Najnowsze

Najnowsze

"Samodegradacja Polski, porażka, uległość"

Polityka rządu PO jest aktem daleko idącej samodegradacji statusu Polski - oświadczył szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, wystąpienie szefa MSZ na temat założeń polskiej polityki zagranicznej było kolejną odsłoną spektaklu propagandowego rządu. A rząd kompromituje się w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy smoleńskiej. SLD wskazało z kolei, że u Radosława Sikorskiego dało się słyszeć nutki megalomańskie. Polską dyplomację zachwalali jedynie politycy PO i PSL.

Bombardują Misratę. "W 48 godzin będzie po wszystkim"

Wojska Muammara Kaddafiego zaatakowały Misratę i szykują się do ataku na Bengazi. Nawołują do złożenia broni, a dowodzący wojskami pod Bengazi syn Kaddafiego odgraża się: "W 48 godzin będzie po wszystkim". Wcześniej sam dyktator w telewizyjnym wystąpieniu oskarżył Zachód, że chce ukraść libijską ropę, a rebeliantów nazwał "szczurami" i zapowiedział, że ich "zmiażdży". Narody Zjednoczone po wczorajszej naradzie nie wykonały na razie żadnego ruchu.

Cesarz pociesza naród

Posępny, ale spokojny - cesarz Akihito wygłosił bezprecedensowe orędzie do narodu Japońskiego po trzęsieniu ziemi, tsunami i eksplozjach w reaktorach jądrowych. - Liczę w głębi serca, że ludzie staną ręka w rękę, traktując się ze współczuciem i razem przezwyciężą ten trudny czas - cytuje słowa cesarza Reuters. To pierwsze wystąpienie władcy po trzęsieniu ziemi.

Blokują niebo tanim liniom, bo nie chcą wiz

Tani europejscy przewoźnicy lotniczy nie będą latać po ukraińskim niebie, póki Unia Europejska nie zniesie wiz dla Ukraińców - oświadczył wicepremier Borys Kołesnikow w opublikowanej w środę rozmowie z angielskojęzycznym tygodnikiem "Kyiv Post".

Wyniósł laptopa za 140 tysięcy zł

Leczyli pacjentów z zaburzeniami słuchu i mowy, teraz stracili niezbędny sprzęt. W biały dzień mężczyzna ukradł z Centrum Słuchu i Mowy laptopa wartego 140 tysięcy złotych.

"Jestem dzieckiem Czarnobyla, nie panikuję"

"Japończycy cały czas zachowują zimną krew" - mówił w TVN24 polski dziennikarz przebywający na północy w Japonii. Michał Mazur mieszka obecnie w Sapporo i pracuje tam jako projektant gier. Polak, mimo gróźb wstrząsów wtórnych i promieniowania w elektrowni Fukushima nadal, pozostaje w kraju Kwitnącej Wiśni.

Berlusconi: Jestem jak Caritas

Twierdzi, że prokuratura się myli. Upiera się, że nie korzystał z prostytucji. Dlaczego więc hojną ręką dawał pieniądze kobietom? - Ja jestem jak Caritas - odpowiada premier Włoch Silvio Berlusconi w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica". - Płacę za zabiegi chirurgiczne, dentystę, studia wszystkich tych, którzy są w potrzebie - dodał.

Rosyjscy śledczy: mamy wiele pytań

Rosyjscy śledczy też mają wiele pytań do polskiej strony w związku z katastrofą Tu-154M pod Smoleńskiem i zamierzają je w najbliższym czasie zadać - oświadczył rzecznik Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej Władimir Markin. Pytania dotyczą m.in. organizacji lotu.

Polski Sejm solidarny z Japonią

"W obliczu tej strasznej katastrofy, która dotknęła Naród Japoński, Sejm w imieniu Narodu Polskiego wyraża głębokie współczucie oraz wyrazy solidarności w tych tragicznych dniach dla Japonii" - tak brzmi fragment uchwały w sprawie solidarności z Narodem Japońskim, jaką parlamentarzyści przyjęli dziś przez aklamację.

