Najnowsze

Najnowsze

69 dni pracy bez odpoczynku

Przepracowani górnicy, na źle przygotowanym pokładzie, praca na podstawie dodatkowych umów - m.in. takich nieprawidłowości dopatrzyła się Najwyższa Izba Kontroli po inspekcji w kopalni Wujek-Śląsk. To tam doszło w 2009 r. do jednej z największych katastrof w polskim górnictwie. Kontrola NIK, do której dotarła TVN24, jest jednym z ostatnich elementów toczącego się śledztwa w tej sprawie.

Śmiertelna ofiara eksplozji w kamienicy

Jedna osoba zginęła, a 29 zostało ewakuowanych w wyniku eksplozji i pożaru w kamienicy w Zabrzu. Do wybuchu doszło w środę kilkanaście minut po północy. Jego siła była tak duża, że rozpadła się część frontowej ściany budynku, a z okolicznych domów wypadły szyby.

Rosyjska gazeta publikuje portrety zamachowca

Rosyjskie służby pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy poniedziałkowego zamachu na moskiewskim lotnisku Domodiedowo. Niektóre rosyjskie media opublikowały zdjęcia głowy znalezionej na miejscu wybuchu i należącej prawdopodobnie do sprawcy zamachu. Dziennik "Komsomolskaja Prawda" pokazał zaś dziś przygotowany na zamówienie redakcji portret pamięciowy terrorysty.

"Egipcjanie mieli dość już od dawna"

Ludzie byli tu niezadowoleni już od dawna. Nastroje w Dahab są równie wzburzone, jak w Kairze, ale nie ma tu takich zamieszek - napisała na Kontakt 24 internautka Zofia Gorka relacjonując napiętą sytuację w Egipcie. W kilku miastach tego kraju demonstrowały tysiące osób, domagając się ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka.

Koparka zrzuciła tablice znad jezdni

Kierowcy wjeżdżający do Szczecina muszą wykazać się wyjątkową cierpliwością. Koparka uderzyła w słup podtrzymujący tablice informacyjne, a one spadły na jezdnie. Zablokowane są trzy pasy ruchu. O wypadku poinformował redakcję Kontaktu 24 internauta Andrzej.

Cmentarz w Bykowni to "zadanie najważniejsze"

"Najważniejszym przedsięwzięciem na lata 2011-2012" nazwał planowaną budowę cmentarza katyńskiego w Bykowni pod Kijowem sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Krzysztof Kunert. O tym, że wiosną 2011 ruszą prace archeologów mające pomóc w odnalezieniu miejsca pochówku Polaków, z tzw. ukraińskiej listy katyńskiej, pomordowanych tam przez NKWD w 1940 r. jako pierwszy poinformował portal tvn24.pl.

Rosja przyjęła START

Rosyjski parlament ostatecznie ratyfikował START, nowy układy z USA o ograniczeniu zbrojeń nuklearnych. We wtorek układ przyjęła Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu.

Moskwa opłakuje ofiary zamachu

Flagi opuszczone do połowy masztów i telewizyjne ramówki bez programów rozrywkowych - środa jest dniem żałoby w Moskwie i okolicznych regionach. W poniedziałkowej eksplozji na lotnisku Domodiedowo zginęło 35 osób, a 180 zostało rannych. Władze Rosji zapowiedziały, że odpowiedzialni za zamach zostaną ukarani. Bliscy ofiar i ranni otrzymają finansowe wsparcie od rządu.

Zawalony dach zabił pracownicę supermarketu

Jedna kobieta zginęła, a 13 osób zostało rannych po tym, jak dach jednego z supermarketów w Petersburgu załamał się i wpadł do środka budynku. Do wypadku doszło w trakcie odśnieżania dachu. Pod gruzami wciąż mogą być uwięzieni ludzie.

"Wasi synowie byli wierni Polsce"

Wojskowy samolot przywiózł do kraju trumny z ciałami sierżanta Marcina Pastusiaka i ratownika medycznego Marcina Knapa, którzy zginęli w sobotę w Afganistanie gdy eksplodowała mina-pułapka. Wczoraj wieczorem powitały je rodziny, a także minister obrony Bogdan Klich i dowódca operacyjny gen. Edward Gruszka. - Wasi synowie byli wierni Polsce - mówił szef MON.

