Najnowsze

Najnowsze

Związkowiec i biznesmen

Ten, który kilka dni temu wyprowadził rolników na drogi. Specjalizuje się w tym od początku swojej związkowej i politycznej kariery. Kiedyś w Samoobronie - dziś jest szefem rolniczego OPZZ. Sławomir Izdebski, człowiek ze specyficznym darem bilokacji. Broni interesów rolników i popiera górników. A jednocześnie prowadzi biznes, który z tymi interesami stoi w pewnej sprzeczności.

05.02| "Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o śnieżycach w Hiszpanii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych, festiwalu lodowych rzeźb w Japonii oraz ciągle niespokojnym, meksykańskim wulkanie Colima. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

"Mamy mało czasu, bo nie wiemy, co się szykuje na Kremlu"

- Ukraina potrzebuje sprzętu, który obroni żołnierzy i państwo. Korzystamy cały czas ze swojej broni i z ducha walki, ale dodatkowa pomoc pozwoli nam czuć się pewniej. Mamy mało czasu, bo nie wiemy, co się szykuje na Kremlu - powiedział w magazynie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Andrij Deszczyca, ambasador Ukrainy w Polsce, były szef dyplomacji swego kraju. Odniósł się w ten sposób do zaplanowanego na piątek spotkania Władimira Putina z Angelą Merkel i Francois Hollandem.

Były doradca Putina: Rosja szykuje ofensywę. Możliwy marsz na Kijów

Były doradca Władimira Putina, Andriej Iłłarionow uważa, że w najbliższym czasie możliwa jest aktywizacja wojennych działań na Ukrainie. Mieszkający od kilku lat w USA Iłłarionow powiedział w wywiadzie dla Hromadske TV, że w ostatnich dniach "pojawiło się wiele oznak" tego, że trwają przygotowania do "przejścia działań bojowych w nową fazę". Dlatego nie wyklucza on, że "gotuje się marsz na Kijów".

Związkowiec alfa

Gdy 5 lat temu Piotr Duda stawał na czele Solidarności mówił, że chce negocjować, a nie manifestować - co w ustach lidera związku brzmiało tyleż zaskakująco, co obiecująco. Teraz mówi już, że czas dialogu się skończył - pora na protesty. Niektórzy twierdzą, że to polityczne ambicje Dudy dają o sobie znać - inni, że jego ambicją jest przywództwo w związku na miarę tego, jakie miał twórca Solidarności. Arkadiusz Gdula.

Związkowiec z przeszłością

Kolejny lider związkowy, który najpierw miał silne związki z PRL-owską władzą, a potem postkomunistyczną lewicą. Wtedy system i rządy mu nie przeszkadzały - teraz kierujący OPZZ Jan Guz razem z Solidarnością (od zarania antyreżimową) idzie na wojnę z rządem, co jednak nie przeszkadza mu w tym, by jednocześnie dla rządu pracować. Jakim związkowcem jest ten, o którym rządzący raczej mówią dobrze? Sebastian Wasilewski.

Władze Bagdadu zniosą po 10 latach godzinę policyjną

Premier Iraku Hajder al-Abadi zapowiedział w czwartek zniesienie od soboty godziny policyjnej w Bagdadzie, której niektóre ograniczenia obowiązują od 2003 roku. Decyzja ta - jak podkreślają władze irackie - ma na celu przywrócenie normalności w stolicy kraju.

Kerry: USA rozpatrują możliwość przekazania broni Ukrainie

Sekretarz stanu USA John Kerry oświadczył, że jego kraj rozpatruje przekazanie Ukrainie broni, i ujawnił, że plan pokojowy kanclerz Niemiec i prezydenta Francji to odpowiedź na propozycje uregulowania konfliktu na Ukrainie nadesłane im przez przywódcę Rosji.

"Kościół jak żadna inna instytucja upomina się o prawa kobiet"

- W tej konwencji nie ma ani jednego konkretnego postanowienia, które chroniłoby kobiety - mówił w "Kropce nad i" o tzw. konwencji antyprzemocowej Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska). Przekonywał, że problem przemocy jest najmniej dotkliwy tam, gdzie jest najwięcej praktykujących katolików. Stanowczo nie zgadzał się z nim Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), który podkreślał, że w społeczeństwie patriarchalnym, takim jak Polska, takie regulacje są potrzebne.

Prezydentura Komorowskiego "na czwórkę, a nie na piątkę"

Ewidentnie brakuje mi chęci prezydenta do inicjowania publicznej dyskusji o przyszłości Polski i problemach, także na Śląsku. Nie chodzi o to, żeby to się kończyło decyzją, ale żebyśmy rozwijali świadomość społeczną - powiedział senator Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Rosyjski żołnierz, który zamordował rodzinę Ormian, jest upośledzony umysłowo

Rosyjski żołnierz Walerij Piermiakow, który zamordował siedmioosobową rodzinę w Armenii, w ogóle nie powinien znaleźć się w wojsku. 19-latek jest niepełnosprawny umysłowo - stwierdzono u niego oligofrenię. Główna prokuratura wojskowa zażądała pociągnięcia do odpowiedzialności członków komisji wojskowej, którzy dopuścili chłopaka do służby, jak też dowódców rosyjskiej jednostki wojskowej w Giumri, którzy zezwolili mu mieć dostęp do broni - pisze w czwartek portal gazeta.ru.

