Najnowsze

Najnowsze

Polityk złożył kondolencje Kimowi. Złamał prawo?

Czeska policja bada, czy przewodniczący Komunistycznej Partia Czech i Moraw (KSČM) Vojtěch Filip złamał prawo, składając Korei Północnej kondolencje z powodu śmierci Kim Dzong Ila. Skargę w tej sprawie złożył na policji w Brnie działacz prawicowej Partii Wolnych Obywateli Franz Matejka.

Ks. Boniecki znów apeluje: Zaprzestańcie blokowania

- Raz jeszcze oświadczam, że akcja blokowania serwera Zgromadzenia Księży Marianów jak i inne działania przeciw Marianom podejmowane – według deklaracji inicjatorów – w mojej obronie, nie są obroną, lecz przeciwnie, utrudniają funkcjonowanie wspólnoty, do której należę - napisał w piątkowym oświadczeniu ks. Adam Boniecki. Blokada trwa od niemal tygodnia. Grupa internautów identyfikująca się ze słynnymi Anonymous twierdzi, że robi to w obronie wolności słowa księdza.

Na Malediwach nie będzie już masażu

Władze położonych na Oceanie Indyjskim muzułmańskich Malediwów, słynnych ze wspaniałych kurortów, nakazały zamknięcie wszystkich salonów masażu i ośrodków odnowy biologicznej, ponieważ uznano je za sprzeczne z nauką islamu.

Jelcynowska smuta, putinowska restauracja. Rosja kontratakuje

Najpierw była smuta, potem przyszedł silny car. I zmienił kraj, przez niemal dekadę rozkradany przez oligarchów i lekceważony za granicą. Dziś Rosja to pewne siebie, czasem wręcz agresywne w świecie państwo. Demokratyczne w formie, autorytarne w treści. Ostatnie 20 lat dzieli się niemal dokładnie na pół: na Rosję jelcynowską i Rosję putinowską. Co je łączy? Dążenie do restauracji imperium, które rezultaty zaczęło jednak przynosić dopiero po 2000 r. - dzięki rzece petrodolarów, gazowej dyplomacji, bezwzględności byłych kagiebistów oraz ustępliwej polityce Zachodu.

Korupcja w ZUS przed sądem

- B. prezes ZUS Sylwester R. oraz kilku byłych dyrektorów oddziałów ZUS w kraju będzie odpowiadać przed sądem m.in. za korupcję. Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz, do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Oskarżeni w śledztwie nie przyznali się do winy.

Czesi mają prawdziwą zimę

Nieprzejezdne drogi i podwyższone zagrożenie lawinowe. W piątek w Czechach spadło tak dużo śniegu, że służby w całym kraju zostały postawione w stan gotowości. Największe problemy wystąpiły w górach, w tym na pograniczu czesko-polskim.

20 przypadków raka u kobiet z implantami z PIP

20 przypadków zachorowań na raka stwierdzono u kobiet mających silikonowe implanty piersi firmy PIP - podały w piątek francuskie władze sanitarne. Wcześniej media podawały, że do zachorowania na raka doszło tylko u ośmiu kobiet.

Prezydent Sopotu oskarżony

Do sądu po raz kolejny trafił akt oskarżenia w sprawie Jacka Karnowskiego. Gdańscy śledczy podtrzymali zarzuty korupcyjne wobec urzędującego prezydenta Sopotu, w tym dotyczący żądania przez niego od Sławomira Julke łapówki w postaci dwóch mieszkań. - Trudno było liczyć na obiektywizm prokuratury i całkowite wycofanie z zarzutów po zaangażowaniu tak dużych środków - skomentował Karnowski.

Szef NFZ: To jest nieetyczne zachowanie lekarzy

- To nieetyczne zachowanie lekarzy, jeżeli z premedytacją nie wpisują osobie przewlekle chorej poziomu refundacji, bo w ten sposób działają na szkodę pacjenta - powiedział po posiedzeniu sejmowej komisji zdrowia prezes NFZ Jacek Paszkiewicz. Odniósł się tym samym do protestu lekarzy m.in. z OZZL i Porozumienia Zielonogórskiego, którzy zdecydowali, że w nowym roku nie będą określali na receptach poziomów odpłatności za lek i uprawnień pacjenta do refundacji, tylko przystawią pieczątkę "Refundacja do decyzji NFZ".

Rosja dała atomowy okręt podwodny w leasing

Z niemal dwuletnim opóźnieniem Rosja wydzierżawiła Indiom na 10 lat atomowy okręt podwodny Nerpa. O podpisaniu oficjalnego aktu przekazania okrętu poinformował w piątek sztab generalny rosyjskiej marynarki wojennej.

Kto słucha Radia Maryja?

7 proc. Polaków słucha co najmniej kilka razy w tygodniu Radia Maryja - wynika z sondażu CBOS z okazji 20 rocznicy powstania rozgłośni.

"Pułapka zastawiona na obywatela"

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do ministra zdrowia z pytaniem, dlaczego lista leków refundowanych i inne akty wykonawcze do ustawy refundacyjnej zostały ogłoszone pod koniec roku, bez zachowania odpowiedniej vacatio legis, czyli okresu między publikacją ustawy, a jej wejściem w życie, które wynosi 14 dni.

"Bliźniak" Nord Stream ruszy już w 2012 r.

Już w przyszłym roku Rosja podejmie budowę gazociągu South Stream po dnie Morza Czarnego, stanowiącego konkurencję dla popieranego przez Unię Europejską projektu gazociągu Nabucco przez terytorium Turcji - podała w piątek rosyjska agencja Interfax.

