Najnowsze

Najnowsze

Asy z Dywizjonu 303 ponownie na planszy

W środę do sprzedaży trafiło drugie wydanie gry strategicznej „303”, opracowanej przez Biuro Edukacji Publicznej IPN. Wydana w roku 2010, w 70. rocznicę Bitwy o Anglię, została laureatką nagrody "Planszowa Gra Wojenna Roku 2010".

Znaleźli zabójcę policjantki sprzed 27 lat

Zastrzelił policjantkę w Londynie, wyjechał korzystając z immunitetu dyplomatycznego, potem myślano, że zmarł, teraz okazuje się, że jednak żyje. Nowe władze Libii znają miejsce pobytu byłego dyplomaty, ściganego przez Wielką Brytanię za zabójstwo w 1984 roku - informuje "The Daily Telegraph".

Poczęta po śmierci ojca. Nie dostanie zasiłku

8-letnia Brynn Beeler, poczęta dzięki metodzie in vitro i urodzona dwa lata po śmierci ojca, nie ma prawa do renty po nim - orzekł amerykański sąd apelacyjny w stanie Iowa. Jak pisze Fox News, sprawa może wkrótce znaleźć się w Sądzie Najwyższym.

"Wieloryby" przeciwko wierceniom

Przebrani za wieloryby członkowie Greenpeace protestowali w brazylijskiej siedzibie koncernu Perenco przeciwko poszukiwaniom ropy u wybrzeży kraju.

Bicie, biczowanie, podpalanie w więzieniach

Aż 88 osób, w tym 10 dzieci, zmarło w syryjskich aresztach od początku antyrządowych protestów w marcu - wynika z raportu organizacji praw człowieka Amnesty International (AI). Dotychczas rocznie w syryjskich aresztach umierało średnio pięć osób.

Amerykanie muszą wyjechać do końca roku

Iracki premier Nuri al-Maliki oświadczył, że amerykańskie wojska muszą - zgodnie z planem - opuścić Irak pod koniec 2011 roku. Maliki podkreślił, że w kraju nie będzie żadnej stałej bazy wojskowej USA.

Wraca sprawa śmierci Dziekańskiego

W środę w Ottawie rozpocznie się proces czterech policjantów zamieszanych w śmierć Roberta Dziekańskiego. Funkcjonariusze są oskarżeni o składanie fałszywych zeznań w związku z tą sprawą.

"Cierpienie narodu libijskiego musi się skończyć"

Sekretarz generalny ONZ wezwał społeczność międzynarodową do udzielania natychmiastowej pomocy humanitarnej Libii. - Chciałbym, aby współpracownicy ONZ jak najszybciej znaleźli się w tym kraju - powiedział Ban Ki Mun na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Zamachy w Groznym. Co najmniej 9 zabitych

Co najmniej dziewięć osób, w tym siedmiu milicjantów, zginęło we wtorek w dwóch samobójczych zamachach w stolicy Czeczenii, Groznym - poinformowała we wtorek wieczorem rosyjska agencja Interfax, powołując się na źródła bezpieczeństwa.

Komorowski: Zakończyć spór o debaty

Prezydent Bronisław Komorowski uważa, że spór o kształt debat wyborczych powinien się zakończyć. Sam będzie się koncentrował na kampanii profrekwencyjnej.

Gdzie wyborcza walka będzie najgorętsza?

9 października, podczas wyborów do Sejmu, w kilku miastach Polski dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków wyborczych. W stolicy pojedynek liderów: premiera Donalda Tuska i szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego. W innych miastach równie emocjonująco.

Irene to wspomnienie. Został problem pieniędzy

Po huraganie Irene pojawiły się problemy ze sfinansowaniem pomocy federalnej na usuwanie zniszczeń spowodowanych kataklizmem i rekompensaty dla jego ofiar. Są one związane ze sporami o budżet między rządem a republikanami w Kongresie.

