Najnowsze

Najnowsze

W Lechu wielki optymizm. "Jesteśmy bardzo mocni"

- Nie pamiętam, abyśmy grali tak dobrze w sparingach. W Jarocinie pracowaliśmy siłowo, w Hiszpanii - bardziej piłkarsko. Po dwóch zgrupowaniach jesteśmy bardzo mocni, nie mam wątpliwości. Pozostała kwestia udowodnienia tego na boisku. Każdy z nas musi zresztą dorzucić 10-20 procent do tego, co prezentował jesienią. Wtedy jako zespół będziemy mieli szansę walczyć o mistrzostwo - mówi w rozmowie z poznan.sport.pl bramkarz Lecha Poznań Maciej Gostomski

Skończyli sprzątanie po wypadku. Obwodnica Trójmiasta przejezdna

Obwodnica Trójmiasta, która w czwartek po południu została - po wypadku - zablokowana w kierunku Gdyni, jest już przejezdna. Na wysokości gdyńskiego osiedla Chwarzno, naczepa ciężarówki przewróciła się na osobowe auto, uszkodzone zostały też trzy inne pojazdy. Ranne zostały trzy osoby.

Radny chce walczyć z nielegalną reklamą. "Zróbmy czarną listę"

Radykalny pomysł na walkę z nielegalną reklamą w Poznaniu ogłosił radny Paweł Sztando. - Stwórzmy nieformalną "Czarną listę firm reklamowych" - proponuje w liście do prezydenta miasta. Plastyk miejski Piotr Libicki nie jest przekonany do tego pomysłu. - Mam wątpliwości prawne - przyznaje.

Co najmniej 11 zabitych w ataku na więzienie

Zbrojne ugrupowanie rebelianckie zaatakowało w czwartek centralne więzienie w stolicy Jemenu Sanie, zabijając co najmniej jedenaście osób i umożliwiając ucieczkę pewnej liczbie osadzonych - poinformowała oficjalna jemeńska agencja SANA.

W Grecji padł nowy rekord bezrobocia

W listopadzie ub. roku w Grecji padł kolejny rekord bezrobocia - opublikowane w czwartek rządowe dane wskazują, że bez pracy było wtedy 28 proc. aktywnych zawodowo Greków. Wśród osób poniżej 25. roku życia wskaźnik ten przekroczył w tym okresie 61 proc.

Przegląd prasy: Wszystkie majątki jawne

Rząd i CBA chcą likwidacji absurdów i ujednolicenia oświadczeń osób publicznych. Tak, aby wszyscy piastujący funkcje publicznie ujawniali swój majątek - pisze "Rzeczpospolita".

Ustawiał licytacje, dostał wyrok. Koniec "pseudoimmunitetu komorników"?

W środę sąd rejonowy w Giżycku uznał oskarżonego o ustawianie licytacji komornika za winnego. Radości nie kryła oszukana przez niego Teresa Stakun: - Jestem szczęśliwa. Nie spodziewaliśmy się aż tak wysokiego wyroku - powiedziała reporterowi TTV. Reprezentujący poszkodowane małżeństwo rolników mec. Lech Obara ocenił z kolei, że wyrok ma szansę przełamać barierę w wymiarze sprawiedliwości, który w podobnych przypadkach bywał do tej pory pobłażliwy.

Kto popędzi po mistrzostwo?

Koniec ferii - czas na wielki powrót T-Mobile Ekstraklasy. Kto, z kim, o której i dlaczego? Wszystkie skróty, bramki i najciekawsze akcje tylko w ekstraklasa.tv.

Walentynkowa zemsta? Zakochani nie usiądą razem w kinie

Zakochane pary, które chciały spędzić walentynki na premierze w jednym z kin w Szanghaju, zostaną przymusowo rozdzielone. Wszystko dlatego, że co drugie miejsce na sali zostało wykupione. Akcję rozpoczął mężczyzna, który niedawno rozstał się z ukochaną.

Podwójne zabójstwo w filharmonii. Rusza proces

W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie) rozpocznie się proces Michała M. oskarżonego o zabójstwo harfistki i portiera. Do zbrodni doszło w nocy z 7 na 8 marca 2013 r. w budynku Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Odrzutowiec dla Polski

Taka rzecz zdarza się u nas, niestety, raz na pół wieku. Polska będzie miała drugi w historii odrzutowy samolot szkoleniowy dla pilotów wojskowych. Wysłużone, polskiej konstrukcji Iskry zastąpią Aermaki M-346. Włoska nazwa i producent kryją jednak tak naprawdę rosyjską konstrukcję.

Jeden sprawca, dwa tropy

Jedna ofiara, jeden sprawca, ale na miejscu zdarzenia dwa DNA. Ten niezwykły i rzadki przypadek medyczny był sporym wyzwaniem dla policyjnego śledztwa. Zagadkę mężczyzny oskarżonego o zabicie młodej kobiety udało się jednak rozwiązać.