Iran straszy rakietami. Mocny akcent na koniec manewrów

Podczas wielkich manewrów irańskiej marynarki wojennej na wodach cieśniny Ormuz i Zatoki Perskiej Teheran przetestuje w sobotę kilka rodzajów rakiet, w tym rakiety dalekiego zasięgu - podała półoficjalna irańska agencja Fars. W ostatni weekend irańska marynarka wojenna rozpoczęła 10-dniowe manewry o nazwie Velayat 90. Dziś testowano m.in. desant na plażę i umiejętności komandosów.

Śledczy chcą dłużej badać sprawę Olewnika

Do końca czerwca przyszłego roku gdańska prokuratura apelacyjna chce przedłużyć śledztwa, w których ustalane są nieznane okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika oraz badane nieprawidłowości przy dotychczasowych postępowaniach. Ostatnio wyznaczony termin prowadzenia obu postępowań mija z końcem tego roku.

Jechali do wypadku. Sami trafili do szpitala

Kierowca i członek załogi karetki pogotowia ratunkowego trafili do szpitala w wyniku zderzenia z Fordem Mondeo, do którego doszło w piątek po godzinie 14 na jednym ze skrzyżowań w Bydgoszczy. Pojazd pogotowia jechał na sygnale, ale z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn natrafił na przeszkodę w postaci kierowcy stojącego na światłach.

"Lego. Obóz koncentracyjny" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

"Powiesić go", "Spalić tę pracę", "Uciszyć go" - takie były niektóre reakcje w połowie lat 90. na pracę "Lego. Obóz koncentracyjny". Słynne dzieło Zbigniewa Libery przedstawiające komory gazowe z klocków niedługo pojawi się w Warszawie. Muzeum Sztuki Nowoczesnej kupiło kontrowersyjną pracę i najpóźniej w marcu wystawi ją w swojej tymczasowej siedzibie.

Śledztwo ws. Czempińskiego umorzone, bo przedawnione

Z powodu przedawnienia umorzono śledztwo w sprawie rzekomego przyjęcia w latach 90. dwóch milionów dolarów łapówki przez b. szefa Urzędu Ochrony Państwa Gromosława Czempińskiego. Obciążał go Peter V., określany jako "kasjer lewicy". Umorzenie jest prawomocne.

17-latek podejrzany o zabójstwo w rękach policji

Podejrzany o brutalne zabójstwo 54-letniego łodzianina 17-letni Adrian Ś. został w piątek aresztowany. Przyznał się do zarzucanego czynu i tłumaczył, że zabił mężczyznę, bo ten napastował go seksualnie. Grozi mu kara 25 lat więzienia.

Ślady niedźwiedzia na szlaku w Beskidach

Pracownicy Babiogórskiego Paru Narodowego przestrzegają przed grasującym w rejonie Babiej Góry niedźwiedziem brunatnym. Prawdopodobnie z powodu wysokich jak na tę porę roku temperatur zwierzę nie zapadło w zimowy sen. Niedźwiedź jest głodny i może być niebezpieczny dla ludzi.

Siedem osób zginęło w pożarze. Zawinił grzejnik?

Prawdopodobnie grzejnik podłączony do kontaktu był przyczyną pożaru drewnianego domu w Białej Podlaskiej, w którym w nocy zginęło 7 osób w tym dwoje dzieci. - Jest to dla mnie szokujące wydarzenie. Muszę ze smutkiem powiedzieć, że takiego wypadku, a jestem czternasty rok prezydentem miasta, nie mieliśmy - powiedział na miejscu zdarzenia Andrzej Czapski, prezydent Białej Podlaskiej.

Polski dyplomata odwołany z Mińska

Polski dyplomata występujący w kompromitującym filmiku krążącym w internecie został odwołany z placówki w Mińsku i składa wyjaśnienia w Warszawie - poinformował rzecznik MSZ Marcin Bosacki. Na nagraniu widać zataczającego się pracownika wydziału politycznego ambasady RP w Mińsku Witolda Misiaka, odpowiedzialnego za bezpieczeństwo placówki. On sam tłumaczy, że podczas kolacji dosypano mu czegoś do drinka.

Feralny sąd. Awantura za awanturą

W miasteczku Velletri pod Rzymem kilka tygodni po gwałtownej bójce w sądzie i zdemolowaniu jego gmachu doszło dziś do następnej awantury, wywołanej przez uczestników procesu. 10 osób aresztowano.

Rakiety za milion dolarów spadły z ciężarówki

Izraelska armia straciła 20 bardzo cennych rakiet systemu Iron Dome. Pociski spadły podczas transportu z ciężarówki i uległy uszkodzeniu. Winni mają być żołnierze, którzy źle zabezpieczyli rakiety. Wypadek zbiegł się z wynikami badań członków izraelskich sił zbrojnych, które wykazały, że szerzy się wśród nich pijaństwo i narkomania. Nie wiadomo, czy wypadek miał coś wspólnego z używkami.

Ponad 100 artystów chce stworzyć pomnik w Smoleńsku

Do końca marca rozstrzygnięty zostanie konkurs na pomnik upamiętniający ofiary katastrofy pod Smoleńskiem - zapowiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. Z powodu bardzo wielu zgłoszeń, termin nadsyłania projektów przedłużono do 16 stycznia.

Węzeł Łopuszańska otwarty

Bardzo dobra wiadomość dla warszawskich kierowców. ZMID otworzył wreszcie opóźniony o pół roku węzeł Łopuszańska. - O 13.30 pierwsi kierowcy przejechali nową inwestycją - informuje Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.