Najnowsze

Najnowsze

Grabarczyk nie odwoła Klicha

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk nie uwzględnił wniosku o odwołanie szefa Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk. Edmunda Klicha - poinformował rzecznik resortu Mikołaj Karpiński. Pismo wystosowali członkowie Komisji.

Robot w szkolnej ławce

Do szkoły nr 116 w Moskwie chodzi nietypowy uczeń. Na czym polega jego "inność"? Jest robotem i dzięki swojej obecności na lekcjach umożliwia choremu na białaczkę 12-letniemu chłopcu naukę w domu.

USA przekażą Rosji atomowe tajemnice sojusznika

- USA w ramach nowego układu START przekażą Rosji tajne informacje na temat wszystkich brytyjskich rakiet balistycznych Trident - podaje "Daily Telegraph", powołując się na depesze dyplomatyczne USA ujawnione przez Wikileaks. Władze Wielkiej Brytanii nigdy oficjalnie nie podały ilość posiadanych rakiet balistycznych. USA zrobią to za nie.

18 pedofilów czeka na chemiczną kastrację

"Chemiczną kastrację", czyli terapię farmakologiczną, której celem jest obniżenie popędu seksualnego, polskie sądy orzekły już wobec 18 pedofilów. 13 z nich przebywa w więzieniach, pozostali z różnych przyczyn są na wolności. - Pierwsi skazani zostaną skierowani do zakładów zamkniętych lub ambulatoryjnych nie wcześniej niż w drugiej połowie 2011 roku - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Piotr Olechno.

Papież przyjmie prezydenta 2 maja

2 maja papież Benedykt XVI przyjmie na audiencji prezydenta Bronisława Komorowskiego - podało biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. Będzie to druga wizyta głowy państwa w Watykanie.

Zamach na Synaju? Nie płynie gaz do Izraela

Seria eksplozji gazociągu na północy Półwyspu Synaj. Wybuch miał miejsce w pobliżu rurociągu, którym płynie gaz do Izraela. Izraelskie media uspokajają, że gazociąg nie został uszkodzony, ale dla bezpieczeństwa wstrzymano dostawy "błękitnego paliwa". Egipskie władze mówią o zamachu terrorystycznym. Telewizja Al-Arabija, powołując się na anonimowe źródło, twierdzi, że eksplozje spowodował wyciek gazu.

"Oaza zatrzymana w czasie" i lodzie. Jezioro sprzed 15 mln lat

Przez 15 milionów lat wielkie jezioro było szczelnie zamknięte pod lodami Anarktydy. Z dala od świata zewnętrznego, życie w prehistorycznych wodach jeziora "Wostok" toczyło się swoim torem. Dopiero teraz ludzie są bliscy dotarcia do tej "oazy zatrzymanej w czasie". Rosyjskim naukowcom udało się dowiercić na odległość zaledwie pięciu metrów od wód jeziora. Teraz mają jednak poważny problem.

Prawo do szczęścia poprawką do Konstytucji

Brazylia to kraj słynący z radości ducha i hucznego świętowania przy każdej okazji. Czy wobec tego wprowadzanie poprawki do Konstytucji, dotyczącej ochrony prawa do szczęścia, jest tam aż tak niezbędne?

Wojna błyskawiczna w Azji

Tajlandia i Kambodża porozumiały się co do zawieszenia broni. Oba kraje znalazły się na krawędzi regularnej wojny po intensywnych starciach na spornej granicy. Zginęło co najmniej trzech żołnierzy.

Pożar w siłowni. 2 nastolatków nie żyje

Tragiczny finał miało poranne spotkanie trzech 17-latków w piwnicy budynku w Głogowie. Około godziny 7 doszło tam do pożaru. Wszyscy poszkodowani trafili do szpitala, gdzie dwóch z nich zmarło. Nagranie działań służb ratowniczych zamieścił Reporter 24 PawloNews.

Czystki w PO? "To scenariusze dziennikarzy"

To scenariusze, które powstają w głowach dziennikarzy. Gdyby ktokolwiek z partii snuł plany wyrzucenia z partii marszałka Sejmu, to by oznaczało kompletną nieodpowiedzialność - powiedział w TVN24 poseł PO Jarosław Gowin. Skomentował w ten sposób spekulacje, że wraz z Grzegorzem Schetyną miałby zostać usunięty z PO jeszcze przed wyborami.

Ukarany za kanapki w foliowej torebce

Nauka ekologii czy dyskryminacja? W Kanadzie dyskusję wywołała historia 6-letniego Felixa, który do przedszkola przyniósł swój lunch w plastikowej torebce, zamiast w pudełku wielokrotnego użytku. Za karę nie wziął udziału w loterii, w której nagrodą był pluszowy miś.

Kuba chce 20 lat dla "szpiega USA"

Prokurator generalny Kuby zażąda 20 lat więzienia dla obywatela USA zatrzymanego w 2009 roku pod zarzutem szpiegostwa. Stany Zjednoczone potępiły stanowisko Hawany i zażądały natychmiastowego zwolnienia Alana Grossa.

