Najnowsze

Najnowsze

Burza po wpisie premiera o unijnej karze. Hofman: Okłamał, czy został okłamany?

- Premier udowodnił wpisem na Twitterze, że potrafi pisać, ale udowodnił też, że nie potrafi czytać - stwierdził w "Kawie na ławę" Adam Hofman. Zdaniem polityka PiS Donald Tusk powinien publicznie sprecyzować, czy pomylił się, winiąc poprzednie rządy za obecną karę z UE, czy został wprowadzony w błąd przez podwładnych. - Powinniśmy wykazywać większą solidarność i bronić się wspólnie - apelował z kolei Adam Szejnfeld (PO).

Izraelski atak to "deklaracja wojny". Syria zapowiada odwet

- Izraelski nalot na "wojskowy ośrodek badawczy" to deklaracja wojny - oznajmił syryjski wiceminister spraw zagranicznych, Faisal al Mekdad. Syryjczyk zapowiedział, że jego kraj weźmie odwet na Izraelu "na swój sposób i w swoim czasie".

W czwartek pogrzeb muzyka Kris Kross

Pogrzeb Chrisa Kelly'ego z duetu Kris Kross odbędzie się w Atlancie w czwartek. Dzień wcześniej w domu pogrzebowym zostanie wystawiona trumna z ciałem 34-letniego muzyka, by mogli go pożegnać fani.

Pożegnanie Turiny w Poznaniu i w Sztokholmie

Podczas sobotniego spotkania Lecha z Wisłą Kraków pożegnano zmarłego w czwartek Ivana Turinę. W Sztokholmie rozegrany zostanie mecz AIK Solna z Dinamo Zagrzeb, z którego dochód przekazany zostanie rodzinie zmarłego 32-letniego chorwackiego piłkarza.

Spór jądrowych gigantów w Himalajach. To "najniebezpieczniejsza granica świata"

Obecnie trwa tam przepychanka na namioty, ale w przeszłości dochodziło do regularnych bitew z udziałem tysięcy żołnierzy. Położona wysoko w Himalajach sporna granica pomiędzy Chinami a Indiami jest miejscem, gdzie te dwa wschodzące mocarstwa uzbrojone w broń jądrową niegdyś "szły na noże". Dwa azjatyckie giganty nie darzą się miłością i ich spory mogą być groźne dla całego świata.

Burza po wpisie premiera o unijnej karze. Hofman: Okłamał, czy został okłamany?

- Premier udowodnił wpisem na Twitterze, że potrafi pisać, ale udowodnił też, że nie potrafi czytać - stwierdził w "Kawie na ławę" Adam Hofman. Zdaniem polityka PiS Donald Tusk powinien publicznie sprecyzować, czy pomylił się, winiąc poprzednie rządy za obecną karę z UE, czy został wprowadzony w błąd przez podwładnych. - Powinniśmy wykazywać większą solidarność i bronić się wspólnie - apelował z kolei Adam Szejnfeld (PO).

Lara Croft pokonała Polaków. "Iron Man 3" trailerem roku

Zwiastun gry "Tomb Raider" pokonał trailery dwóch polskich gier: "Cyberpunk 2077" i "Dead Island Riptide". I to on wygrał w kategorii "najlepszy trailer gry wideo" w prestiżowym konkursie Golden Trailer Awards 2013. Zwiastunem roku został ten do kinowego przeboju "Iron Man 3".

Wybuch na ruchliwym skrzyżowaniu. Atak samobójcy

Osiem osób zginęło w niedzielę w zamachu w Mogadiszu, gdy zamachowiec wjechał na ruchliwym skrzyżowaniu samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi w konwój samochodów eskortujących delegację z Kataru.

Karzaj dziękuje CIA za walizki pieniędzy. I prosi o więcej

Prezydent Afganistanu Hamid Karzaj nie tylko przyznał, że otrzymywał przez dekadę walizki pieniędzy od CIA. Teraz za nie też podziękował i wyraził nadzieję, że będzie je dostawał dalej. - Zapewniono mnie, że pomoc będzie kontynuowana - stwierdził Karzaj.

