Najnowsze

Najnowsze

Odsłuchem Kwiatkowskiego zajmą się cywilni śledczy

Wojskowa Prokuratura Okręgowa zdecydowała o przekazaniu do krakowskiej prokuratury cywilnej sprawy upublicznienia nagrania "czarnych skrzynek" TU-154 przez Instytut Ekspertyz Sądowych. Śledczy z Krakowa będą mieli teraz miesiąc na sprawdzenie, czy Instytut mógł złamać prawo prezentując ministrowi sprawiedliwości fragmenty zapisane przez rejestratory samolotu. Dyrektor Instytutu na razie nie musi się martwić o swoje stanowisko.

Szpital sparaliżowany wirusem... komputerowym

Szpital w holenderskim Hoorn został w środę całkowicie sparaliżowany przez komputerowy wirus. Wszystkie operacje zaplanowane na ten dzień musiały być przełożone - donosi portal heise.de.

"To nagroda dla całego narodu kubańskiego"

Kubańczyk Guillermo Farinas został laureatem nagrody im. Andrieja Sachorowa za dokonania w kwestiach obrony praw człowieka oraz wolności słowa. Wyróżnienie corocznie przyznaje Parlament Europejski. - To nie jest nagroda dla Guillermo Farinasa, lecz dla całego narodu kubańskiego - komentował dysydent.

Moskwa ma nowego cara

Duma Miejska w Moskwie zatwierdziła na stanowisku mera stolicy nominowanego przez prezydenta Rosji Siergieja Sobianina. Za kandydaturą bliskiego współpracownika premiera Władimira Putina opowiedziało się 32 z 35 deputowanych Dumy. - Moskwa może rozwijać się bardziej dynamicznie i z większą korzyścią dla jej mieszkańców - mówił sam Sobianin.

Kaczyński: Wykluczam spotkanie z prezydentem

- Wykluczam spotkanie z prezydentem - powiedział Jarosław Kaczyński. Bronisław Komorowski proponował nowy termin rozmów, po tym, jak na godz. 11:30 do Pałacu Prezydenckiego w zastępstwie prezesa PiS przyjechali Mariusz Błaszczak i Beata Szydło. Po 10-minutowym oczekiwaniu oświadczono im, że prezydent ich nie przyjmie.

"To atak na wielką część społeczeństwa"

To nie jest tylko atak na PiS, ale na wielką część społeczeństwa - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Sejmie. Prezes PiS mówił o kampanii przeciwko niemu i jego partii, która rozpoczęła się 5 lat temu "od przemówienia Donalda Tuska". Prezes PiS nazwał morderstwo w Łodzi kolejną - po katastrofie samolotu w Smoleńsku - "tragedią, która wynika z tej kampanii".

Premier: należy odłożyć "pokusę kiczu pojednania"

W tych dramatycznych chwilach nie możemy poddać się nienawiści i obłędowi, które są źródłem tej zbrodni - powiedział premier Donald Tusk podczas wystąpienia w Sejmie. Podkreślił, że nie zamierza "poddać się nienawiści", mimo, że "niektórzy nad grobem potrafią wygrażać pięściami i obrażać". Premier wyraził nadzieję, że "tragiczna lekcja" będzie początkiem "systematycznej zmiany na lepsze". Dodał jednak, że należy odłożyć "pokusę kiczu pojednania".

20-letnia studentka vs. kartele narkotykowe

Szefem policji w meksykańskim mieście Praxedis G. Guerrero została 20-letnia studentka kryminalistyki. Nominacja zaskakująca, zwłaszcza w tym akurat mieście. Ten rejon Meksyku jest sceną zaciętych i brutalnych walk karteli narkotykowych o kontrolę nad szlakami przemytniczymi do USA. Ale według burmistrza miasta, kobieta była najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Ukradła klientom ponad pół miliona zł

29-letnia pracownica banku w Piasecznie wzbogaciła się kosztem klientów o co najmniej 700 tys. zł. Kobieta podrabiała podpisy i fałszowała dyspozycje, przelewając w ten sposób pieniądze na swoje konta założone w innych bankach.

