Najnowsze

Najnowsze

Koszykarska impreza w Krakowie. Przyjadą gwiazdy NBA?

W czerwcu zostanie oficjalnie otwarta nowa hala - Kraków Areny. Pod koniec miesiąca zaplanowano Marcin Gortat Camp, widowisko, podczas którego jedyny polski zawodnik w NBA trenuje z młodzieżą. Do wspólnych treningów nierzadko zaprasza też kolegów z NBA.

Prezydent Komorowski odebrał "Iskrę Miłosierdzia"

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczystość, podczas której prezydent, przedstawiciele różnych instytucji oraz młodzież odebrali lampiony z "Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia". Akcja organizowana przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia" ma zjednoczyć Polaków przed zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II.

Tusk: tylko silnych i zjednoczonych członków UE NATO będzie broniło z determinacją

- Kiedy mówię o tym, jak ważna jest ta kampania, to mówię o tym, jak ważne jest rozstrzygnięcie, czy przyszła Europa będzie jeszcze bardziej zintegrowana, czy wręcz przeciwne, zacznie się rozpadać na naszych oczach - powiedział w niedzielę Donald Tusk na konferencji prasowej na Podkarpaciu. Zaznaczył jednocześnie, że "jeśli Unia Europejska nie przetrwa, to może to oznaczać wielkie zagrożenie dla całego regionu".

Feministka nie odpuszcza Michalikowi. Będzie apelacja

W poniedziałek we Wrocławiu odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi arcybiskupa Józefa Michalika wygłoszonej podczas kazania 16 października ubiegłego roku. Sąd rejonowy już raz odrzucił pozew działaczki ruchu feministycznego Małgorzaty Marenin, ale kobieta nie zamierza się poddawać.

Rok Rosji w Polsce. "Zawiesić organizację" czy "nie nawoływać do zimnej wojny"?

- Zawiesiłbym organizację Roku Rosji w Polsce i Polskiego w Rosji, by dać w ten sposób sygnał Rosjanom, by nie popierali Władimira Putina - powiedział w "Kawie na ławę" Adam Szejnfeld z PO. Podobnego zdania byli inni politycy. Artur Dębski z Twojego Ruchu i Marek Sawicki z PSL przestrzegali przy tym, żeby nie ryzykować zerwania stosunków, w tym gospodarczych, z Rosją. - Jeśli przedsiębiorcy zapłacą za wasze słowa, to będziemy się musieli bić w piersi przed najbliższe lata - grzmiał Dębski.

Tajemnica 20 ukraińskich T-64. Co czołgi robiły na Krymie?

Rosyjskie wojsko zaczęło zbierać pozostawione przez Ukraińców na Krymie uzbrojenie i zgodnie z deklaracją Kremla, szykować się do oddania go właścicielom. W pierwszej kolejności na pociągi załadowano między innymi około 20 czołgów T-64. Przed interwencją rosyjską nie stacjonowały na półwyspie.

Przenieśli Tatry do Nowej Huty. Przeprosili autora zdjęcia

Komitet Konkursowy Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022 przeprosił oficjalnie autora zdjęcia Tatr za przypisanie mu fotomontażu, na którym góry znalazły się po wschodniej stronie Krakowa. Grafika zniknęła ze strony komitetu po tym, jak stała się przedmiotem masowych drwin internautów.

Obwód, którego nie ma. Takie paszporty Rosja wydaje na Krymie

Zachęcają mieszkańców Krymu do przyjmowania rosyjskiego obywatelstwa, a robią poważne błędy w paszportach. Od kilku dni pojawiają się informacje o różnych niedociągnięciach przy przekształcaniu półwyspu w część Federacji Rosyjskiej. Kolejną przekazuje na swoim profilu na Facebooku Dmytro Tymczuk, szef Centrum Badań Wojskowo-Politycznych.

Znaleźli dopalacze w sex shopie

Jeszcze przed otwarciem sklepu z erotycznymi akcesoriami niedaleko Krupówek, wkroczyła do niego policja. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli dopalacze. Właścicielom może grozić nawet miliona złotych grzywny.

Rok Rosji w Polsce. "Zawiesić organizację" czy "nie nawoływać do zimnej wojny"?

- Zawiesiłbym organizację Roku Rosji w Polsce i Polskiego w Rosji, by dać w ten sposób sygnał Rosjanom, by nie popierali Władimira Putina - powiedział w "Kawie na ławę" Adam Szejnfeld z PO. Podobnego zdania byli inni politycy. Artur Dębski z Twojego Ruchu i Marek Sawicki z PSL przestrzegali przy tym, żeby nie ryzykować zerwania stosunków, w tym gospodarczych, z Rosją. - Jeśli przedsiębiorcy zapłacą za wasze słowa, to będziemy się musieli bić w piersi przed najbliższe lata - grzmiał Dębski.

