Najnowsze

Najnowsze

Długi weekend - mglisty i chłodny

Przed nami Święto Niepodległości i towarzyszący mu długi weekend. Pogoda będzie niestety mniej sprzyjająca niż na początku miesiąca. Każdy dzień będzie witać nas mgłą, później będzie pogodnie, ale chłodno. Od poniedziałku natomiast ma spaść deszcz.

Kilkadziesiąt osób uwięzionych pod gruzami, 7 nie żyje

Co najmniej siedem osób zginęło w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w środę wieczorem prowincję Wan we wschodniej Turcji, zniszczoną w wyniku poprzedniego kataklizmu 23 października. Ratownicy wydobyli spod gruzów trzech budynków 23 żywych ludzi, kilkadziesiąt wciąż jest uwięzionych.

Rosyjska sonda opada ku Ziemi. Pomoże "reset" komputera?

Rosjanie starają się zapobiec kosmicznej katastrofie. Sonda Fobos-Grunt, która miała zbadać księżyc Marsa, utknęła na orbicie Ziemi i z powodu awarii silników nieuchronnie powoli spada ku niebieskiej planecie. Rosjanie mają nadzieję, że uda im się uratować pojazd wart 170 milionów dolarów przez zrestartowanie jego komputera, albo wysłania do niego poprawionego oprogramowania.

PiS traci, Ruch Palikota już równo z SLD

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie listopada, wygrałaby je PO, która ma 42 proc. poparcia - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP. Na PiS chciałoby głosować 22 proc ankietowanych, a na Ruch Palikota i SLD - po 7 proc. PSL odnotowało 5 proc. poparcia w sondażu, pozostałe ugrupowania nie przekroczyły progu wyborczego.

Chorzy donoszą na Kopacz

Pacjenci zakażeni wirusem żółtaczki typu B złożyli donos do warszawskiej prokuratury na Ewę Kopacz. Ich zdaniem, jako minister zdrowia nie dopełniła obowiązków, pozwalając, by leczono ich szkodliwym lekiem - pisze "Gazeta Wyborcza".

Afery, wpadki, skandale, czyli jak pracuje się na zaufanie

Sejm i posłowie nie cieszą się szczególnym zaufaniem społecznym. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że na to parlamentarzyści pracują ciężko od wielu lat. Afery, wpadki, skandale, czasami aż trudno uwierzyć jakie rzeczy dzieją się w Sejmie. Przyjrzał się im reporter programu "Czarno na Białym".

Niespełnione obietnice premiera

Premier Donald Tusk to ostatnio bardzo zabiegany człowiek. Oprócz kompletowania rządu, trzymania w ryzach partii, ma do zrobienia coś jeszcze. Przygotowanie exposé, czyli listy spraw, którymi rząd będzie się zajmował przez najbliższe cztery lata. Reporterzy "Polski i Świata" postanowili pomóc szefowi rządu i podpowiedzieć, które fragmenty z poprzedniego exposé, może śmiało powtórzyć, bo nie zostały zrealizowane.

Wysadzili gazociąg. "To sabotaż"

Egipski gazociąg służący do przesyłania gazu do Izraela i Jordanii został w nocy ze środy na czwartek uszkodzony w rezultacie eksplozji ładunku wybuchowego - poinformowały egipskie służby bezpieczeństwa.

Prztyczek dla Grabarczyka, jego faworyt bez awansu

Policji przybędzie sześciu generałów. Ale nominacji nie otrzyma Główny Inspektor Transportu Drogowego. Brak awansu dla Tomasza Połecia to prztyczek dla Cezarego Grabarczyka, który coraz bardziej traci wpływy w PO. Bo to właśnie były już minister infrastruktury wnioskował o nadanie mu generalskich szlifów - pisze "Rzeczpospolita"

Zamieszki po wyborach, cztery osoby nie żyją

Co najmniej 4 osoby poniosły śmierć a 10 zostało rannych w rezultacie starć między zwolennikami i przeciwnikami prezydenta Nikargui Daniela Ortegi, który w ub. niedzielę został wybrany na kolejną pięcioletnią kadencję. Wynik wyborów jest kontestowany przez prawicową opozycję.

Nowak ministrem infrastruktury?

