Najnowsze

Najnowsze

Matury, dzień drugi: matematyka. Odpowiedzi w tvn24.pl

Drugi dzień matur, pierwszy dzień matematyki. Dzisiaj abiturienci zdają najtrudniejszy zdaniem wielu egzamin na poziomie podstawowym. W tvn24.pl - podobnie jak w przypadku języka polskiego - będziemy po południu publikowali arkusze egzaminacyjne, a następnie rozwiązania. Wszystko w ramach naszej akcji "Matura 2013: Sprawdź, czy zdasz".

Wjechali do miasta autobusami. Zabili ponad 40 osób

Uzbrojeni w karabiny maszynowe napastnicy, należący najprawdopodobniej do islamistycznego ugrupowania Boko Haram, zaatakowali miasto Bama na północnym wschodzie Nigerii. Zabili 42 osoby - poinformowały nigeryjskie władze wojskowe.

Zamek w Gniewie w nowym blasku

Najpotężniejsza twierdza zakonu krzyżackiego na lewym brzegu Wisły przygotowuje się właśnie do sezonu turystycznego. Pod koniec maja zjadą tu najlepsi rycerze z całego świata.

Zatrute listy. FBI znalazło ślady rycyny

Badania potwierdziły obecność rycyny na przedmiotach znalezionych w szkole sztuk walki, którą prowadził mężczyzna oskarżony o wysłanie zatrutych listów m.in. do prezydenta Baracka Obamy - poinformowało FBI.

Kolejna rosyjska organizacja "zagranicznym agentem"

Rosyjska Prokuratura Generalna uznała Centrum Lewady, niezależną pracownię badania opinii publicznej, za "zagranicznego agenta" - poinformował dziennik "Izwiestija". Organizacjom otrzymującym granty z zagranicy, które nie zarejestrują się jako "zagraniczni agenci", grożą wysokie grzywny.

Zbrojny najazd na stację benzynową

Grupa zamaskowanych i uzbrojonych po zęby ochroniarzy przejęła po zmierzchu stację paliw w Krajniku Dolnym w Zachodniopomorskiem. Wyrzucili dzierżawcę i jego pracowników. Jak się okazało ochroniarze działali w imieniu nowego właściciela, który niedawno kupił stację od gminy i postanowił pozbyć się siłą dotychczasowego dzierżawcy terenu.

Uwaga na kleszcze

Są wyjątkowo głodne, a przez to agresywne i niebezpieczne - kleszcze. Kto ma psa, ten wie ile w tym roku ich jest. Jeden spacer po lesie czy łące wystarczy, by zebrać ich kilka czy nawet kilkanaście. Po majówce, którą wielu z nas spędziło na powietrzu, lekarze radzą - oglądajmy dokładnie nasze ciała. Kleszcze przenoszą choroby. Niewykryte w porę, mogą skończyć się tragicznie.

Broń - wydrukuj sobie sam

Pistolet wydrukowany na drukarce 3D wstrzelił się w dyskusję o dostępności broni. Bo jeśli ktoś nie otrzyma zgody na posiadanie broni, będzie mógł ją sobie zwyczajnie wydrukować i użyć. W Ameryce już pojawiają się propozycje ograniczenia dostępu do drukarek i tego, co potrafią stworzyć.

Go!...Win?

Ciekawe, czy do przeprowadzki szykuje się dotychczasowy szef resortu sprawiedliwości. Jarosław Gowin na razie nie zdradził swoich politycznych planów, ale krótko po dymisji nie wykluczył startu w wyborach na prezydenta Krakowa. Powrót do rodzinnego miasta po niedługiej, ale efektownej karierze w Warszawie, to ciekawy pomysł. Pytanie, czy Kraków czeka na takiego rycerza?