Odeszła legenda

Zmarł człowiek niezwykłej odwagi, wybitny Polak, który zawsze walczył by móc posiadać i wyrażać własne poglądy. Zbigniew Romaszewski - legenda opozycji antykomunistycznej, działacz Komitetu Obrony Robotników i Solidarności, w wolnej Polsce wieloletni senator. Miał 74 lata. Romaszewski trafił do szpitala kilka dni temu w wyniku komplikacji po zapaleniu płuc.

Prezes Ochódzki byłby dumny

Miało powstać na warszawskiej Pradze. Jego historia pełna jest bareizmów: wytyczone zaledwie w tydzień jesienią 2009 roku powstało z prefabrykatów które już po pół roku wymagały naprawy. Z kolei przejście dla pieszych przy rondzie zostało tak zaplanowane, że na środku jest... drzewo.

Co wiemy o mistrzyni?

Wielka sportsmenka i ambitna kobieta - to o Justynie Kowalczyk wiemy od dawna. To, że ma swoje zdanie, potrafi iść pod prąd i jest nieustępliwa też już udowodniła. Sama potrafi się nazywać „Potrzepańcem” do kwadratu, deklaruje słabość do munduru i nienawiść dla polskiego narzekania. A jaka naprawdę jest największa gwiazda polskich nart?

Narodowa duma

Justyna Kowalczyk nie przejęła się urazem. Pobiegła po swoje i wygrała, a teraz z jej triumfu cieszy się cała Polska. Wielka radość panuje również w Soczi, a Rosjanie śpiewają na cześć naszej mistrzyni. Jest czego gratulować, bo po dzisiejszym występie Justyna wyrasta na najbardziej utytułowaną polską sportsmenkę po Irenie Szewińskiej: narodową dumę i legendę.

Zdrajcy i patrioci

Ryszard Kukliński: bohater - czy zdrajca? 10 lat po jego śmierci spór o to wciąż jest pełen emocji. Po 25 latach wolnej Polski jest to w istocie spór o ludzką pamięć, czyli o to, co powinno być w podręcznikach i na pomnikach. I to tłumaczy, dlaczego wśród największych krytyków Kuklińskiego są byli oficerowie komunistycznych służb. Dla nich polski agent CIA może być jak wyrzut sumienia, bo stawia ich przed trudnymi pytaniami: o ich wybory i o to, komu do końca służyli. Takie pytania Przemysław Wenerski zadał generałowi Markowi Dukaczewskiemu - byłemu agentowi wojskowego wywiadu PRL, a potem szefowi wojskowych służb specjalnych w wolnej Polsce. Temu, który dziś głośno i wprost mówi o Kuklińskim: zdrajca.

Narodziny agenta

Spór o Kuklińskiego zaczyna się już od tego, w jaki sposób doszło do nawiązania jego współpracy z CIA. Czy agent o pseudonimie Jack Strong został zwerbowany przez Amerykanów, czy też sam się do nich zgłosił? Ma to znaczenie dla wyjaśnienia motywacji, pobudek, dla których oficer, mający mocną pozycję w Polsce, postawił wszystko na jedną kartę. Najważniejsze dokumenty pewnie wciąż skrywają amerykańskie i rosyjskie archiwa, ale z tego, co dziś wiemy, nie ma dowodów, by podważać wersję samego Kuklińskiego. Choć krążących hipotez jest więcej.

Czy żyją?

Śmierć obu synów Ryszarda Kuklińskiego otoczona jest tajemnicą. Niewiele wiadomo też o nich samych - właściwie tylko tyle, co spisali agenci SB rozpracowujący ich ojca. Wiadomo, że obaj tragicznie zginęli w Ameryce - rok po roku. Nieszczęśliwe wypadki? Zemsta rosyjskich służb? Czy amerykańska mistyfikacja i synowie wcale nie zginęli? Ta ostatnia wersja ostatnio znów wróciła w wypowiedzi byłego szefa wojskowych służb specjalnych. Czy jest możliwa?

13.02 | Cienki lód

To hobby może być bardzo ryzykowne - zwłaszcza teraz gdy zima powoli odpuszcza. Wędkarstwo podlodowe przyciąga co roku tysiące amatorów, ale gdy temperatura za oknem rośnie - rosną obawy o ich bezpieczeństwo.

Nie wpuszczajcie ministra do taksówek

Bycie idiotą to jedyna okoliczność łagodząca dla ministra sprawiedliwości według Władysława Frasyniuka. Działacz Solidarności w mocnych słowach komentuje sprawę znalezienia "pornografii iszczątków" w celi pana T. na dzień przed jego uwolnieniem.