"Syberia miała wielkie szczęście". Oleista rybka i inne tajemnice Bajkału

Polacy zesłani na Syberię po powstaniu styczniowym 1863 r. byli pierwszymi, którzy prowadzili systematyczne badania Bajkału. Wśród odkrywców fauny i flory tego najstarszego i najgłębszego jeziora na świecie był Benedykt Dybowski. Przyrodnik wspólnie z przyjacielem Wiktorem Godlewskim, również zesłańcem, odkrył ponad 100 gatunków organizmów, najczęściej żyjących w Bajkale skorupiaków.

Chińczycy testują Japończyków. Okręty obok spornych wysp

Trzy chińskie okręty pojawiły się na wodach uznawanych przez Japonię za swoje terytorium, w pobliżu spornych wysp Senkaku, zwanych w Chinanch Diaoyu. Chińczycy spotkali się z patrolującymi okolicę okrętami japońskiej straży wybrzeża.

Tatry jak nowe? TPN chce wydać milion na szlaki

Milion złotych chce przeznaczyć w tym roku Tatrzański Park Narodowy (TPN) na remonty górskich szlaków turystycznych. Park pozyskał fundusze unijne na ten cel. Projekt zakłada także modernizację parkingu przed Morskim Okiem i zainstalowanie monitoringu szlaków.

Keira Knightley powiedziała sakramentalne "tak"

Bez błysku fleszy i w otoczeniu najbliższych, znana aktorka Keira Knightley wyszła za mąż. Ceremonia zaślubin miała miejsce na południu Francji. Wybrankiem serca 28-letniej brytyjskiej gwiazdy jest muzyk zespołu The Klaxons - James Righton.

Wścibska ustawa śmieciowa. "Będzie segregować ludzi"

Ustawa śmieciowa nie weszła jeszcze w życie, a już wzbudza spore kontrowersje. Gminy poprzez deklaracje śmieciowe chcą wiedzieć kto i gdzie śmieci. Pytania nie dotyczą tylko liczby osób w gospodarstwach domowych, ale i wzajemnych relacji domowników. - Nie dość, że będziemy segregować śmieci, to będziemy segregować jeszcze ludzi - uważa sołtys wsi Kolonia Benedykt Kwidzynski.

Pascha w Moskwie z Putinem i Miedwiediewem

Patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl w nocy z soboty na niedzielę odprawił nabożeństwo paschalne w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, najważniejszej świątyni prawosławnej w Rosji. W liturgii uczestniczyło około 5 tys. osób.

Cud Świętego Ognia w Jerozolimie

Liturgia Cudu Świętego Ognia rozpoczęła obchody prawosławnej Wielkanocy w Jerozolimie. Do miasta przybyło ponad 20 tys. wyznawców prawosławia z całego świata.

ORP Czajka wraca z natowskiej misji

Walka z terrorystami, stawianie oporu piratom i oczyszczanie z min podejścia do portów. Tak wyglądały cztery miesiące misji niszczyciela min ORP Czajka w ramach ćwiczeń NATO. W niedzielę okręt wróci do macierzystego portu w Gdyni.

Rozpoczęli wydobycie "latającego ołówka"

Przy wybrzeżu angielskiego hrabstwa Kent przystąpiono do wydobycia z dna morza wraku niemieckiego bombowca Dornier Do-17, który ma być pierwszym muzealnym eksponatem samolotu tego typu - poinformowały brytyjskie media. Bombowiec od blisko 73 lat spoczywa na głębokości około 15 metrów na ławicy Goodwin Sands.

Upamiętnili "ofiary syjonizmu i bolszewizmu"

"Upamiętnienie ofiar syjonizmu i bolszewizmu" - pod takim hasłem demonstrowało w sobotę w centrum Budapesztu prawie tysiąc osób. Wystąpienie zorganizowało skrajnie prawicowe, parlamentarne ugrupowanie Jobbik w odpowiedzi na rozpoczynające się w niedzielę w stolicy Węgier plenarne zgromadzenie Światowego Kongresu Żydów.