Najnowsze

Najnowsze

Rosja zamieniła Krym w fortecę. Co zyskała na Morzu Czarnym?

Zajęcie Krymu przez Rosję jest ważne nie tylko w rozgrywce z Ukrainą. Rosjanie odniosą z tego szereg innych korzyści. Półwysep ma strategiczne znaczenie w basenie Morza Czarnego. Ważny jest nie tylko Sewastopol, ale również inne, mniej znane instalacje bazy z czasów ZSRR, oraz potencjalne duże złoża surowców. Rosjanie już potajemnie ufortyfikowali Krym.

Zamiana kobiety w mężczyznę kosztuje mniej, niż na odwrót

Decydując się na zmianę płci, by żyć w zgodzie ze sobą, nie myślą o cenie, jaką za to zapłacą; odcięciu się rodziny, utracie pracy, czasami samotności. Ale cenę samego zabiegu mogą już policzyć. Mniej kosztuje zamiana z kobiety w mężczyznę. Odwrotnie jest drożej. Hormony, operacje i dalsze leczenie to w tym drugim przypadku nawet 100 tysięcy złotych. W Polsce takie zabiegi przeprowadza się od ponad 40 lat - przypomina "Czarno na białym".

Zepchnęła męża z urwiska osiem dni po ślubie

Na 30 lat więzienia skazał sąd w mieście Missoula w amerykańskim stanie Montana młodą Amerykankę za zabójstwo męża, którego zepchnęła w przepaść osiem dni po ślubie - poinformowały w czwartek lokalne media.

Tusk w Mołdawii. Za miedzą w Naddniestrzu rosyjscy żołnierze

Premier Donald Tusk udaje się w piątek do Kiszyniowa, gdzie z szefem mołdawskiego rządu Iurie Leancą będzie rozmawiał o perspektywach przyjęcia Mołdawii do Unii Europejskiej i planach podpisania przez nią Umowy Stowarzyszeniowej ze Wspólnotą. Prawdopodobnie poruszona zostanie też kwestia separatystycznego Naddniestrza - rejonu Mołdawii wzdłuż granicy z Ukrainą, który kontroluje Rosja.

Fryzura "na Kima"? Moda w Pjongjangu też się zmienia

Nie każdy może być Kimem, ale każdy ma się do niego upodobnić - informacja o takiej treści obiegła w czwartek cały zachodni świat, który dowiedział się o rzekomej standaryzacji uczesania zapowiedzianej przez Kim Dzong Una dla wszystkich mężczyzn w Korei Północnej. Eksperci twierdzą, że to kłamstwo, bo w Pjongjangu moda się w ostatnich latach zmienia.

Wybierz z nami "Ludzi Wolności". Rusza plebiscyt TVN i "Gazety Wyborczej"

Rusza plebiscyt "Ludzie Wolności", organizowany przez TVN i "Gazetę Wyborczą" z okazji 25-lecia odrodzenia wolnej Polski. Widzowie i czytelnicy już od dziś mogą zgłaszać swoich kandydatów, którzy są dla Polaków symbolem niepodległości, rozwoju i demokracji. "Chcemy pokazać ludzi, którzy w wolnej Polsce byli i są dla nas autorytetem i wzorem, służyli i będą służyć naszemu krajowi" - piszą Markus Tellenbach i Adam Michnik. Honorowy patronat nad plebiscytem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

Rosjanie wkroczą do Doniecka? Gubernator Taruta dla tvn24.pl: Kopiemy rowy przeciwczołgowe

- Nie wykluczam, że Donieck będzie kolejnym celem Rosjan (...) W ostatnich dniach wykopaliśmy wzdłuż granicy rów przeciwczołgowy, umocnione zostały posterunki graniczne. Nasza granica nie jest granicą warownej twierdzy, ale jest zabezpieczona na tyle, by wojska zmechanizowane nie mogły jej łatwo pokonać - mówi w rozmowie z tvn24.pl gubernator obwodu donieckiego Serhij Taruta.

Po telefonie z Malezji płyną na nieznane wody. Nowy obszar poszukiwań boeinga

Nowy obszar poszukiwań samolotu malezyjskich linii lotniczych leży ok. 1100 km na północny wschód od rejonu, w którym w ostatnich dniach koncentrowały się poszukiwania zaginionej blisko trzy tygodnie temu maszyny - poinformował w piątek Australijski Urząd ds. Bezpieczeństwa Morskiego (AMSA), który koordynuje operację.