"Spirala nienawiści kręci się od 2005 r."

- Jarosław Kaczyński sam przyczynił się do powrotu w polskiej polityce zaciętej konfrontacji, na którą teraz się uskarża - pisze niemiecki dziennik "Berliner Zeitung" komentując wtorkowe zabójstwo w biurze PiS w Łodzi. Gazeta "Die Tageszeitung" twierdzi natomiast, że spiralę nienawiści w polskiej polityce zapoczątkowało dojście PiS do władzy w 2005 roku.

Miller: proponowaliśmy ochronę, ale prezes PiS podziękował

Proponowano Jarosławowi Kaczyńskiemu osobistą ochronę - ujawnił szef MSWiA Jerzy Miller. Kaczyński jednak odmówił. - Pan prezes podziękował za ochronę - powiedział TVN24 minister. Miller mówił także w radiu TOK FM, że po zabójstwie w łódzkim biurze PiS Biuro Ochrony Rządu wzmocniło obstawę najważniejszych osób w państwie.

Ryszard C. chciał zabić jakiegokolwiek polityka?

Mężczyzna, który dokonał ataku na łódzką siedzibę PiS, w latach 70. był tajnym współpracownikiem Milicji Obywatelskiej w Częstochowie. Prasowe doniesienia na ten temat potwierdził szef MSWiA Jerzy Miller. Media ujawniają więcej szczegółów z przeszłości Ryszarda C. Miał on mówić policjantom, że chciał zabić jakiegokolwiek polityka, niekoniecznie z PiS.

Ciężarówka staranowała auta. Dwie ofiary

Dwie osoby zginęły, a jedna trafiła do szpitala w wyniku wczorajszego wypadku w Łodzi. Kierowca ciężarówki zderzył się tam czołowo z autem osobowym, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w kolejną osobówkę. Dwie osoby jadące tym samochodem zginęły na miejscu. Informację oraz zdjęcia do redakcji Kontaktu 24 wysłał @Piotr.

Korowód strajków i zamieszek we Francji

Trwa walka o francuską reformę systemu emerytalnego. Związkowcy zablokowali nad ranem wszystkie drogi prowadzące do lotniska Marseill-Provence, wywołując wielkie korki. Dzień wcześniej wieczorem w Lyonie i na przedmieściach Paryża doszło do starć policji z młodzieżowymi grupami, blokującymi szkoły w proteście przeciwko planom rządu.

2 osoby zginęły, droga zablokowana

W zderzeniu auta dostawczego z ciężarówką zginęły dwie osoby. Droga krajowa nr 10 jest całkowicie zablokowana w pobliżu Skępego (woj. kujawsko-pomorskie). Do wypadku doszło po godzinie siódmej.

"To podżeganie do zabójstwa mojej osoby"

Janusz Palikot zapowiada skierowanie wniosku przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu i być może innym politykom PiS o podżeganie do zabójstwa. To reakcja na wczorajsze oświadczenie prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który stwierdził, że w wypowiedziach Palikota "można doszukiwać się bezpośredniego związku między jego wypowiedziami a mordem dokonanym w Łodzi".

Samolot wbił się w górę

Pięć osób zginęło, gdy mały samolot uderzył w strome górskie zbocze. Do wypadku doszło niedaleko miasta Medellin w Kolumbii. Cessna 206 uderzyła w górę krótko po starcie z lotniska.

100 kilo małpy na radiowozie

Obiektem niecodziennego, ale niegroźnego ataku stał się policyjny radiowóz na przedmieściach Kansas City. Wielki, ponad 100-kilogramowy szympans o imieniu Sueko najpierw poskakał po aucie, w którym siedzieli policjanci, a potem spokojnie poszedł dalej. Zwierzę uciekło swojemu właścicielowi z domu.

Przez dwa dni spalą 134 tony marihuany

134 tony marihuany pójdą z dymem w Meksyku. Cały proces będzie trwać dwa dni, ponieważ policja nie jest w stanie spalić takiej ilości narkotyku za jednym razem. Palona marihuana pochodzi z największego w historii kraju ładunku narkotyku przechwyconego przez służby bezpieczeństwa.