Promieniowanie w Tokio? "Sprzeczne informacje"

- Dostajemy sprzeczne informacje na temat napromieniowania w Tokio - przyznają Japończycy mieszkający w stolicy i dodają, że sami już nie wiedzą w co wierzyć i jak naprawdę wygląda sytuacja. Mieszkańcy Tokio zaczęli obawiać się o zdrowie po tym, jak wczoraj w reaktorze nr 2 w elektrowni Fukushima I doszło do silnej eksplozji, wzrósł poziom promieniowania, a władze poinformowały, że "wiejący z północy wiatr spycha radioaktywną chmurę w kierunku odległej o 260 km stolicy kraju".

Tomasz Iwańca

GrubSon, właściwie Tomasz Iwańca - raper i producent muzyczny. Iwańca działalność artystyczną rozpoczął pod koniec lat 90. XX wieku. Występował w formacjach 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. W 2009 roku nakładem MaxFloRec ukazał się pierwszy oficjalny album rapera zatytułowany O.R.S.

Ryszard Tadeusiewicz

Ryszard Tadeusiewicz - polski automatyk, prof. dr hab. inż., trzykrotny rektor Akademii Górniczo-Hutniczej, członek wielu organizacji krajowych i zagranicznych, m.in. Polskiej Akademii Nauk, Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury, Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, Polskiej Akademii Umiejętności, Polskiego Towarzystwa Informatycznego (członek honorowy).

Ewa Bartnik

Ewa Bartnik – profesor genetyki, pracownik Instytutu Genetyki i Biotechnologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Prowadzi badania m.in. w dziedzinie genetyki mitochondrialnej. Znana popularyzatorka nauki, otrzymała m. in. nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych dla naukowca najbardziej przyjaznego mediom. Jest również współautorką podręczników biologii dla liceum oraz podręczników akademickich. Reprezentuje Polskę w grupie eksperckiej ds. nauk przyrodniczych w badaniu umiejętności uczniów PISA.

Rebelianci przechwycili tankowiec Kaddafiego

25 tys. ton paliwa dla wojsk Kaddafiego przechwycone przez rebeliantów. W poniedziałek Libijczycy z Benghazi wytropili i zatrzymali statek należący do dyktatora, który transportował ropę z Grecji do Trypolisu. Relację libijskiego Reportera 24 Yazana przesłała jego narzeczona Aleksandra.

Przyniosła martwego noworodka w siatce

21-letnia kobieta przyniosła zwłoki 150-gramowego wcześniaka w reklamówce do szpitala. Według biegłych matka udusiła noworodka tuż po porodzie. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa.

Rosjanie dniem i nocą badają radiację

Rosjanie z niepokojem patrzą na doniesienia z japońskich elektrowni Fukushima, gdzie od soboty doszło już do czterech wybuchów, a poziom promieniowania przekracza normy aż 500 razy. Dlatego dniem i nocą - 24 godziny na dobę - w około 70 punktach pomiarowych badany jest poziom promieniowania w atmosferze i w wodzie na Sachalinie, na Dalekim Wschodzie.

Harcerze toną w długach

Związek Harcerstwa Polskiego tonie w milionowych długach. Jego szefowie zarządzili więc składkę, po 80 zł od każdego instruktora. Tyle, że nie wszystkim się to podoba - pisze "Gazeta Wyborcza".

Polski ginekolog: Trzeba kochać swoją pracę

Polski ginekolog pracujący w Malmoe Adam Szeląg został ponownie uznany przez pacjentki za najlepszego lekarza Szwecji. Po raz pierwszy tytuł otrzymał w 2010 roku. Jego przepis na sukces? - Trzeba robić to, co się kocha. Jak się kocha swoją pracę, to się nigdy nie pracuje - mówił lekarz w "Poranku" TVN24.