Ekspert: Putin rozkołysał rosyjski nacjonalizm. Ukraina to nie koniec

Obawiam się, że patrzymy dopiero na pierwszą fazę kryzysu, który rozgrywa się na peryferiach Sojuszu, dlatego zwrócenie uwagi Stanów Zjednoczonych na Europę Środkową i Północną będzie długoterminowe - mówił w TVN24 Biznes i Świat Andrew Michta, analityk Center for European Policy Analysis. Komentując kryzys na Ukrainie i działania Rosji w regionie ocenił, że "nie ma w kartach" umowy, która sprawiłaby, że Władimir Putin zechciałby obecny konflikt zakończyć na tym etapie.

The wall

Brak wyobraźni budowlańców i zarządu wspólnoty mieszkaniowej uwięził auto za murem.

Podejrzany o zabicie żony i dzieci Dariusz P. aresztowany

Gliwicki sąd aresztował w czwartek Dariusza P., podejrzanego o podpalenie w ub. roku w Jastrzębiu Zdroju domu, w którym spali jego bliscy. Zginęła jego żona i czwórka dzieci. Prokuratura zarzuca mu zabójstwo. Motywem miała być chęć uzyskania pieniędzy z ubezpieczenia.

Nowicka: "Jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije". Takie tradycje polskie należy podtrzymywać?

„Szkoła Przyjazna Rodzinie” - to inicjatywa promująca tradycyjne wartości w szkołach. Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, która przyznaje certyfikaty "Szkoły przyjaznej Rodzinie", w programie "Tak jest" przekonywał, że dzięki nim "programy realizowane w szkołach właściwie wspierają wychowawcze role rodziców". Ostro zareagowała na to twierdzenie Wanda Nowicka.

Ze stodoły na salony. Pasjonaci dają drugie życie starym autom

Podczas trwających targów motoryzacyjnych Motor Show w Poznaniu, poza najnowszymi samochodami i najbardziej wyczekiwanymi premierami można również cofnąć się w czasie i zobaczyć auta zabytkowe sprzed kilkudziesięciu lat. Aby jednak mogły lśnić i cieszyć oko zwiedzających, potrzeba pasjonatów, którzy poświęcają swój czas aby postawić zabytki na "cztery koła".

Ksiądz Oko: Gender to nowe wcielenie marksizmu

- Jedyną ideologią, która panuje w szkołach, jest ideologia religijna - powiedział w "Kropce nad i" Robert Biedroń, komentując inicjatywę przyznawania certyfikatu "szkołom przyjaznym rodzinie". Według niego, to "pokłosie błędu" z 1990 r., kiedy wprowadzono religię do szkół. - Zdecydowana większość rodziców chce, by ich dzieci uczyły się w szkołach religii - oponował ksiądz Dariusz Oko.

Osiemnastowieczna mapa Bałtyku w gdańskim muzeum

Mapę wydaną w Paryżu w 1785 roku można podziwiać w Domu Uphagena. Pokazuje ona cały obszar morza Bałtyckiego, osobno przedstawione zostały plan portu w Gdańsku i szwedzkiego Goeteborga oraz cieśniny duńskie. Została przekazana w depozyt z prywatnych zbiorów polsko-niemieckiego małżeństwa.

"The Economist": Lepiej działać teraz, by Putin zrozumiał, że wszczynając konflikty, nic nie zyskuje

Zachód powinien zdecydowanie umocnić swoją gotowość do obrony i wysłać jasny komunikat, że wszyscy członkowie NATO mogą liczyć na pełną ochronę - czytamy w "The Economist". Brytyjski tygodnik podkreśla, że w związku z agresywną polityką Władimira Putina NATO powinno zdecydować się na wysłanie dodatkowych sił sojuszu do państw bałtyckich. "Zachowaniem, które najbardziej mogłoby sprowokować Putina, byłby brak zdecydowanego sprzeciwu wobec jego polityki" - zaznaczono.

Śmierć Borysa Bieriezowskiego pozostanie niewyjaśniona

Brytyjski koroner, który zajmował się ubiegłoroczną śmiercią byłego rosyjskiego oligarchy Borysa Bieriezowskiego, oznajmił, że nie można jednoznacznie określić, czy Rosjanin zabił się sam, czy padł ofiarą zabójcy.