Włamał się i zasnął. Obudziła go policja

Podczas włamania do prywatnego mieszkania złodzieja zmorzył sen, z którego obudziła go dopiero policja. O tym dość niezwykłym zdarzeniu poinformowała kolumbijska gazeta "El Tiempo".

Żyją bez wody i kanalizacji. "To gehenna"

Cztery rodziny z kamienicy w warszawskim Ursusie od miesiąca żyją bez dostępu do wody i kanalizacji. Po tym, jak sąd dwukrotnie uznał, że nowy właściciel budynku nie miał prawa wręczać im nakazów eksmisji, ten postanowił zmusić ich do wyprowadzki. Reporterka programu "Prosto z Polski" sprawdziła, dlaczego szykanowani mieszkańcy zostali bez pomocy.

Klamka zapadła. Najwięksi już zarejestrowani

Dokładnie o północy minął termin rejestracji list wyborczych. Największe partie - PO, PiS, SLD, PSL i PJN - nie czekały jednak do ostatniej chwili i większość swoich kandydatów w październikowych wyborach zarejestrowały do godzin wieczornych.

Kolejny tajny sprzęt USA?

Pakistańskie wojsko oświadczyło, że tuż przy posterunku na granicy z Afganistan rozbił się tajemniczy samolot zwiadowczy. Według nich, to bezzałogowa maszyna USA. Jednak widoczny na zdjęciu wrak nie przypomina niczego, co oficjalnie posiada wojsko Stanów Zjednoczonych.

"Pan popada w jakieś szaleństwo umysłowe"

Gorąca dyskusja o kandydatach w nadchodzących wyborach. Zdaniem Bartosza Arłukowicza (PO) decyzja Zbigniewa Chlebowskiego o kandydowaniu do Senatu jest ryzykowna, ale też "niebezpieczne" jest wystawiania na listach PiS byłych szefów CBA i ABW. Drugi gość "Rozmowy bardzo politycznej" Kazimierz Michał Ujazdowski (PiS) nazwał zaś stawianie tych ludzi na jednej płaszczyźnie z Chlebowskim "szaleństwem umysłowym".

Piesiewicz rezygnuje ze startu w wyborach

Krzysztof Piesiewicz, mimo uzyskania niezbędnej liczby podpisów pozwalających na zarejestrowanie go jako kandydata w wyborach do Senatu, zdecydował, że nie weźmie w nich udziału. Informację podało radio TOK FM, któremu senator przekazał swoje oświadczenie.

Dał dziecku klapsa, trafił do aresztu

46-letni turysta z Włoch został zatrzymany przez policję, gdy na jednej z ulic Sztokholmu fizycznie skarcił swojego 12-letniego syna. Za użycie przemocy wobec dziecka czeka go w Szwecji proces.

"Kropka nad i" 30.08

Wtorek, 30.08 PiS, odmawiając uczestnictwa w debatach, służy tabloidyzacji polityki i podważa zasady demokracji - stwierdził w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skrytykował w ten sposób partię Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie chce dyskutować na forum publicznym z innymi partiami. Jego zdaniem, zachowanie PiS-u w tej sprawie, to element strategii wyborczej.

"PiS tabloidyzuje politykę"

PiS, odmawiając uczestnictwa w debatach, służy tabloidyzacji polityki i podważa zasady demokracji - stwierdził w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Skrytykował w ten sposób partię Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie chce dyskutować na forum publicznym z innymi partiami. Jego zdaniem, zachowanie PiS-u w tej sprawie, to element strategii wyborczej.

Setki nazwisk tajnych informatorów USA w sieci

Najnowsza partia wrzuconych przez Wikileaks do internetu depesz amerykańskiej dyplomacji wywołała popłoch w USA. Okazuje się, że w przynajmniej części z 134 tys. najnowszych dokumentów nie zostały usunięte dane tajnych informatorów dyplomatów USA. Dla Waszyngtonu może to oznaczać poważne kłopoty i utratę wielu cennych źródeł informacji przez Waszyngton.