Najpierw Kijów, potem Moskwa. Będą ustępstwa wobec Rosji?

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande w piątek polecą do Moskwy. Mają tam przedstawić własne propozycje uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy. W czwartek zapoznali z nimi w Kijowie prezydenta Petra Poroszenkę. Nie ujawniono, co Merkel i Hollande zaproponują Rosji.

"Kościół jak żadna inna instytucja upomina się o prawa kobiet"

- W tej konwencji nie ma ani jednego konkretnego postanowienia, które służy pomocy kobiecie - mówił w "Kropce nad i" o tzw. konwencji antyprzemocowej Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska). Przekonywał, że problem przemocy jest najmniej dotkliwy tam, gdzie jest najwięcej praktykujących katolików. Stanowczo nie zgadzał się z nim Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), który podkreślał, że w społeczeństwie patriarchalnym, takim jak Polska, takie regulacje są potrzebne.

Prezydentura Komorowskiego "na czwórkę, a nie na piątkę"

Ewidentnie brakuje mi chęci prezydenta do inicjowania publicznej dyskusji o przyszłości Polski i problemach, także na Śląsku. Nie chodzi o to, żeby to się kończyło decyzją, ale żebyśmy rozwijali świadomość społeczną - powiedział senator Włodzimierz Cimoszewicz w "Faktach po Faktach" w TVN24.

8 maja "ustawką" na potrzeby kampanii? MSZ odpiera zarzuty

Mamy prawo świętować 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej w Polsce - mówił w czwartek w Sejmie wiceszef MSZ Konrad Pawlik, odnosząc się do propozycji prezydenta Bronisława Komorowskiego. Opozycja zarzuca, że prezydent chce wykorzystać 8 maja w kampanii wyborczej, a inicjatywa "to obłuda i ustawka".

"Rośnie podział między północą a południem". Szef Pentagonu o NATO

Sekretarz obrony USA Chuck Hagel powiedział po czwartkowym spotkaniu szefów obrony państw NATO, że w Sojuszu widać "niebezpieczną" tendencję do rozdzielania kwestii bezpieczeństwa i zajmowania się oddzielnie problemami na wschodzie Europy oraz na Bliskim Wschodzie i północnej Afryce. - Wygląda na to, że Sojusz potrafi się skupić tylko na jednym zadaniu - stwierdził, wyraźnie poirytowany.

Obama sam nie da broni Ukrainie? To zmuszą go ustawą

Amerykańscy kongresmeni przygotują ustawę, która zobowiąże Stany Zjednoczone do dostarczania broni Ukrainie, jeśli prezydent Barack Obama sam nie zdecyduje się na taki krok - oświadczył w czwartek republikański senator John McCain.

Tomasz A. wśród prywatnie oskarżonych ws. Smoleńska

Tomasz A. jest wśród pięciu osób oskarżonych w trybie prywatnym przez 11 członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej o niedopełnienie obowiązków przy organizacji przez cywilnych urzędników lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska 10 kwietnia 2010 r.

Spór o konwencję przeciw przemocy

W Sejmie ważą się losy konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. "To świetnie skonstruowany dokument" - stwierdziła w programie Tak Jest Kazimiera Szczuka. Przeciwna jego wprowadzeniu jest Joanna Banasiuk, która podkreślała, że konwencja nie zapobiega rzeczywistym źródłom przemocy domowej.

Szpica NATO w sile 5 tys. żołnierzy. 48 godzin na reakcję

Nowo powołane przez NATO siły zadaniowe bardzo wysokiej gotowości, czyli tzw. szpica, będą liczyć około pięciu tysięcy żołnierzy i będą wspierane przez siły morskie, lotnictwo i siły specjalne - poinformował w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Czarny koń w gabinecie starosty. Jaki jest, każdy internauta widzi

Biurka, szafy, ściany pomalowane tradycyjnie, na biało. Wirtualny spacer po ostrołęckim starostwie nie dostarcza zbyt wielu emocji, dopóki nie zajrzymy do gabinetu samego starosty. A tam - imponujących rozmiarów czarny koń. Koń darowany, bo jak przyznaje Stanisław Kubeł w rozmowie z tvn24.pl, figurę dostał w prezencie od żony. Ma przypominać, że warto z uporem realizować marzenia.

Zabudują tereny zajezdni, powstanie nowe osiedle. Tylko po co aż cztery sygnalizacje?

Na przełomie kwietnia i mają ruszyć pierwsze prace na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Gajowej w Poznaniu. Za 6 lat będzie tam około 250 sklepów, kawiarni i punktów usługowych i około 300-400 mieszkań. Społeczników dziwi projekt przebudowy ulicy Kraszewskiego, za którą odpowiadać będzie inwestor. - Cztery sygnalizacje na krótkim odcinku drogi to zdecydowanie za dużo - mówią.

Już nie banderowcy? Zacharczenko nazwał władze Ukrainy "żałosnymi Żydami"

„Premier” samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko nazwał obecne władze w Kijowie „żałosnymi przedstawicielami narodu żydowskiego". „To nędzna tradycja oskarżania oponentów politycznych przypisując im ‘nieodpowiednie’ pochodzenie” – odpowiedział przywódcy rebeliantów Eurazjatycki Kongres Żydowski.