Sławomir Nowak miał dostać propozycję pokierowania resortem infrastruktury, zaś resort pracy, którym dotychczas kierowało PSL, miałby objął Michał Boni - informuje PAP, powołując się na źródła zbliżone do kierownictwa Platformy.

Warunki Papademosa spełnione, zostanie nowym premierem?

Ustępujący premier Grecji Jeorjos Papandreu poinformował przywódcę opozycyjnej Nowej Demokracji Antonisa Samarasa, że zaakceptował warunki postawione przez Lukasa Papademosa, od których spełnienia uzależnił on objęcie stanowiska premiera.

"Rozmowa Rymanowskiego" 10.11

Czwartek, 10.11 - Nie podoba mi się inicjatywa blokowania tego marszu. Powinniśmy protestować, ale nie blokować - tak Tomasz Nałęcz skomentował w TVN24 zapowiedź blokady przez środowiska antyfaszystowskie piątkowego Marszu Niepodległości. Wydarzenie to organizują m.in. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny. - Nie wyobrażam sobie, by nie można było manifestować przywiązania do tradycji - wtórował Jan Żaryn.

"Kropka nad i" 9.11

Środa, 9.11 Jeśli ktokolwiek inny by to powiedział, to pewnie tego rechotu by nie było. To było dla mnie przykre doświadczenie - powiedział w "Kropce nad i" Robert Biedroń, komentując wtorkową reakcję posłów podczas jego wystąpienia przed głosowaniem kandydatury Wandy Nowickiej na wicemarszałka Sejmu. - Miałam zamiar się wstrzymać, ale nie ukrywam, że wystąpienie pana Biedronia spowodowało, że w ogóle zagłosowałam przeciw - tłumaczyła z kolei posłanka PO Julia Pitera.

Tajne miliony stołecznego ratusza

Ponad 30 mln zł stołeczny ratusz wydał na umowy o dzieło i zlecenia. Mimo że - zdaniem ekspertów - pieniądze wydawane przez miasto powinny być jawne, władze nie chcą zdradzić z kim te umowy podpisano. Od półtora roku warszawski radny Jarosław Krajewski walczy o dostęp do zaledwie kilku z nich.

"Ten rechot, to było przykre doświadczenie"

- Jeśli ktokolwiek inny by to powiedział, to pewnie tego rechotu by nie było. To było dla mnie przykre doświadczenie - powiedział w "Kropce nad i" Robert Biedroń, komentując wtorkową reakcję posłów podczas jego wystąpienia przed głosowaniem kandydatury Wandy Nowickiej na wicemarszałka Sejmu. - Miałam zamiar się wstrzymać, ale nie ukrywam, że wystąpienie pana Biedronia spowodowało, że w ogóle zagłosowałam przeciw - tłumaczyła z kolei posłanka PO Julia Pitera.

16 lat po zabiciu premiera akceptują jego politykę?

Większość Izraelczyków akceptuje politykę zamordowanego w 1995 roku premiera Icchaka Rabina - powiedział w środę, w rocznicę zamordowania premiera, prezydent Izraela Szimon Peres, który wraz z Rabinem i Jaserem Arafatem otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla za izraelsko-palestyńskie porozumienie. Rabin został zamordowany przez prawicowego izraelskiego ekstremistę Jigala Amira sprzeciwiającego się ustępstwom wobec Palestyńczyków.

"Niemcy polowali na Niemców, ponieważ byli Żydami"

9 listopada 1938 roku hitlerowcy dokonali w całych Niemczech krwawej rzezi na Żydach w III Rzeszy oraz licznych rozbojów. Kanclerz Niemiec Angela Merkel na dzisiejszej konferencji prasowej w Berlinie przyznała, że "data ta jest 'dniem wstydu' dla Niemiec", gdyż "Niemcy polowali na innych Niemców, ponieważ byli Żydami." Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem.

Mnóstwo mgieł i śliskie drogi

Mgły i śliska nawierzchnia pojawią się nocą i w czwartek nad ranem na terenie całego kraju. Zalecamy zachować wzmożoną ostrożność podczas jazdy na drogach - zwłaszcza na wschodzie Polski.

