Najnowsze

Najnowsze

- Na naradzie u premiera dotyczacej postępowań w sprawie mafii węglowej nie doszło do jakiejkolwiek polemiki między Kaczmarkiem, Ziobrą oraz Kornatowskim - zapewnia naczelny prokurator wojskowy Tomasz Szałek. Szósty z siedmiu uczestników tego spotkania, który zabrał głos nie potwierdza też słów premiera Kaczyńskiego.

Nepal zmniejszy opłaty za wejście na Mount Everest dla himalaistów wspinających się po sezonie, w okresie jesienno-zimowym - poinformował nepalski minister turystyki Prithvi Subba Gurung.

Obserwując to, co się dzieje na sali sejmowej, doświadczony polityk już wie, że czas się szykować do wyborów - skomentował dzisiejsze posiedzenie w rozmowie z TVN24 poseł PO Jan Rokita.

Co najmniej 20 osób zginęło, a około 40 zostało rannych w zamachu na komisariat policji w Bajdżi, przemysłowym mieście 180 km na północ od Bagdadu - podaje iracka policja.

Dwóch mężczyzn w Sędziszowie (Świętokrzyskie) ukradło latarnię uliczną. Choć bardzo się starali, w żadnym punkcie skupu złomu nie udało im się go sprzedać.

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 20-latkę, która prowadziła samochód po pijanemu. Sytuacja jakich wciąż wiele, jednak tym razem była to sprawczyni potrącenia dwóch równie pijanych rowerzystów. Wszyscy troje chwilę wcześniej... pili alkohol przed tym samym sklepem.

Jednym z tajemniczych mężów zaufania, któremu już cztery miesiące temu ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek mówił o nieprawidłowościach w śledztwie dotyczącym Barbary Blidy, jest szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości, poseł PO Cezary Grabarczyk - informuje "Dziennik".

Przemiany społeczne, zachodnia popkultura i popularność angielskiego skłoniły władze Chin do dodania 171 nowych terminów do oficjalnego słownika. Wśród nich znalazł się synonim niewolnika kredytu hipotecznego - oraz homoseksualisty.

Wierzchem przemierzają wody północnomorskiego wybrzeża, ich konie, brodząc w słonej wodzie, ciągną za sobą kosze krewetek. Jak przed setkami lat ich pradziadowie, grupa Belgów o świcie rusza na łów.

- Kampania na pewno będzie ostra - uważa Tadeusz Cymański, czołowy polityk PiS. Jak wyjaśnił, jego partia jest przeciwna powoływaniu obecnie komisji śledczych, bo byłyby one jedynie widowiskiem na użytek kampanii wyborczej.

Pielęgniarki po raz drugi rozbiły w Warszawie namioty. Tym razem przed Sejmem i tylko do piątku. Walczą o to samo: chcą przekonywać posłów do zmian w rządowym projekcie tzw. ustawy podwyżkowej.

Głosy PiS, PO i PSL to za mało, by doprowadzić do samorozwiązania Sejmu. W tej chwili wszystko zależy od SLD - tłumaczy Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu powtórzył w Polskim Radiu, że w razie potrzeby do rozwiązania Sejmu doprowadzi prezydent. -Ale wtedy będzie trzeba zawrzeć umowę z PO - podkreślił.

Dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Morsk koło Świecia nad Wisłą. Zderzyło się pięć pojazdów: dwie ciężarówki, mikrobus i dwa samochody osobowe.

Huragan Dean osłabł. W ciągu wczorajszego dnia siła huraganu spadła z najwyższego - piątego stopnia do pierwszego. Nie powinien już powodować większych strat.