Najnowsze

Najnowsze

- Kampania na pewno będzie ostra - uważa Tadeusz Cymański, czołowy polityk PiS. Jak wyjaśnił, jego partia jest przeciwna powoływaniu obecnie komisji śledczych, bo byłyby one jedynie widowiskiem na użytek kampanii wyborczej.

Pielęgniarki po raz drugi rozbiły w Warszawie namioty. Tym razem przed Sejmem i tylko do piątku. Walczą o to samo: chcą przekonywać posłów do zmian w rządowym projekcie tzw. ustawy podwyżkowej.

Głosy PiS, PO i PSL to za mało, by doprowadzić do samorozwiązania Sejmu. W tej chwili wszystko zależy od SLD - tłumaczy Ludwik Dorn. Marszałek Sejmu powtórzył w Polskim Radiu, że w razie potrzeby do rozwiązania Sejmu doprowadzi prezydent. -Ale wtedy będzie trzeba zawrzeć umowę z PO - podkreślił.

Dwie osoby nie żyją, a pięć zostało rannych w wypadku, do którego doszło w miejscowości Morsk koło Świecia nad Wisłą. Zderzyło się pięć pojazdów: dwie ciężarówki, mikrobus i dwa samochody osobowe.

Huragan Dean osłabł. W ciągu wczorajszego dnia siła huraganu spadła z najwyższego - piątego stopnia do pierwszego. Nie powinien już powodować większych strat.

Po 6 tysięcy zł od osoby zapłacił katowicki Caritas za pielgrzymkę do Włoch rodzin górników i ofiar zeszłorocznej katastrofy hali w Chorzowie. Blisko połowa tej sumy to tzw. kieszonkowe dla pielgrzymów, informuje "Rzeczpospolita".

Fundusz Zdrowia rozważa wprowadzanie dopłat za leczenie zębów w prywatnych gabinetach stomatologicznych. Ci, którzy zechcą je dostać, będą musieli napisać podanie do NFZ, informuje "Życie Warszawy".

Ponad 20 prominentnych działaczy partii Andrzeja Leppera straciło stanowiska w rządowych agencjach i funduszach. Części z nich nie można wręczyć zwolnień, bo nagle zachorowali.

- Wiele krajów na świecie, nie tylko Polska, ma kłopoty z kapłanami podobnymi o. Rydzykowi - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" emerytowany biskup polskiej emigracji, abp. Szczepan Wesoły.

- Była to forma swego rodzaju porozumienia między nami - powiedział Zbigniew Wassermann o współpracy z Januszem Kaczmarkiem. - Gdyby się okazało, że działania organów ścigania mogą mieć charakter tendencyjny, stwarzać zagrożenia, to trzeba by interweniować.

Rząd ma wreszcie jasne zasady przyznawania pomocy finansowej. To ważne, bo na grancie wspierającym inwestycję rząd zarabia średnio siedmiokrotnie więcej niż daje - pisze "Puls Biznesu"

Zamaskowana kobieta z przedmiotem przypominającym karabin napadła na bank w Krzczonowie w województwie lubelskim. Napastniczka była o krok od przestępczego sukcesu, jednak plany pokrzyżowała jej znajoma, która poznała ją... po głosie.

Jednym z tajemniczych mężów zaufania, któremu już cztery miesiące temu ówczesny szef MSWiA Janusz Kaczmarek mówił o nieprawidłowościach w śledztwie dotyczącym Barbary Blidy, jest szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości, poseł PO Cezary Grabarczyk - informuje "Dziennik".

Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek poinformował szefa SLD Wojciecha Olejniczaka o szczegółach śledztwa dotyczącego szwajcarskich kont lewicy - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem" eurodeputowany Ryszard Czarnecki.

Dziesiątki młodych ludzi wyszły na ulice miasta Saloniki. Demonstranci podpalili kontenery na śmieci i obrzucili mundurowych kamieniami. Ci odpowiedzieli gazem łzawiącym.

Rząd wyraźnie prze do połączenia dwóch rodzimych koncernów paliwowych. Te plany mogą jednak pokrzyżować wybory parlamentarne, w których - według sondaży - obecna ekipa nie zwycięży - zauważa gazeta giełdy "Parkiet".