"Razem pokonamy wspólnych wrogów"

- Razem pokonamy wspólnych wrogów - zapewnił prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad swojego wenezuelskiego "brata" Hugo Chaveza. Gość z Ameryki Południowej potępił natomiast "groźby militarne" pod adresem Iranu i zapewnił o swoim wsparciu dla rewolucji islamskiej.

Groził South Parkowi, posiedzi nawet 20 lat

Amerykański muzułmanin przyznał się przed sądem do grożenia śmiercią twórcom serialu komediowego "South Park". Chciał powstrzymać emisję odcinka, w którym pojawia się Mahomet ubrany w strój misia. Teraz grozi mu co najmniej 20 lat więzienia.

Jak zdobyć samoloty dla VIP-ów?

O tym, jak pozyskać samoloty dla VIP-ów, będą rozmawiać w czwartek przedstawiciele czterech kancelarii, zajmujących się organizowaniem lotów dla najważniejszych osób w państwie i odpowiedzialny za zakupy w MON wiceminister Marcin Idzik.

Terrorysta na obiedzie w Pentagonie

Imam, inspirator groźnych terrorystów związanych z Al-Kaidą w Jemenie, był podejmowany obiadem w Pentagonie i to bezpośrednio po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 r. - poinformowała telewizja Fox News.

Posłowie biorą się za zmianę konstytucji

Debata nad projektami zmian w konstytucji autorstwa PO i PiS odbędzie się w czwartek w Sejmie. Swoje propozycje mają też SLD i PSL. Jednak posłowie oceniają, że dokonanie większych zmian może być trudne.

Modelki jak kloszardzi

Kloszardzi, punki i drag queen - to wszystko można było zobaczyć w 7. odcinku "Top Model. Zostań modelką". Nie poszczęściło się w nim dwóm dziewczynom, które odeszły z programu.

To nie pierwsza wojna polsko-polska

Gorąca temperatura sporów politycznych, jaka panuje obecnie, to nie nowość w polskich dziejach. Historycy przyznają, że w II RP była jeszcze wyższa. W 1922 roku doprowadziła do morderstwa prezydenta Gabriela Narutowicza.

Islamiści w Niemczech coraz groźniejsi

Zagrożenie zamachami terrorystycznymi w Niemczech jest realne jak nigdy dotąd. Obecnie na terytorium tego kraju znajduje się ponad 1000 niebezpiecznych islamskich ekstremistów - ocenił Federalny Urząd Policji Kryminalnej (BKA).

Abp Gocłowski zakłopotany słowami abp. Hosera

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski przyznaje w wywiadzie dla "Polski The Times", że zmroziły go i wprawiły w zakłopotanie słowa abp. Henryka Hozera, o tym, iż posłowie, którzy poprą in vitro będą ekskomunikowani.

"Widzę wynoszenie ciała. To mnie boli"

Po zabójstwie w łódzkiej siedzibie PiS na korytarzu wciąż widnieją ślady krwi, ale biuro już przyjmuje interesantów. Jednak ludzie wciąż nie mogą się otrząsnąć z tej tragedii. - Powinnam go widzieć chodzącego, śmiejącego się, a mam przed oczyma tylko wynoszenie ciała. To mnie boli - mówi znajoma zabitego pracownika biura.

Komisja prawie nie pracuje, ale nie rezygnuje

Posłowie nie rezygnują z prac nad ustawą, według której prezydent, premier oraz marszałkowie Sejmu i Senatu będą musieli ujawniać raporty nt. swojego stanu zdrowia. - Kolejne posiedzenie podkomisji w tej sprawie najprawdopodobniej odbędzie w ciągu dwóch tygodni - mówi w rozmowie z tvn24.pl rzecznik klubu PO Krzysztof Tyszkiewicz. Tym samym zaprzecza doniesieniom "Polityki", jakoby zaniechano prac nad projektem.