtejszym szpitalu nie doszło do zaniedbań w leczeniu 10-letniej Kariny. Dziewczynka trafiła tam z odmrożonymi stopami po sześciu dniach pobytu w lesie. Później trafiła do szpitala w Gdyni - tamtejsi lekarze mają wątpliwości, czy nie za późno.

Przynieśli krzyż, ale zabrali. Groziły kary

- To byli tak zwani obrońcy krzyża, którzy przyszli z krzyżem, ale go zabrali. Zostali uprzedzeni przez straż miejską i przez policję, która tam była, że będą normalne postępowania o wykroczenia, mandaty – mówiła dziś rano w radiu RMF FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. Kilkadziesiąt osób zrzeszonych w Społecznej Inicjatywie Obrońców Krzyża przyniosło pod Pałac Prezydencki wykonany przez ludowego artystę dwuipółmetrowy krucyfiks. Pod Pałacem krzyż został poświęcony, a wkrótce – łodzią motorową – popłynie do Gdańska. Na miejscu byli Reporterzy 24: WRA i Fotoradar.

Deklaracja łódzka: poparcie albo blokada

Odkąd deklaracja łódzka z politycznych salonów przeniosła się także do sieci, wśród użytkowników Kontaktu 24 zawrzało. "Strona internetowa z deklaracją łódzką jest cenzurowana!" - pisali zaraz po uruchomieniu witryny internauci.

Biura poselskie monitorowane "częściej niż normalnie"

Hanna Gronkiewicz-Waltz przyznała, że po ataku na siedzibę PiS w Łodzi, straż miejska w Warszawie "częściej niż normalnie" zagląda do wszystkich stołecznych biur poselskich. Sama prezydent stolicy ochrony nie otrzymała i uważa, że takiej potrzeby nie ma. Nawiązując do apelu PiS o podpisywanie deklaracji łódzkiej, powiedziała, że "trzeba raczej działać, niż podpisywać".

Przetarg na wagony: przegrani się odwołują

Obie firmy, których oferty nie zostały wybrane w przetargu na nowe wagony dla warszawskiego metra, odwołały się w tej sprawie do prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Komisja przetargowa metra zdecydowała, że najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Siemensa i Newagu.

350 km/h - superszybki chiński pociąg

We wtorek w Chinach otwarto nową superszybką linię kolejową, łączącą Szanghaj z Hangzhou nad Morzem Wschodniochińskim. Dzięki pociągom pędzącym z prędkością 350 km/h podróż między miastami skróci się z 78 do 45 minut.

Z aresztu do Sejmu

Jeśli prezydentem Zabrza zostanie Mirosław Sekuła z PO, jego miejsce na Wiejskiej zajmie Adam M., którego zatrzymało CBA pod zarzutem korupcji - pisze "Rzeczpospolita". To, czy przyjmie mandat, zależy wyłącznie od niego, bo prawo nie zabrania, by był parlamentarzystą choćby zza krat.

Kimowie znów się pokazali

Coraz częściej można zobaczyć występujących razem publicznie północnokoreańskiego przywódcę Kim Dzong Ila i wyznaczonego na następcę, syna Kim Dzong Una. Tym razem Kimowie pojawili się na ceremonii z okazji 60-lecia przyłączenia się Chin do wojny w Korei.

Zamach butem na eks-premiera

Buty stały się już niemal tradycyjną bronią przeciwko politykom. Tym razem obuwie poszybowało w stronę byłego premiera Australii Johna Howarda. A zdarzyło się to w programie na żywo podczas dyskusji o wojnie w Iraku.

Dziennikarze biją się o mandaty radnych

Dziennikarze Radia Katowice i Radia Opole startują w wyborach samorządowych. - To sprzeczne z zasadami etyki zawodu - uważa Rada Etyki Mediów. Zainteresowani twierdzą, że chcą w ten sposób pomóc lokalnej społeczności.

Prezydent trzyma kciuki za Rumunów

Bronisław Komorowski w Rumunii. Prezydent złoży dzisiaj oficjalną wizytę i spotka się z najwyższymi władzami kraju. W samolocie do Bukaresztu mówił dziennikarzom, że cieszy się na te spotkania i trzyma kciuki za wejście Rumunii do strefy Schengen.

Sprawa Zakajewa znowu w sądzie

We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zbada zażalenie warszawskiej prokuratury na odmowę przez sąd I instancji wydania nakazu aresztowania Ahmeda Zakajewa, byłego szefa emigracyjnego rządu Czeczenii.

Polacy schwytali asa talibów

Asa w talii najgroźniejszych terrorystów mułłę Dawooda pojmali w Afganistanie komandosi z Lublińca. Nasi żołnierze - za ten jeden z najbardziej spektakularnych sukcesów - zostali wyróżnieni przez wojska amerykańskie i dowództwo międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa - pisze "Rzeczpospolita".