Beatyfikować Walentynowicz? "Nie traktuję tego poważnie"

Grupa mieszkańców z Gdańska Wrzeszcza zaapelowała do szefa gdańskiej rady miasta o zbieranie podpisów pod wnioskiem o beatyfikację Anny Walentynowicz. Legendarna suwnicowa Stoczni Gdańsk zginęła w katastrofie smoleńskiej. Do biura rady trafiły dwa pisma w tej sprawie - tyle, że na jednym widnieją nieczytelne podpisy, a nadawcami drugiego są "mieszkańcy" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Rekordowa mowa Obamy. Szykuje "syndrom Sputnika"

- Będziemy szli naprzód razem albo wcale - stwierdził Barack Obama w corocznym orędziu do narodu. Prezydent podkreślał, że odpowiedzialność za kraj spoczywa zarówno na demokratach jak i republikanach. Wezwał też do wprowadzenia znacznych cięć w wydatkach budżetu, połączonych z wzrostem nakładów na naukę i innowacyjność. Mówiąc o kwestiach międzynarodowych, Obama podkreślał, że "amerykańskie przywództwo odrodziło się", ale Ameryce wciąż grozi niebezpieczeństwo ze strony islamskich ekstremistów.

Jak "mieszał się stary Tusk z nowym" i co z tego wyszło

Z politycznej "ławki rezerwowych" w latach 90-tych na szczyty władzy i popularności dekadę później. W swojej karierze politycznej Donald Tusk przeszedł wielką metamorfozę. Jak postrzegano go niegdyś i co zrobił, aby dotrzeć do najwyższych stanowisk w państwie?

Francja potężnie wzmacnia flotę Rosji. Sąsiedzi mogą się bać?

Paryż i Moskwa dopięły swojego. Rosyjska flota wzmocni się o cztery francuskie okręty typu Mistral. To największa umowa na zakup uzbrojenia zawarta pomiędzy państwem zachodnim a Rosją. Do transakcji doszło mimo wcześniejszych prób jej powstrzymania przez Gruzję i niektóre państwa NATO, w tym USA.

Zsa Zsa Gabor sprzedaje dom, by płacić za leczenie

Nawet legendy kina mogą ugiąć się pod ciężarem kosztów opieki zdrowotnej. Z powodu rosnących rachunków wystawianych przez szpitale, Zsa Zsa Gabor zdecydowała się sprzedać swoją posiadłość, którą niegdyś kupiła od Elvisa Presleya. Wstępna cena to 25 - 30 milionów dolarów.

Katyń w rosyjskim Sądzie Najwyższym

Sprawa Katynia dotarła do Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej. Sędziowie rozpatrzą apelację stowarzyszenia Memoriał, które stara się o odtajnienie postanowienia Głównej Prokuratury Wojskowej (GPW) o umorzeniu śledztwa w sprawie mordu na polskich oficerach.

Gruzińska telewizja uświadamia Rosjan

Rozpoczął emisję rosyjskojęzyczny kanał telewizyjny TV Kaukaz, nadawany z Gruzji. Stacja nadaje na cały region Kaukazu, w tym tereny Rosji. - Naszym podstawowym celem jest wypełnienie próżni informacyjnej - mówi Robert Parson, dyrektor kanału.

Koree porozmawiają jak 58 lat temu

Korea Południowa wystosowała propozycję przeprowadzenia rozmów z Koreą Północną w lutym. Delegaci obydwu stron mieliby się spotkać w wiosce Panmundżom. Phenian przystał na warunek Seulu, że podczas rozmów zostaną poruszone tematy zatopienia korwety Cheonan i ostrzelania wyspy Yeonpyeong.

Kto odbiera telefony ze stenogramów z wieży?

Dokąd dzwoniła obsługa wieży na lotnisku w Smoleńsku przed katastrofą Tu-154M? Postanowili to sprawdzić reporterzy TVN24, korzystając z numerów zapisanych w stenogramach. Co najciekawsze, podobnej czynności nie wykonali polscy śledczy, ponieważ prokuratura wojskowa oficjalnie nie otrzymała od Rosjan nagrań i stenogramów z wieży.

