Najnowsze

Najnowsze

Sejmowa komisja śledcza ds. banków przesłucha dziś eurodeputowanego Bogdana Pęka. Przesłuchania pozostałych świadków, które zaplanowano na ten tydzień, zostały przesunięte.

Aleksander Kwaśniewski wraca do gry. Były prezydent to najbardziej prawdopodobny kandydat Lewicy i Demokratów na premiera - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak. Na razie Kwaśniewski zajmie się przygotowaniami Lewicy i Demokratów do wyborów parlementarnych w 2009 roku - pisze "Dziennik". W sondażu gazety prawie 50 proc. badanych stwierdziło, że Kwaśniewski to dobry kandydat. Nie zgadza się z tym 37 proc.

Polacy pokochali Internet. Pokochali na tyle, że trudno się z nim rozstać. Dzięki operatorom komórkowym oferującym bezprzewodowy dostęp do sieci, mogą z niego korzystać do woli: w parku, kawiarni czy w autobusie. Już ponad pół miliona Polaków surfuje po Internecie za pomocą telefonu. To aż trzykrotnie więcej niż przed rokiem - zauważa "Rzeczpospolita".

Księgowi mogą liczyć na ułatwienia w ewidencjonowaniu transakcji w walutach obcych. Ministerstwo Finansów proponuje wprowadzenie zmian w ustawie o rachunkowości - pisze "Gazeta Prawna".

Szkoły kształcące kucharzy, mechaników, kierowców, elektryków czy fryzjerów mogą w tym roku przeżyć oblężenie. Powód? Szanse na uzyskanie pracy w kraju, albo na dobre zarobki za granicą, w tych zawodach zdecydowały o dużym zainteresowaniu młodzieży nauką w szkołach zawodowych i technikach. Jak pokazują wskaźniki, od kilku lat wzrasta odsetek trafiających do tych szkół absolwentów gimnazjów - zauważa "Gazeta Krakowska".

Liderzy głównych partii politycznych będą jutro rozmawiać z prezydentem o lustracji. Tematem spotkania ma być m.in. kwestia otwarcia archiwów IPN. Zdaniem Joachima Brudzińskiego rozwiązanie to mogłoby być zastosowane, ale tylko z pewnymi wyjątkami. Jan Maria Rokita uważa zaś, że nie ma czegoś takiego, jak częściowe otwarcie.

Wtorek, 15 maja, 21:00 Józef Oleksy stawił się we wtorek przed komisją bankową. – Mówił naokoło, ale to nie jest tak, że zupełnie nic nie powiedział – ocenia na antenie TVN24 przesłuchanie byłego premiera nowy przewodniczący komisji, poseł PiS, Adam Hofman. I wylicza: – Oleksy potwierdził, że nie było strategii prywatyzacji sektora bankowego, że była ona prowadzona w pośpiechu i że komisja śledcza ma sens – wylicza Hofman.

W najbliższym otoczeniu papieża Pawła VI działał agent, który najprawdopodobniej był Polakiem - twierdzi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Raporty, które miał dostarczać polskiej Służbie Bezpieczeństwa, były tak cenne, że rozsyłano je też do innych państw "demokracji ludowej".

Józef Oleksy stanął przed bankową komisją śledczą i zeznał, że "nic nie pamięta". Były premier został wezwany przed komisję w związku z taśmami, na których zarejestrowane zostały jego rozmowy z biznesmenem Aleksandrem Gudzowatym. Z nagrań miało wynikać, że w Polsce dochodziło do "przekrętów" podczas prywatyzacji banków. W "Kropce nad i" Oleksy powtórzył, że nie autoryzuje nagranej rozmowy.

Wtorek, 15 maja, 21:00 Były prezydent Lech Wałęsa mówi, że agenci SB w celu rozbicia "Solidarności" sterowali Andrzejem Gwiazdą. W ubiegłym tygodniu Gwiazda był przesłuchiwany przez senatorów przed wyborem na członka kolegium IPN. Zasugerował wtedy, że to marszałek Bogdan Borusewicz mógł być inspirowany przez służby bezpieczeństwa. Konflikt między legendami Solidarności w Magazynie 24 Godziny komentowali Antoni Mężydło z PiS oraz były działacz Związku Henryk Wujec.

Brytyjczyk Robert Murat jest podejrzany o porwanie czteroletniej Madeleine - informuje Sky News. Mała Brytyjka zniknęła kilkanaście dni temu z pokoju hotelowego w portugalskim miasteczku Praia da Luz.

Aleksander Kwaśniewski jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem Lewicy i Demokratów na premiera - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak. Na razie były prezydent zostanie szefem Rady Programowej LiD, która będzie przygotowywać program koalicji przed wyborami parlamentarnymi w 2009 roku.

RUCH S.A. planuje inwestycje w kawiarnie i sklepy osiedlowe. Największy dystrybutor prasy w Polsce chce kupić za 400 mln zł. 1,7 tys. placówek największej w kraju sieci małych sklepów - Żabkę. Firma złożyła też ofertę na zakup dziewięć kawiarni należących do firmy Tchibo - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Prawo i Sprawiedliwość złoży dziś wniosek o odwołanie Artura Zawiszy ze stanowiska szefa komisji śledczej ds. banków. Jednocześnie ma pojawić się wniosek o powołanie na nowego przewodniczącego Adama Hofmana. Poseł PiS zapewnia, ze chociaż bardzo cenił styl Zawiszy, to obradami komisji będzie kierował po swojemu.

Fragment sutanny należącej do Jana Pawła II z obrazkiem podpisanym przez kard. Stanisława Dziwisza w opcji Kup teraz! kosztował 100 zł na portalu allegro.pl. Sprzedawca twierdzi, że ma jeszcze cztery takie, ale na aukcji wystawił tylko jeden komplet. Miał je otrzymać właśnie od kard. Dziwisza i od ks. Mieczysława Mokrzyckiego. Ks. dr Robert Nęcek z archidiecezji krakowskiej uważa rzecz za oburzającą, bo obrazek z relikwią z sutanny każdy może dostać za darmo.

To spodoba się przede wszystkim kobietom. Bocheńscy strażnicy miejscy zdejmą standardowe mundury i założą krótkie spodenki oraz koszulki polo - zapowiada "Gazeta Krakowska".

Stalin, w wieku 35 lat, uwiódł, a według niektórych - zgwałcił, trzynastoletnią sierotę, Lidię Pierprygin i został ojcem jej dzieci. Takie informacje zawierają dokumenty ze śledztwa KGB nakazanego przez Nikitę Chruszczowa po śmierci Stalina - donosi "Fakt".

Billboardy z dekalogiem, reklamy, plakaty - z roku na rok polski Kościół powiększa budżet na marketing religijny. Minęły czasy, gdy Kościół przypominał o sobie zabieganym przechodniom jedynie za pomocą przydrożnych kapliczek czy wież kościelnych - pisze "Metro".

Nie wszyscy politycy chwalą się otrzymanymi prezentami, choć powinni w tej sprawie przesłać stosowne dokumenty do Państwowej Komisji Wyborczej. Deklaracji do rejestru, w którym politycy ujawniają, jakie dostali prezenty, nie złożyli m.in. Andrzej Lepper i Przemysław Gosiewski - pisze "Dziennik".

"Fakt" dotarł do nieoficjalnych informacji, z których wynika, że prokuratura może zalecić ekshumację kilkorga osób leczonych przez aresztowanego ordynatora szpitala MSWiA, znanego warszawskiego kardiochirurga Mirosława G.