Najnowsze

Najnowsze

Jak nazwać owczarka bułgarskiego, podarowanego Władimirowi Putinowi przez premiera Bułagrii Bojko Borysowa? Putin nie wie, dlatego prosi o pomoc Rosjan. Bobo, Puting, a może jeszcze inaczej? - zastanawiają się rodacy premiera Rosji.

- Niemiecki rząd ma informacje wskazujące na planowany pod koniec listopada atak terrorystyczny w Niemczech - poinformował w środę w Berlinie minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere.

Serbowie poprosili Interpol o pomoc w zlokalizowaniu Ratko Mladicia, głównego oskarżonego o zbrodnie wojenne podczas wojny w Bośni. Serbia jest zdania, że nie ukrywa się on już na jej terytorium.

Uciekał przed policyjnym patrolem, wpadł do rowu, a potem awanturował się i zaatakował jednego z funkcjonariuszy. Policja zatrzymała kierowcę, którym okazał się ksiądz. Mężczyzna trafił na badanie krwi do szpitala, bo prawdopodobnie był pijany.

24 osoby wiózł kierowca busa firmy przetwórczej - zamiast dopuszczonych w dowodzie rejestracyjnym ośmiu. Przeładowany samochód zatrzymali policjanci pod Nowym Miastem Lubawskim w woj. warmińsko-mazurskim.

Kolejny głos w sprawie polsko-litewskich relacji, tym razem krytyczny wobec Polski. Były prezydent Litwey Valdas Adamkus uważa, że większą odpowiedzialność za pogorszenie relacji naszych krajów ponosi Warszawa. Polityk powiedział o tym w wywiadzie dla portalu Delfi.

Pilot samolotu linii Air India Express, który w maju tego roku rozbił się podczas lądowania w Indiach, spał przez sporą część lotu. Kiedy się obudził, był zbyt zdezorientowany by sprowadzić maszynę bezpiecznie na ziemię - wynika z dochodzenia przeprowadzonego w sprawie katastrofy. W wypadku zginęło 158 osób.

Prezydent Iraku Dżalal Talabani zapowiedział, że nie podpisze nakazu egzekucji Tarika Aziza, ministra w okresie reżimu Saddama Husajna. Aziz został skazany na karę śmierci w październiku.

Choroba wieńcowa, niewydolność serca, nadciśnienie. To tylko niektóre z przypadłości byłego prezydenta. Lech Wałęsa podzielił się stanem zdrowia z internautami poprzez mikroblog Blip.

Zaręczyny Williama i Kate to od wtorku numer jeden w brytyjskich mediach. Biografia, styl, kontrowersje wokół przyszłej księżnej - te tematy nie schodzą z czołówek gazet. Czy Kate nadaje się na żonę dla brytyjskiego następcy tronu?

Chcesz głosować w niedzielnych wyborach w mieście, w którym mieszkasz, ale nie jesteś zameldowany? Masz czas do piątku, żeby dopisać się do rejestru wyborców w urzędzie. Nie trzeba mieć tymczasowego zameldowania. Wystarczy złożyć wniosek.

Strażnicy miejscy będą mogli karać mandatami za palenie w niedozwolonych miejscach. Rozporządzenie, które daje im takie uprawnienia, wczoraj podpisał szef MSWiA, a dziś minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

Anita i Edyta Zaboroś, które zdobyły popularność jako śpiewające "Aniołki Napieralskiego", postanowiły jednak wziąć się czynnie za politykę. Bliźniaczki kandydują do Rady Warszawy z listy prawicowej Polski Patriotycznej, o czym poinformował Kontakt 24 internauta t_korozow.

Kim Dzong Un, najmłodszy syn północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Ila i jego przyszły następca, rozpoczął czystkę w partii komunistycznej i siłach zbrojnych, aby podporządkować sobie aparat państwowy - takie informacje przekazali w środę uciekinierzy z Korei Północnej.

Pożar na pokładzie pasażerskiego promu "Pearl of Scandinavia". Duńskie i szwedzkie władze zapewniły jednak, że sytuacja znajduje się pod kontrolą, a ewakuacja nie była konieczna.

Stany Zjednoczone pomogą Jemenowi w walce z Al-Kaidą, dostarczając mu sprzęt i szkoląc siły bezpieczeństwa, lecz nie będą angażować się w kolejną wojnę - oświadczył amerykański minister obrony Robert Gates.

- Ludzie oczekują od pary królewskiej różnych rzeczy - także plotek. Król musi być trochę celebrytą, musi być interesujący - uważa ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce, Ric Todd, gość programu "Wstajesz i wiesz" w TVN24. Jego zdaniem zapowiedź ślubu księcia Williama i Kate Middleton to wspaniała wiadomość, a nowym sloganem Zjednoczonego Królestwa staje się z tej okazji hasło: "Miłość jest najważniejsza".

Zmarła dziewczynka, która pod koniec października trafiła do szpitala zraniona nożem przez konkubenta matki. Przez 18 dni przebywała w głębokiej śpiączce. Przez ten czas lekarze nie zaobserwowali żadnej czynności mózgu.

- Oświadczyny były bardzo romantyczne. Myślałam sobie, że taka chwila może nadejść, ale kiedy William poprosił mnie o rękę, byłam w szoku - mówi Kate Middleton, przyszła żona księcia Williama w wywiadzie, którego para udzieliła telewizji ITN. Książę i przyszła księżna zdradzają, że Kate ma nad łóżkiem zdjęcie modela w dżinsach, a William na studiach uwodził ją gotowaniem. Twierdzą, że o dzieciach jeszcze nie myślą. - Ale chcemy mieć rodzinę - zapewniają.