Psy robią na głowę straży miejskiej

Psy - dosłownie - robią na głowę straży miejskiej, a ta nie reaguje, bo "nie ma podstawy prawnej" - donosi tvnwarszawa.pl. Mieszkańcy bloków komunalnych na warszawskich Bielanach wyprowadzają swoich pupili na spacer po parterowym łączniku między budynkami, który jest jednocześnie dachem posterunku. I nie sprzątają po nich.

Sikorski wezwie opozycję do opamiętania się

O priorytetach polskiej polityki zagranicznej będzie dziś mówił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski. Ma wezwać opozycję do opamiętania się w oskarżaniu rządu o służalczość wobec innych państw.

"Kropka nad i" 15.03

Wtorek, 15 marca Ten system trzeba zmieniać, ale nie tak, jak to robi rząd. Jak wrócimy do władzy zrobimy tak, żeby Polacy mieli pewność, że zasłużona emerytura będzie na nich czekała - przekonywał w "Kropce nad i" w TVN24 rzecznik PiS Adam Hofman. Podkreślił, że jego partia jest gotowa rozmawiać z rządem na temat reformy, ale jak stwierdził "z największą opozycyjną partią nikt rozmawiać nie chce".

Świat skazany na atom?

Czy dla energii jądrowej jest alternatywa? W Europie Zachodniej dominuje pogląd, że nie. Padają argumenty, że elektrownie jądrowe dają najtańszy i najbardziej bezpieczny prąd. Reporter "Polski i Świata" sprawdził, jak takie elektrownie działają we Francji.

Komisje utknęły. Afer nie było?

Afera hazardowa, gdy wybuchała zatrzęsła sceną polityczną. Badająca ją komisja sejmowa stwierdziła, że afery nie było. Inna komisja, naciskowa, właśnie kończy swoje śledztwo. Posłom w niej zasiadających również nie udało się ustalić, po co była potrzebna. Reporterzy programu "Czarno na Białym" przyglądają się, z jakim skutkiem pracowały sejmowe komisje.

Pies też idzie na imprezę

Nowy Jork znalazł sposób na psy źle znoszące rozłąkę ze swoimi właścicielami. Gdy pan idzie do nocnego klubu, czworonóg nie musi zostać sam w domu. Idzie z panem. Ma zapewnione towarzystwo i nawet specjalne drinki.

"Ręce precz od internetu"

Nowelizacja ustawy medialnej zakłada kaganiec na internet - uważają krytycy projektu. Wśród nich jest były premier Leszek Miller, który w "Tak Jest" w TVN24 apelował: - Ręce precz od internetu. W środę ustawa ma być głosowana w Senacie. I choć zaledwie kilkanaście dni temu niemal jednogłośnie przeszła przez Sejm, niektórzy posłowie już przyznają się do popełnienia błędu.

Polska kolejka po reaktor

Mapa ewentualnych lokalizacji elektrowni jądrowej w Polsce liczy 27 punktów. Polska nie wycofa się z planów budowy elektrowni jądrowej, a na plany rządu nie wpłyną wydarzenia w japońskiej elektrowni Fukushima ani rady tych, którzy mają ich kilkanaście.

Pożar w elektrowni Fukushima ugaszony

Opanowano pożar w reaktorze numer cztery elektrowni atomowej Fukushima. To był już drugi pożar w tym bloku. Ten, który wybuchł wcześniej, udało się szybko ugasić.

Tak dochodzi do tragedii na przejazdach

Od wielu lat w Polsce powstaje mnóstwo kampanii, których celem jest sprawienie, by kierowcy bardziej uważali na przejazdach kolejowych. Bohater tego filmu chyba niezbyt wziął je sobie do serca...

Totkowi zabrakło pieniędzy na wypłaty

Wygrana w czeskiej loterii wcale nie oznacza pełną kieszeń zwycięzcy. Tamtejszy totalizator sportowy tonie w długach i nie ma pieniędzy na wypłaty najwyższych wygranych.