Kutz: To była terapia szokowa. Mam prawo tak mówić

- Jako człowiek wybrany na senatora chciałem szokowo pobudzić instynkt samozachowawczy senatorów, bo to nie jest pensjonat dla starszych panów. A w takiej mechanicznej i zastygłej formule Senat jest skazany na ostatnią kadencję - powiedział w "Faktach po Faktach" Kazimierz Kutz, komentując swoje wtorkowe wystąpienie w izbie wyższej parlamentu.

"Biedroń ciągle się irytująco śmieje. Kaca nie mam"

- Wandzie Nowickiej bardzo zaszkodził Robert Biedroń. Ten jego uśmieszek, on ciągle się niedorzecznie, irytująco śmieje. Nie wiadomo dlaczego. Ma seksualne skojarzenia - mówił w "Faktach po Faktach" Stefan Niesiołowski (PO) tłumacząc dlaczego podczas wtorkowego pierwszego głosowania nad kandydaturą Nowickiej z Ruchu Palikota na wicemarszałka Sejmu zagłosował przeciw.

Tusk: Rząd do przyszłego piątku. Graś: expose tego samego dnia

Nowy rząd ma zostać sformowany do 18 listopada - zapowiedział w środę premier Donald Tusk. Rzecznik rządu, Paweł Graś, poinformował za pośrednictwem Twittera, że tego samego dnia premier chce wygłosić expose i odbyć głosowanie nad wotum zaufania. Według źródeł PAP, PO chce resortu pracy dla Michała Boniego i infrastruktury - dla Sławomira Nowaka.

Grecki serial rządowy wydaje się nie mieć końca

Wydawało się, że przedstawiciele greckiej koalicji i opozycji doszli do porozumienia, jeśli chodzi o osobę nowego szefa rządu tymczasowego. Agencja Reutera podała nawet, że zostanie nim Filippos Petsalnikos. I choć odchodzący premier Jeorjos Papandreu nazwiska swojego następcy nie wymienił, wydawało się, że to już koniec maratonu. Jednak najnowsze wiadomości z Grecji mówią, że to jeszcze nie koniec...

Przyspieszenie bez Schetyny

Wbrew pogłoskom o tece ministra transportu dla Grzegorza Schetyny, na jego popołudniowym spotkaniu z premierem nie padła żadna propozycja posady w rządzie - dowiedziały się Fakty TVN. Wiceszef PO, wyjeżdżając z Kancelarii Premiera, nie rozmawiał z dziennikarzami. Jednak, pytany potem w Sejmie o wynik rozmów z Donaldem Tuskiem, odpowiedział jedynie, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły.

"Kaczyński piłuje gałąź, na której siedzi"

- Jarosław Kaczyński piłuje gałąź, na której siedzi. Pozbywa się najbardziej wyrazistych posłów, najbardziej lojalni odchodzą - mówił w "Tak Jest" europoseł PJN Michał Kamiński. Ocenił też, że Ziobro i jego formacja ma większe szanse na sukces niż miał PJN.

Rosja krytykuje MAEA za Iran

Rosja skrytykowała raport Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej dotyczący Iranu. Zdaniem Rosjan nie zawiera on żadnych przełomowych nowości i jest on wykorzystywany by podkopać działania mające na celu dyplomatyczne rozwiązanie problemu.

Perła inżynierii niszczeje, pieniędzy brak

Środa, 9 listopada Według specjalistów jest porównywalny z zabytkami takimi jak Wieża Eiffla czy Kanał Panamski. Ma tylko tego pecha, że leży w Polsce i nie ma pieniędzy, by go wyremontować i przywrócić do stanu świetności. Mowa o moście na Wiśle, który łączy powiat malborski i tczewski. Ze względu na katastrofalny stan został zamknięty i interesują się nim tylko... zbieracze złomu.

Perła inżynierii niszczeje, pieniędzy brak

Według specjalistów jest porównywalny z zabytkami takimi jak Wieża Eiffla czy Kanał Panamski. Ma tylko tego pecha, że leży w Polsce i nie ma pieniędzy, by go wyremontować i przywrócić do stanu świetności. Mowa o moście na Wiśle, który łączy powiat malborski i tczewski. Ze względu na katastrofalny stan został zamknięty i interesują się nim tylko... zbieracze złomu.