Nerwowo w Zabrzu. Stracili podium, stracą grupę mistrzowską?

W drugim z niedzielnych spotkań 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Górnik Zabrze zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Dzisiejszy mecz będzie starciem z gatunku tych o 6 punktów, ponieważ obie drużyny do końca sezonu zasadniczego będą się biły o miejsce w grupie mistrzowskiej.

"Niesamowicie fotogeniczne miasto". Fotospacer po Wrocławiu

- To piękne i tajemnicze miasto. Przed świtem panuje tutaj niesamowity nastrój i specyficzna aura - mówi Jarek Ciuruś i pokazuje Wrocław uwieczniony na fotografiach. Są na nich zarówno dobrze znane fragmenty miasta, jak i zakątki, o których wiedzą tylko nieliczni.

Dywersja, desant, pancerne natarcie. Tak wyglądałby rosyjski "blitzkrieg"?

- Celem ewentualnej rosyjskiej agresji na Ukrainę byłby totalny blitzkrieg. Ustanowienie nowej granicy, zanim sami Ukraińcy czy Zachód zdołaliby zareagować - pisze jeden z czołowych ekspertów ds. bezpieczeństwa Rosji, dr Mark Galeotti. Przedstawia scenariusz, w którym rosyjskie wojska uderzyłyby w kluczowe punkty infrastruktury, szeroko wykorzystały desanty z powietrza oraz siły specjalne. Celem byłoby szybkie zagarnięcie wybranego fragmentu kraju i postawienie świata przed faktem dokonanym.

Nowe połączenia dla Kamionek i Borówca. Znikają linie 53 i 503

Od wtorku w życie wejdą kolejne zmiany związane z integracją komunikacji miejskiej Poznania z sąsiednimi gminami. Tym razem dotyczą one mieszkańców gminy Kórnik. Uruchomione zostaną nowe linie 511 i 512, które zastąpią linie nr 53 oraz 503. Zmiany dotyczą także linii 527.

Ostatnie pożegnanie parowozów

Nie pomogły listy miłośników kolei z całego świata – to koniec ery parowozów. 1 kwietnia ostatnie europejskie regularne pociągi prowadzone przez lokomotywy parowe znikną z wielkopolskich torów. Powodem są koszty i brak perspektyw. W sentymentalną podróż z Wolsztyna do Leszna ruszył reporter "Faktów" TVN Jarosław Kostkowski.

Utrudnienia na Górczynie. Parafianie blokują autobusy

Od piątku wieczorem trwa remont skrzyżowania ulic Ściegiennego i Zgoda w Poznaniu. Objazdem równoległymi ulicami kursuje aż 16 linii autobusowych. W sobotę w pobliżu pętli na Górczynie było tłoczniej niż zwykle. W niedzielę od rana przejazd autobusom utrudniają samochody pozostawione przez osoby, które przyjechały na mszę w pobliskim kosciele.

Książę George w oknie, w towarzystwie Lupo

Książę William i księżna Cambridge opublikowali oficjalne rodzinne zdjęcie z małym George'm i psem Lupo. Patrzą przez okno swojego domu w Kensington Palace w Londynie. To pierwszy portret 8-miesięcznego księcia od jego chrztu w ub.r. i pierwszy przed jego zagraniczną podróżą - do Australii i Nowej Zelandii.

Zawisza gra o ósemkę, Śląsk już tylko o honor

W pierwszym z niedzielnych spotkań 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Zawisza Bydgoszcz, niesiony euforią po niedawnym zwycięstwie z Wisłą Kraków, zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław, który w końcówce sezonu zasadniczego będzie grał jedynie o honor.

Przewaga ich zgubiła? "Za bardzo chcieliśmy"

Piast Gliwice przegrał w sobotnim meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Lechią Gdańsk 1:3, choć od 52. minuty grał z przewagą jednego zawodnika. Zdaniem Jakuba Szumskiego, to właśnie czerwona kartka dla Sadajewa mogła zgubić Piasta. - Czerwona kartka teoretycznie dodała nam trochę animuszu, a paradoksalnie trochę nas zgubiła, bo za bardzo chcieliśmy się od razu zapędzić pod bramkę przeciwnika - powiedział golkiper gliwiczan.

Zwycięski debiut Moniza. "Drużyna mi zaimponowała"

Wyjątkowo udany debiut zaliczył Ricardo Moniz, trener Lechii. Gdańszczanie wygrali w sobotnim meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z Piastem Gliwice 3:1, choć od 52. minuty musieli grać w dziesiątkę. - Po tym, jak czerwoną kartką ukarany został Zaur Sadajew, mieliśmy drobny przestój. Drużyna potrafiła się jednak zmobilizować i to mi zaimponowało. Graliśmy tak, jakbyśmy to my mieli przewagę zawodnika - skomentował Moniz.