Dyrektorska podróż życia. Branża węglowa na Samoa

O tej delegacji na Śląsku już krążą legendy. Grupa prezesów i dyrektorów z branży górniczej odbyła dwutygodniową wyprawę na Australię, Nową Zelandię i Samoa. Oficjalnie podróż miała cele służbowe, wszak Australia słynie z górnictwa. Wiele osób ma jednak inne zdanie o delegacji na Antypody. - Chłopcy pojechali się tam napić i najeść - mówi Dominik Kolorz, szef górniczej Solidarności.

Konflikt Tusk-Schetyna? "Do trzeciej butelki wina"

Wtorek, 25 stycznia Czy w Platformie Obywatelski jest konflikt na linii Donald Tusk i Grzegorz Schetyna? - Do trzeciej butelki wina - obrazowo mówi o tym Roman Giertych, który tłumaczy, że konflikt nie wyjdzie "poza ramy wspólnego interesu". Stefan Niesiołowki scenariusz podziału w swojej partii jednoznacznie wyklucza. - Wyolbrzymiacie różnicę zdań - powiedział poseł w "Rozmowie Rymanowskiego" w TVN24.

"Kropka nad i" 25.01

Wtorek, 25 stycznia - To było karygodne. Premier zniósł to z godnością. Byłam dumna z mojego premiera, był bardzo dzielny - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, dodając: Nie było takiego drugiego premiera, który by to przeżył. Nie zirytował się. Prezydent Warszawy komentowała wydarzenia podczas obrad połączonych sejmowych komisji ws. katastrofy smoleńskiej i debaty w Sejmie po informacji rządu w tej samej sprawie.

Dożywocie dla ochroniarza bin Ladena

Dożywocie bez możliwości ułaskawienia. Na taką karę skazał amerykański sąd byłego osadzonego z Guantanamo, Ahmeda Khalfani Ghailaniego. To pierwszy więzień z amerykańskiej bazy na Kubie, który był sądzony w USA w procesie cywilnym.

Egipt wrze. Trzy ofiary gwałtownych protestów

Dwie osoby zginęły w Suezie, podczas jednego z protestów, jakie przetoczyły się we wtorek przez Egipt - poinformowała agencja Reutera. Ofiary są również w Kairze, gdzie policja starła się z uczestnikami wielotysięcznej demonstracji. Zginął tutaj jeden z funkcjonariuszy. Egipcjanie wyszli na ulice w proteście przeciwko prezydentowi kraju Hosnim Mubarakowi.

Niemcy szukają świadków zbrodni Wehrmachtu

Niemiecka prokuratura w Dortmundzie apeluje o pomoc. Posiada ona 50 fotografii, które dokumentują zbrodnie Wehrmachtu popełnione w czasie II wojny światowej w Związku Sowieckim. Prokuratura chciałaby ustalić kiedy i gdzie dokładnie wykonano zdjęcia.

Europa 2, czyli w objęciach luksusu

Niemieckie linie Hapag-Lloyd Cruises budują największy statek wycieczkowy na świecie – podał „The Independent”. Jedenastopokładowa Europa 2 będzie miała 258 kabin, w których będzie mogło podrożować 516 pasażerów. Debiut na wiosnę 2013 roku.

Złamał betonową latarnię

Nadmierna prędkość, złamana w pół betonowa latarnia i rozbite auto - to wynik nieostrożnej jazdy po stolicy. Warunki na drogach nie sprzyjają pośpiechowi kierowców, a policja apeluje o rozsądek. Film i zdjęcia z miejsca wypadku na ulicy Raszyńskiej zamieścił w serwisie Kontakt 24, Arti.

PJN: Zlikwidować NFZ

Likwidacja NFZ i zastąpienie go systemem regionalnych kas ubezpieczenia zdrowotnego, utworzenie sieci wysokospecjalistycznych szpitali i wprowadzenie systemu dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - to niektóre propozycje klubu PJN, które mają poprawić stan służby zdrowia. - PJN chce wyprowadzić spór, który dzisiaj toczy się wokół służby zdrowia, poza polaryzację: czy prywatne, czy państwowe - oświadczyła na konferencji Joanna Kluzik-Rostkowska.