Najnowsze

Najnowsze

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący Jana Rokitę na 5 tys. zł grzywny za nazwanie b. prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka "bardzo znanym przestępcą". Sprawa została umorzona ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną".

Pod domniemaną zgodą na zagłuszanie okupujących kancelarię premiera pielęgniarek widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego - informuje RMF FM. O całej sprawie wiedział Przemysław Gosiewski - dodaje Radio ZET. Były wicepremier zaprzeczył tym zarzutom i mówi, że to kolejna próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów.

Podjąłem decyzję o zawieszeniu Ryszarda Majdzika w obowiązkach członka rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego - poinformował szef MON Bogdan Klich. Majdzik - jak ujawniły media - zasłynął antysemickimi wypowiedziami.

W Tajlandii od poniedziałku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu w restauracjach, nocnych klubach i barach. Mało tego, zakaz obejmuje też tzw. ogródki.

18 lutego o godzinie 10 w bazie lotniczej w Świdwinie odbędą się uroczystości pogrzebowe lotników którzy zginęli w katastrofie samolotu transportowego CASA pod Mirosławcem. Lotnicy zostaną pośmiertnie odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie wojskowe.

Policja religijna Arabii Saudyjskiej zakazała sprzedaży czerwonych róż i innych przedmiotów w tym kolorze przed dniem św. Walentego. Chce w ten sposób zmobilizować zakochanych do tego, by okazywali sobie uczucia w inny sposób. W jaki? Nie sprecyzowano.

Około południa na warszawskiej Ochocie dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na oddział banku Pekao SA - dowiedział się tvn24.pl. Na razie nie wiadomo, jakie są straty.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. książki Jana T. Grossa "Strach". Śledczy sprawdzali, czy książka zawiera pomówienia narodu polskiego.

Stan prezydenta Timoru Wschodniego, postrzelonego w poniedziałek rano przez zamachowców, poprawił się. Z ostatnich informacji, podanych w australijskim Darwin, dokąd przewieziono rannego Ramosa-Hortę, wynika, że prezydent ma szanse wyzdrowienia. Tymczasem premier Timoru Wsch. wprowadził w kraju stan wyjątkowy i godzinę policyjną.

Melodramat "Pokuta" został uznany za najlepszy film minionego roku na angielskim festiwalu filmowym BAFTA. Statuetkę dla najlepszej aktorki otrzymała Marion Cotillard, natomiast Daniel Day-Lewis okazał się najlepszym aktorem.

Carla Bruni, żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, zaśpiewa przed królową Elżbietą II - donosi włoska prasa. Piosenkarka miałaby wystąpić na zakończenie uroczystego bankietu podczas marcowej wizyty w Londynie.

O raporcie z weryfikacji WSI nie sposób zapomnieć. Andrzej Grajewski, wymieniony przez Antoniego Macierewicza pośród łamiących prawo w służbach, chce się oczyścić z zarzutów. Uzależnia od tego przyjęcie wysokiego stanowiska w specsłużbach, które które proponuje mu koalicja PO-PSL - pisze "Dziennik".

Na przejeździe kolejowym w podwarszawskim Błoniu samochód osobowy wjechał pod koła pociągu. Kierowca miał mnóstwo szczęścia - wyszedł żywo ze zmiażdżonego auta.

- Gazeta może zdradzić w jakiej formie dostała stenogram z obrad, czy to było nagranie, czy spisany dokument. Nie zdradzi tym źródła. Pewne jest jednak, że nie jest to oficjalny stenogram, ten bowiem nie jest gotowy - mówił w TVN24 Jerzy Szmajdziński, wiceszef LiDu.

Dowódca afgańskich talibów mułła Mansur Dadullah został w poniedziałek raniony i schwytany w czasie operacji pakistańskich sił bezpieczeństwa na południowym zachodzie kraju. Taką informację podały AFP i Reuters, cytując źródła polityczne i wojskowe w Islamabadzie. Natomiast według agencji Associated Press, powołującej się na miejscową policję, w kilka godzin później mułła zmarł z powodu odniesionych obrażeń.

Władze Izraela zdecydowały się udzielić parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci. Zezwolenie dotyczyć ma nie tylko biologicznych bądź adoptowanych dzieci jednego z partnerów, ale obejmie także, "w szczególnych przypadkach", dzieci niespokrewnione z żadnym z partnerów.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła z urzędu postępowanie sprawdzające w sprawie ujawnienia przez "Rzeczpospolitą" wystąpienia w Sejmie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ćwiąkalskiego o nielegalnych podsłuchach w ABW.

- Żydzi nas atakują! Trzeba się bronić - tak wołał prof. Bogusław Wolniewicz, autorytet Radia Maryja, sprzed ołtarza bazyliki o. Jezuitów w Krakowie. Wywołał burzę oklasków.

Nie minęło 100 dni rządu, a Donald Tusk jest już na urlopie. Po powrocie z Moskwy premier dyskretnie zniknął. Jak informuje TVN24 rzecznik rządu Agnieszka Liszka, Tusk pojechał z rodziną na parę dni we włoskie Alpy.