Na kłopoty Biernacki

In vitro bardzo dzieli polityków, także rządzącej Platformy. I zamiana na stanowisku ministra sprawiedliwości akurat w tej kwestii niczego nie zmienia. Dalej resortem kieruje konserwatysta, choć na pewno inny typ osobowości. Cichy, spokojny, mniej medialny i znany z umiejętności szukania kompromisów. To przyznają nawet jego polityczni oponenci. Właściwie - co ciekawe - trudno znaleźć kogoś, kto nie chwaliłby Marka Biernackiego. W czym tkwi jego siła?

Pistolet w technologii druku 3D. Anarchista chce wolności dla wszystkich

Druk 3D rewolucjonizuje rozmaite sfery ludzkiego życia. Jak zmieniłoby się społeczeństwo, gdyby każdy mógł bez wysiłku czy umiejętności technicznych wydrukować sobie pistolet? Grupa Amerykanów usilnie stara się uczynić taką sytuację możliwą i są w tym coraz lepsi. Udało im się wydrukować działający pistolet.

Biernacki idzie śladami Gowina ws. sądów. Nie ma porozumienia z PSL

Minister sprawiedliwości Marek Biernacki, który spotkał się we wtorek z klubem PSL w sprawie sądów rejonowych stoi na tym samym stanowisku co Jarosław Gowin. Z kolei ludowcy nadal popierają obywatelski projekt znoszący rządową reformę tych sądów. - Nie chciałbym, aby różnica zdań między PO a PSL, czy nawet ministerstwem ważyła na tym, że zaprzestaniemy tej reformy - mówił po spotkaniu Biernacki.

USA i Korea Południowa zachowają "potencjał odstraszania"

Minęły czasy, kiedy Korea Północna mogła wywoływać kryzysy i wymuszać ustępstwa na społeczności międzynarodowej - oświadczył we wtorek prezydent Barack Obama na wspólnej konferencji prasowej z przebywającą w USA prezydent Korei Południowej Park Geun Hie.

Sekretarz ONZ żąda uwolnienia zatrzymanych w Syrii żołnierzy

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun ostro potępił we wtorek zatrzymanie czterech żołnierzy sił pokojowych Narodów Zjednoczonych z misji monitorującej rozejm między Syrią, a okupującym Wzgórza Golan Izraelem i wezwał do ich niezwłocznego uwolnienia.

Potrącił rowerzystę i uciekł. Grozi mu 12 lat więzienia

Na policję zgłosił się młody mężczyzna, który potrącił rowerzystę w centrum Bytowa. Tłumaczył, że nie zatrzymał się po wypadku, bo był w szoku. Pytanie ważniejsze, dlaczego nie zatrzymał się ani nawet nie zwolnił, by przepuścić rowerzystę? Z drugiej strony - na filmie z monitoringu widać też, że rowerzysta wjeżdża na ulicę bez obejrzenia się w prawo i lewo, czy nic nie nadjeżdża. Sezon rowerowy dopiero wystartował. Warto więc przestudiować przepisy.

Mec. Rogalski zmienia front

Jednolity - jak się wydawało front PiS w sprawie katastrofy smoleńskiej - wyraźnie kruszeje. Spory w tym udział mecenasa Rafała Rogalskiego, który w TVN24 mówi, że żył w schizofrenii smoleńskiej a teraz, gdy z niej wyszedł - otrzymuje słowa wsparcia od działaczy PiS.

Jak uprowadzeni powracają do normalnego życia?

Takie historie co jakiś czas wstrząsają opinią publiczną. Najpierw przeraża fakt, że tu i ówdzie znikają bez śladu dzieci. Gdy po latach odzyskują one wolność, strach budzi to, co musiało się z nimi przez ten czas dziać. Szum medialny - wbrew pozorom - nie trwa długo. Po takich przejściach najtrudniej powrócić do normalnego życia.

07.05 | Pogłębianie Wisły

Wisła w okolicach Płocka jest zbyt płytka, a przez to niebezpieczna. Konieczne jest pogłębienie dna rzeki, aby w przyszłości uchronić miasto przed powodzią. Z tego powodu na rzece pojawiła się specjalna pogłębiarka, która wydobywa muł z jej dna.