Największe, najdłuższe i polskie

Największe i najdłuższe budowle świata wcale nie znajdują się tylko w najdalszych zakątkach globu. Kilka jest w Polsce, jak choćby wykańczany właśnie pomnik Chrystusa w Świebodzinie. Ale można znaleźć i inne przykłady naszej polskiej gigantomanii.

Największe w historii fałszerstwo obrazów

Obrazy Leonarda de Vinci, Marca Chagalla, Claude'a Moneta i wielu innych - a każdy z nich fałszywy. Portugalska policja odkryła 130 podrobionych dzieł wielkich mistrzów. Odkrycie było ukoronowaniem akcji o kryptonimie "Grota skarbów".

Demokrata do Obamy: Wsadź sobie swoje poparcie w d...

- Pan prezydent może swoje poparcie dla mnie wsadzić w d... - stwierdził Frank Caprio, kandydat Partii Demokratycznej na gubernatora stanu Rhode Island. Caprio wściekł się na Baracka Obamę, bo amerykański prezydent nie wspomniał o partyjnym koledze podczas wielkiej imprezy w Rhode Island. Smaczku sprawie dodaje fakt, że rywalem Caprio jest dobry znajomy prezydenta Lincoln Chafee.

Prezydent strzelił górnikom gola

To był niezwykły mecz. Uratowani z chilijskiej kopalni górnicy zmierzyli się w towarzyskim meczu z reprezentacją rządu Chile. Przegrali 2:3, ale gola strzelił im sam prezydent Sebastian Pinera.

Nagrał pędzące na niego tornado

Potężna trąba powietrzna przeszła nad stanem Teksas w USA. Szalejące tornado zarejestrował jeden ze świadków. Amatorski film nakręcił w swoim samochodzie.

Ciężka noc strażaków

Dwa groźne pożary wybuchły tej nocy - w Łodzi i w Ostrowcu k. Wałcza w woj. zachodniopomorskim. W Łodzi paliła się fabryka, w Ostrowcu spłonął dach domu. Nie ma informacji o poszkodowanych.

Głosuj nawet bez zameldowania

Jak głosować w nadchodzących wyborach samorządowych? Czy trzeba być zameldowanym w danym mieście, żeby iść do urny 21 listopada? Zobacz nasz wyborczy przewodnik i przekonaj się, czy urzędnicy znają obowiązujące przepisy.

Przyjechał na badania. Został w szpitalu 12 lat

Do szpitala przyjechał tylko na badania. Został w nim jednak na dłużej. Aż na 12 lat. Pełnoletni dzisiaj Mietek opuścił właśnie miejsce, które stało się dla niego jak dom. I jedzie do domu, który, niestety, będzie musiał być dla niego szpitalem.

Sprawa Nangar Khel wraca na wokandę

Sprawa Nangar Khel wraca na sądową wokandę. Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie wznowi dziś proces siedmiu żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w Afganistanie, gdy w ostrzale wioski w 2007 r. zginęło sześć osób.

Coraz mniej pieniędzy dla bezdomnych

- Wolę areszt od noclegowni, bo jest czyściej i dają jeść - mówi Krzysztof, bezdomny z Warszawy. Ubiegłej zimy większość stołecznych bezdomnych omijała noclegownie, a te i tak nie radziły sobie z oblężeniem. W tym roku nie będzie lepiej. Pieniędzy jest mniej, zamykane są specjalistyczne placówki, a kontrola epidemiologów odbędzie się dopiero po wyborach. - Teraz wszyscy pracujemy przy dopalaczach - tłumaczą. Ministerstwo zrzuca odpowiedzialność za bezdomnych na samorządy.

Ziobro przed komisją ds. Blidy

Zbigniew Ziobro staje we wtorek rano przed sejmową komisją śledczą badającą okoliczności śmierci Barbary Blidy. Komisja przesłuchiwała już europosła PiS pod koniec września. Wczoraj Ziobro pozwał przewodniczącego komisji, Ryszarda Kalisza (SLD), który zarzucił mu kłamstwo podczas sejmowego wystąpienia w dniu, w którym zginęła Blida. Ziobro twierdzi, że mówił prawdę.

"Kropka nad i" 25.10

Poniedziałek, 25 października Polska komisja badająca przyczyny katastrofy Tu-154M nigdy nie pytała Rosjan, o to czy lotnisko pod Smoleńskiem było wojskowe, czy cywilne - przyznał w programie "Kropka nad i" jej przewodniczący - szef MSWiA Jerzy Miller. W jego ocenie niezależnie od statusu to na gospodarzach spoczywał obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa gościom.

Poseł SLD: Episkopat zarzucił mi stalinowskie metody

Poseł SLD Sławomir Kopyciński złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez sekretarza Konferencji Episkopatu Polski bp. Stanisława Budzika i jej rzecznika Józefa Klocha. - Podważono moje kompetencje zawodowe, zarzucono mi walkę z Kościołem, zarzucono mi stosowanie stalinowskich metod - wyjaśniał powody złożenia wniosku poseł. Jego adwokat dodał, że jest on otwarty na ugodowe załatwienie sprawy.