Generał zeznaje: Kuczma kazał zabić

Były generał ukraińskiego MSW Ołeksij Pukacz przyznał w sądzie, że zabił opozycyjnego dziennikarza Georgija Gongadzego. Powtórzył też, że zabójstwo to zlecił między innymi były prezydent Leonid Kuczma - poinformował były współpracownik Gongadzego, Ołeksij Podolski.

"Dziś jestem lepszym człowiekiem"

Afera hazardowa, której był jednym z bohaterów, zabrała mu polityczne życie, ale w zamian przyniosła "dystans i pokorę". - Zmieniłem się, stałem lepszym człowiekiem i politykiem. Dziś już wiem, że w niej jest za dużo agresji i pomówień - mówi Zbigniew Chlebowski w przededniu walki o mandat senatora. Czy w przypadku wygranej odnajdzie się "izbie refleksji"? Trudno powiedzieć, bo nadal "jest gorącym zwolennikiem likwidacji Senatu". - Żałuję, że nie ma takiej woli. Ale i tak kandyduję.

PiS mięknie w kwestii debat?

- Zobaczymy jaka będzie jakość piątkowej debaty, czy to będzie klepanie się po plecach przyszłej koalicji, czy naprawdę debata o przyszłości Polski. Wtedy zobaczymy co dalej z debatami - oświadczył rzecznik PiS Adam Hofman, pytany czy jego partia jednak skusi się na spotkania w stylu przyjętym przez szefów sztabów wyborczych innych partii zasiadających w parlamencie.

Sikorski i białoruska opozycja jednym głosem

Dialog z władzami jest niemożliwy w jakimkolwiek kształcie bez uwolnienia skazanych opozycjonistów - stwierdzili liderzy białoruskiej opozycji, po spotkaniu, na którym oceniali propozycję Alaksandra Łukaszenki. Prezydent proponował opozycjonistom spotkanie przy "okrągłym stole". Również szef polskiego MSZ, Radosław Sikorski, ocenił, że najpierw Łukaszenka musi uwolnić i zrehabilitować więźniów politycznych.

MON nie chce się godzić z rodzinami ofiar

Ministerstwo Obrony Narodowej za "nieuprawnione" uznaje roszczenia rodzin żołnierzy poległych w Iraku i Afganistanie. Każda z nich za naruszenie dóbr osobistych - krzywdę, osamotnienie i rozerwane więzi rodzinne - domaga się od armii miliona złotych. Sprawa rozstrzygnięcie znajdzie w sądzie, bo resort wyklucza "milionowe ugody". - MON dla wszystkich żołnierzy wykupuje polisy ubezpieczeniowe - tłumaczy wiceszef ministerstwa Czesław Mroczek.

Katia rodzi się na Atlantyku

We wtorek rano depresja tropikalna powstała na Atlantyku, stała się oficjalnie tropikalnym sztormem. Katia znajduje się obecnie 860 km na południowy wschód od wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Zdaniem synoptyków, jeszcze we wtorek może przybrać na sile i stać się huraganem.

"Podwodnymi" ciężarówkami na ratunek. Nie udało się

Czasem pomimo najlepszych chęci to ratujący mogą z powodu swojego błędu potrzebować pomocy. Stało się tak z żołnierzami Gwardii Narodowej, którzy próbowali przyjść z pomocą mieszkańcom zalanego po przejściu huraganu Irene miasteczka Manville w New Jersey. Dwie ciężarówki gwardzistów wjechały w tak głęboką wodę, że po chwili to oni potrzebowali ratunku.

W Boguchwale jak w dżungli

Wtorek, 30 sierpnia Kładka nad Wisłokiem, łącząca Rzeszów z gminą Boguchwała, przypomina raczej konstrukcje rodem z Ameryki Południowej niż ze środka Europy. Co więcej, jest w tak fatalnym stanie, że trzeba ją rozebrać, bo mieszkańcy, dla których jest ona jedyną drogą, codziennie ryzykują na niej życie. Tymczasem urzędnicy nie przyznają się do kładki, przerzucając się korespondencją.