Zaginiony samolot. Podejście czwarte

W marcu rozpocznie się czwarta próba odnalezienia wraku samolotu linii Air France, który w czerwcu 2009 roku runął do Atlantyku. Na pokładzie maszyny znajdowało się 228 osób.

Ogromny pożar w Nowym Targu

Siedemnaście jednostek straży pożarnej walczyło w nocy z rozległym pożarem w Nowym Targu. W dzielnicy przemysłowej zapalił się magazyn o powierzchni 380 m kw. Zdjęcia z akcji gaśniczej zamieścił @Pawel22.

20-letnie piekło w domu

W mieście Mariluz na południowym wschodzie Brazylii przez 20 lat rozgrywał się dramat pewnej kobiety, którą partner więził w domu. W piątek policji udało się ją uwolnić.

Obama bezsilny ws. Egiptu. Wzywa do zmiany reżimu

Amerykański prezydent Barack Obama po raz kolejny zabrał głos w sprawie sytuacji w Egipcie. Przywódca USA potępił przemoc, do jakiej doszło ostatnio. Podkreślił również, że w zapowiadanej transformacji ustrojowej musi brać udział "szeroka reprezentacja opozycji".

Kim są śledczy od katastrofy smoleńskiej

Podpułkownik Karol Kopczyk i major Jarosław Sej - to prokuratorzy, którzy odgrywają niezwykle ważne role w najważniejszym w Polsce śledztwie - ws. katastrofy smoleńskiej. Tak naprawdę wiadomo o nich bardzo niewiele. Reporterka programu "Polska i Świat" ustaliła, że to ludzie stosunkowo młodzi a ich doświadczenie zawodowe nie przekracza 10 lat.

Anna Chapman? Znak firmowy

Anna Chapman, najbardziej znana rosyjska agentka, postanowiła zarejestrować swoje nazwisko jako znak firmowy. Na ten krok Rosjanka zdecydowała się już ponoć w sierpniu minionego roku, czyli miesiąc po swoim przymusowym powrocie ze Stanów Zjednoczonych.

MON pomaga weteranom. Za ich pieniądze

Minister Bogdan Klich chwali się, że po raz pierwszy ktoś pomyślał o weteranach poszkodowanych na misjach. Okazuje się jednak, że wprawdzie MON chce pomóc żołnierzom, ale na tę pomoc będą musieli wydać większość swojej renty.

Tylko 4 samoloty dla VIP-ów

Cztery, a nie sześć nowych samolotów dla VIP kupi rząd - wynika z informacji, do których dotarła TVN24. Na ten cel zostanie wyłożone nie więcej niż 1,5 mld zł.

"Japonia potrzebuje broni jądrowej"

- Gdyby Japonia miała broń jądrową, nie byłoby takich problemów w relacjach z Chinami i Koreą Północną - powiedział gubernator Tokio Shintiro Ishihara. Polityk stwierdził, że Japonia potrzebuje uzbroić się w broń masowego rażenia, aby wzmocnić możliwości swojej polityki zagranicznej.

Tunezja wraca do normalności

- W nadchodzącym tygodniu zniesiemy stan wyjątkowy - zapowiedział członek nowego tunezyjskiego rządu. Przestanie obowiązywać także godzina policyjna i zakaz zgromadzeń publicznych. Wszystkie te obostrzenia wprowadził obalony w styczniu prezydent Ben Ali zaledwie kilka godzin przed ucieczką z kraju.

PiS: legalizujecie związki tej samej płci. Pomyłka Sejmu?

Konfuzja wśród posłów PiS po głosowaniu nad poprawką do ustawy Prywatne prawo międzynarodowe. Posłowie odrzucili zapis o tym, że małżeństwo jest związkiem jedynie kobiety i mężczyzny i "nie stosuje się przepisów prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci". Według PiS w ten sposób legalizuje się w Polsce małżeństwa tej samej płci. Minister sprawiedliwości zapewniał z sejmowej trybuny, że takiej możliwości nie ma.

Puszczanie wiatrów nielegalne?

Niemiłe sytuacje zdarzają się prawie każdego dnia. Szczególnie nieprzyjemnie robi się wtedy, gdy w grę wchodzi nasza fizjologia. Mniej wstydzimy się skutków wzdęcia w samotności, ale gorzej, gdy znajdujemy się wśród innych osób. Rząd Malawi uznał, iż puszczanie wiatrów jest na tyle poważnym problemem społecznym, że podpada pod zanieczyszczanie powietrza.

1. Kaczyński, 2. Kamiński, 1. Błaszczak, 2. Dorn

Jarosław Kaczyński otworzy w tegorocznych wyborach parlamentarnych listę PiS w Warszawie, drugie miejsce może zająć były szef CBA Mariusz Kamiński. "Jedynką" na liście skupiającej gminy podwarszawskie ma być natomiast szef klubu PiS Mariusz Błaszczak, a "dwójką" Ludwik Dorn - dowiedziała się nieoficjalnie PAP.

Okradli pocztę w Parlamencie Europejskim

Dwaj uzbrojeni napastnicy zaatakowali budynek Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nie mieli jednak motywów politycznych. Rabusie wtargnęli do poczty mieszczącej się w budynku i zabrali z niej sejf. Uciekli nie niepokojeni.