Najnowsze

Najnowsze

"Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę"

- Nie dyktujmy innym, jak mają kochać Polskę i nie świętujmy Dnia Niepodległości przeciwko sobie - apelował podczas przemówienia na Placu Piłsudskiego prezydent Bronisław Komorowski. Prezydent wraz z premierem i marszałkami Sejmu i Senatu uczestniczył w głównych obchodach Dnia Niepodległości w Warszawie.

Mazury zbierały głosy w zawrotnym tempie

To była ostatnia szansa, aby pomóc Mazurom wejść do zaszczytnego grona cudów natury. Głosować w ogólnoświatowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury można było dokładnie do godz. 12.11. Wyniki jeszcze dziś wieczorem.

Flaga na maszt, cukierek do ust?

"Podczas wciągnia flagi na maszt, prezydent Komorowski jadł cukierka - widać to było w kadrze" - zwrócił uwagę jeden z internautów, który zadzwonił na telefon Kontaktu 24. Przejrzeliśmy nagranie z obchodów Narodowego Święta Niepodległości na Placu Piłsudskiego i okazuje się, że prezydent faktycznie wkładał w tym momencie coś do ust. Sytuację zarejestrowała jedna z kamer TVN24.

Zabił matkę i krewnego. Jest w areszcie

Na trzy miesiące aresztował sąd 22-letniego mężczyznę, podejrzewanego o zabójstwo matki i jej 64-letniego brata. Kobieta zginęła w Warszawie, a zwłoki mężczyzny znaleziono w budynku, w którym ukrywał się domniemany zabójca, w Aleksandrowie Kujawskim. Teraz 22-latkowi grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.

"Bili mnie i oblewali wodą, a później razili prądem"

Syryjski reżim dokonuje zbrodni przeciwko ludzkości - oceniła w specjalnym raporcie organizacja ochrony praw człowieka Human Rights Watch. "Dokonywanie przez siły rządowe w sposób systematyczny nadużyć przeciwko cywilom w Hims (w zachodniej Syrii), w tym tortur i samowolnych egzekucji, pokazuje, że doszło tam do zbrodni przeciwko ludzkości" - napisała w dokumencie.

Wydobywają kolejne ciała

Do co najmniej 17 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi, które w środę nawiedziło prowincję Wan na wschodzie Turcji. Służby ratownicze wydostały w piątek spod gruzów ciała pięciu kolejnych ofiar. Poprzedni bilans mówił o 12 zabitych.

Zadyma na Wall Street. Batman wśród "oburzonych"

Postrzępione i osmolone flagi Stanów Zjednoczonych, liczne oddziały policji i bójki z demonstrantami na Wall Street w Nowym Jorku - to sceny z nowego filmu o Batmanie, który w weekend kręcono w Nowym Jorku. Fotorelację z kręcenia najnowszej produkcji zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Piotr_Sobilo.

Podróż przez USA w 5 minut

25-letni Amerykanin Brian DeFrees postanowił poznać lepiej swój kraj i odwiedzić wszystkie te miejsca, w których nigdy wcześniej nie był. Wspomnień z podróży nie "zamknął" w wielogodzinnym filmie. Postanowił stworzyć zaledwie 5-minutową retrospekcję swoich wojaży. Efekt? Oceńcie sami.

"Chodzi o to, by oni nie byli jedyni"

Renata Dancewicz pojawi się w piątek na wiecu "Kolorowa-Niepodległa" w Warszawie. - Jest część pokojowa, ale jest też blokowanie. Chciałabym, by udało się pokojowo - mówiła w TVN24.

Cesarz nie wyjdzie ze szpitala

Cesarz Japonii Akihito, który w minioną niedzielę został zabrany do szpitala z powodu zapalenia oskrzeli, pozostanie tam jeszcze co najmniej do soboty z powodu powrotu gorączki - poinformowała w piątek japońska agencja Kyodo.

"Patriotyzm w czasie pokoju wyraża się przez pracę"

Patriotyzm w czasie pokoju najpełniej wyraża się przez pracę, podejmowaną na rzecz dobra wspólnego, któremu na imię Polska - podkreślił biskup polowy WP Józef Guzdek podczas mszy św. w intencji ojczyzny, którą odprawił w piątek w Katedrze Polowej WP. W mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką Anną.

Uniewinniony Kiszczak znów przed sądem

17 listopada Sąd Apelacyjny w Warszawie zbada apelacje w sprawie byłego szefa MSW, 86-letniego Czesława Kiszczaka, uniewinnionego od zarzutu przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek - ustaliła PAP w źródłach sądowych. Prokuratura i górnicy z "Wujka" wnoszą w swych apelacjach o uchylenie uniewinnienia i o ponowny proces przed sądem I instancji. Obrońca Kiszczaka będzie domagał się utrzymania wyroku. Termin apelacji był już dwa razy przesuwany z powodów formalnych.

23 zgromadzenia w stolicy

Organizatorzy Marszu Niepodległości, który przejdzie dziś ulicami Warszawy, zapowiadają: "Pokażemy dumę i wolę walki o wielką Polskę". Towarzyszyć mają im w tym nacjonaliści z Serbii, Czech oraz ultraprawicowcy z Węgier. W centrum stolicy pojawią się też członkowie ugrupowań lewicowych i antyfaszyści z Niemiec. A policja już ćwiczy, jak zaprowadzać porządek i apeluje o spokój.

