Najnowsze

Najnowsze

Premier Donald Tusk jedzie z oficjalną wizytą na Litwę. Należy się spodziewać, że omówione zostaną wspólne projekty energetyczne i infrastrukturalne, kwestia elektrowni atomowej i budowy dróg. A my podpowiadamy, o czym warto jeszcze pamiętać...

Dziennikarze Telewizji Polskiej potwierdzają "Dziennikowi", że Patrycja Kotecka, wiceszefowa Agencji Informacji TVP, przed wyborami zachęcała do przygotowywania materiałów kompromitujących polityków PO.

Czwartek, 29 listopada 21:00Polityczne starcie między Pałacem Prezydenckim a nowym szefem MSZ komentowali goście "Magazynu 24 godziny". - Jest spokój, dziennikarze się nudzą i politycy szukają dziury w całym - twierdzi poseł PO Antoni Mężydło. - Rząd próbuje wypchnąć prezydenta - odpowiada Mariusz Kamiński z PiS, a poseł SLD Grzegorz Napieralski puentuje: - To odwieczna walka na prawicy. To jak kłótnia dzieci w piaskownicy o wiaderko i łopatkę.

- Nie chcemy szkoły, w której traktuje się ucznia jak kryminalistę - mówi doradca minister edukacji Aleksander Kotłowski. I zapowiada zmianę w filozofii edukacji - ma nim być projekt "Bezpieczna i przyjazna szkoła", czyli reforma programu "Zero tolerancji" Romana Giertycha.

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą przeciąć wrzód, który rośnie co najmniej od 18 lat. Państwo ma się wreszcie rozliczyć z majątku zagrabionego prywatnym właścicielom po II wojnie światowej - donosi dziennik "Polska".

Politycy Platformy Obywatelskiej chcą przeciąć wrzód, który rośnie co najmniej od 18 lat. Państwo ma się rozliczyć z majątku zagrabionego prywatnym właścicielom po II wojnie światowej - informuje dziennik "Polska".

Wraz z podwyżką płacy minimalnej z obecnych 936 zł do 1126 zł, w przyszłym roku zwiększą się też kary finansowe grożące sprawcom przestępstw i wykroczeń skarbowych - pisze "Gazeta Prawna".

Przed świętami Polacy potrzebują pieniędzy, a banki kuszą super kredytami także klientów bez stałych dochodów. Eksperci ostrzegają – zadłużenie polskich rodzin wynosi już 240 mld zł i ciągle rośnie. Wzrasta także liczba gospodarstw domowych, które nie radzą sobie z długami – zauważa "Dziennik Polski".

Nawet kilkanaście tysięcy studentów może stracić zniżki na bilety w pociągach i komunikacji miejskiej. Do końca roku mogą nie zdążyć z wymianą legitymacji - pisze "Metro".

Prowadzisz auto w szkłach kontaktowych? Uważaj. Możesz dostać nawet 500 zł mandatu i wracać do domu pieszo. Tak może zdecydować policjant, jeśli podczas kontroli drogowej zauważy w prawie jazdy symbol nakazujący kierowcy noszenie okularów - ostrzega "Dziennik Łódzki".

Poznańscy prokuratorzy zajmujący się sprawą żołnierzy, którzy ostrzelali afgańską wioskę Nangar Khel, dostali pogróżki od anonimowej osoby - pisze dziennik "Polska".

W samo południe ma zostać opublikowana w Watykanie druga encyklika Benedykta XVI. Będzie nosić tytuł "Spe salvi", czyli "W nadziei zbawieni".

W kolejnym nagraniu przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden namawia państwa europejskie, by zakończyły swój udział w operacji afgańskiej - informuje arabska telewizja Al-Dżazira.

- My się kłócimy, a SLD się cieszy, bo widzi tu swoja szansę - mówi o konflikcie na linii Pałac Prezydencki - MSZ poseł PO Antoni Mężydło. Minister Michał Kamiński domaga się natomiast przeprosin od ministra Sikorskiego dla prezydenta.

Od marca Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie jest w stanie przesłuchać Jana Kulczyka. Powód - biznesmenowi do tej pory nie udało się doręczyć wezwania. Tymczasem on sam jest gotów spotkać się z prokuratorem, gdy... dostanie wezwanie.

Pracownicy ministerstwa gospodarki próbowali skontaktować się z Kancelarią Prezydenta i zasygnalizować mu, że rząd może podjąć decyzję o nieblokowaniu wejścia Rosji do OECD - powiedział w "Kropce nad i" szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Przed nowojorskim Rockefeller Center jak co roku stanęła świąteczna choinka. Zapalenie lampek na mierzącym 25 metrów świątecznym drzewku oglądały tysiące osób... I było na co popatrzeć.

W schronisku w Falenicy znajduje się ponad setka zwierząt. Niedługo będą musiały znaleźć nowe miejsce, ponieważ wybudowane niedawno bloki stoją za blisko schroniska. Więc trzeba je będzie przenieść.

Gillian Gibbons, nauczycielka, której uczniowie nazwali pluszowego misia imieniem proroka Mahometa, została w skazana na 15 dni więzienia i wydalenie z Sudanu za obrazę religii.