Wykoleiło się 6 wagonów z siarką

Wykoleiło się sześć wagonów pociągu towarowego przewożącego siarkę granulowaną. Do zdarzenia doszło w Gdyni. Jak powiedział w TVN24 rzecznik straży ochrony kolei Paweł Boczek, w wypadku nikt nie ucierpiał, ale tory kolejowe, po których poruszał się skład zostały zniszczone.

Rodak potrafi. Kraść

Co roku za sprawą złodziei ze sklepowych półek i magazynów znika towar wart około 300 milionów złotych. Na tle krajów Europy Zachodniej nie wypadamy najlepiej.

Polski świat podróbek

Nikt dokładnie nie wie, ile jest wart rynek tzw. podróbek w Polsce. Zatrzymany przez policję towar wyceniany jest na setki milionów złotych. Podrabia się wszystko. Od alkoholu, przez papierosy, kończąc na perfumach, zegarkach i odzieży. Za tym nielegalnym biznesem stoi mafia.

Oscary znów poprowadzi Billy Crystal

To Billy Crystal poprowadzi przyszłoroczną galę rozdania Oscarów. Poinformował o tym sam Crystal za pośrednictwem Twittera. Wcześniej mówiono, że gospodarzem gali będzie Eddie Murphy. Aktor jednak zrezygnował.

11 listopada pogodny. Weekend też

Piątkowa pogoda będzie sprzyjać świętowaniu odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Może i nie będzie zbyt ciepło, ale za to nie będzie padać, a w wielu miejscach zaświeci słońce. Prawie cała Europa znajdzie się w piątek pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Zatoką Botnicką. Jedynie na Wyspach Brytyjskich oraz na Półwyspie Iberyjskim pogodę kształtował będzie niż z ośrodkiem nad wschodnim Atlantykiem.

Kierowcy i policjanci w szpitalu po zderzeniu tirów

Dwaj kierowcy tirów trafili do szpitala po groźnym wypadku, do którego doszło w nocy w Bierunie (woj. śląskie). Po zderzeniu jeden z pojazdów stanął w płomieniach. Do szpitala trafiło również dwóch policjantów, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej i pomagali jednemu z kierowców, zakleszczonemu w swoim aucie. Zdjęcia z miejsca wypadku zamieścili w serwisie Kontaktu 24 Reporterzy 24.

Wstrząsy, chaos i panika

Ludzie uciekają z walących się budynków, wszystko się trzęsie. Gaśnie miejskie oświetlenie - taki obraz środowego trzęsienia ziemi w mieście Wan w Turcji nagrały kamery przemysłowe. Według ostatnich danych, wstrząsy o sile 7,2 stopnia w skali Richtera spowodowały śmierć co najmniej dwunastu osób.

Straszył bomber, terroryzuje podpalacz

Kraków znów żyje w strachu. Kiedy aresztowano miejscowego bombera, zakończyło się podkładanie ładunków wybuchowych. Pojawiła się nowa seria - tym razem podpaleń. Płoną altany, śmietniki, w końcu samochody. Ludzie nie śpią, pilnują dobytku i chcą tworzyć straż obywatelską - a policja obawia się, że może dojść do samosądu.

Daewoo rozbił się na autobusie

Jedna osoba zginęła w zderzeniu autobusu z samochodem osobowym. Do wypadku doszło przed północą na jednej z ulic Łodzi. Ofiarą jest kierowca samochodu.

Strzały na Wall Street

Kolejny dzień protestu zorganizowanego przez ruch Okupuj Wall Street (Occupy Wall Street) w Burlington zakończył się strzałami. Ranny został 35-letni mężczyzna.

Reagan wolał ZSRR oglądać

Znany ze swojego zamiłowania do kina Ronald Reagan łatwiej przyswajał przekaz filmowy niż nudne raporty. Służby CIA przekazywały więc głowie państwa informacje na temat ZSRR w szczególny sposób. W postaci krótkich materiałów filmowych. Reagan mógł więc łączyć miłe z pożytecznym.

Grecja dostanie premiera

Nowe otwarcie w pogrążonej w kryzysie Grecji. Punktualnie o godz. 13 zostanie zaprzysiężony nowy, koalicyjny rząd z premierem Lukasem Papademosem na czele. To były prezes Narodowego Banku Grecji i były wiceprezes Europejskiego Banku Centralnego.

"Kropka nad i" 10.11

Czwartek, 10.11 - Gdyby Unia wiedziała, że Polska ma twarz homofobii, Stefana Niesiołowskiego, Julii Pitery, nie bylibyśmy w Unii Europejskiej - ocenił w "Kropce nad i" Janusz Palikot. Według niego, zachowanie posłów w stosunku do Roberta Biedronia jest "żenujące".

"Powinniśmy protestować, nie blokować"

- Nie podoba mi się inicjatywa blokowania tego marszu. Powinniśmy protestować, ale nie blokować - tak Tomasz Nałęcz skomentował w TVN24 zapowiedź blokady przez środowiska antyfaszystowskie piątkowego Marszu Niepodległości. Wydarzenie to organizują m.in. Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny. - Nie wyobrażam sobie, by nie można było manifestować przywiązania do tradycji - wtórował Jan Żaryn.

Kościół likwiduje święta, by ratować gospodarkę

Portugalski Kościół katolicki zgodził się na wykreślenie z kalendarza na 2012 r. dwóch świąt religijnych przypadających w dni robocze. Decyzja episkopatu ma służyć "zwiększeniu produktywności gospodarki", o co zabiega rząd Pedra Passosa Coelho.