Najnowsze

Najnowsze

Bułgaria zamyka Rosjanom niebo, Moskwa żąda wyjaśnień

Rosyjskie MSZ żąda wytłumaczenia od Sofii, dlaczego Bułgaria odmówiła Moskwie wydania zgody na przelot samolotów transportowych z pomocą dla Syrii - podała agencja Interfax. Bułgaria to kolejne po Grecji państwo, które rosyjskie maszyny transportowe będą musiały omijać.

Francja rozpoczęła "misje zwiadowcze" w Syrii

Francuskie samoloty rozpoczęły we wtorek misje zwiadowcze nad Syrią - poinformował szef MSZ Francji Laurent Fabius. Rozpoczęcie tych lotów zapowiedział dzień wcześniej prezydent Francois Hollande, dodając, że rozważane są naloty na pozycje Państwa Islamskiego.

Tureccy żołnierze "wkroczyli na terytorium Iraku"

Tureckie siły lądowe we wtorek, po raz pierwszy od 2011 roku, dokonały wypadu na terytorium irackiego Kurdystanu. Miał to być "krótkotrwały środek" w celu ujęcia kurdyjskich rebeliantów odpowiedzialnych za niedawny atak na siły rządowe - poinformowało anonimowe źródło w rządzie w Ankarze.

Czy PiS będzie mógł zmienić konstytucję? Śledź raport wyborczy tvn24.pl

Kampania wyborcza wkracza właśnie w decydującą fazę. Aby nie pogubić się w politycznej rzeczywistości, portal tvn24.pl przygotował specjalny raport, w którym znaleźć będzie można sondaże wyborcze i najważniejsze informacje dotyczące ugrupowań walczących o miejsca w parlamencie. Natomiast w rubryce "Kampania kontrolowana" rysunki autorstwa Marty Frej, Andrzeja Milewskiego znanego jako Andrzej Rysuje i Henryka Sawki pozwolą nabrać stosownego dystansu do politycznej rzeczywistości.

Kreml niezadowolony z realizacji porozumienia mińskiego

Na wschodzie Ukrainy nie są ostrzeliwane obszary zamieszkałe przez cywilów i panuje "względna stabilizacja", ale pozostałe punkty lutowych porozumień pokojowych z Mińska nie są realizowane - oświadczył we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Zamknęli im sklepik, nie będzie kawy. Uczniowie protestują: to przesada

Znicze, klepsydry, litry kawy i kilogramy "zakazanego" jedzenia - tak we wtorek manifestowali swoje niezadowolenie uczniowie II LO w Gorzowie Wielkopolskim. Licealiści sprzeciwiają się wprowadzonej ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia, która zabrania sprzedawania w szkołach niezdrowego jedzenia. Uczniowie apelują, aby przepisy nie obejmowały szkół średnich.

Szwecja i Niemcy jednym głosem ws. uchodźców

Rządy Niemiec i Szwecji opowiadają się za wiążącymi kwotami relokacji uchodźców w krajach Unii Europejskiej. Kanclerz Angerla Merkel i premier Stefan Loefven, którzy we wtorek spotkali się w Berlinie, zażądali trwałego klucza podziału dla wszystkich państw UE.

Śledztwo ws. nagrania rozmowy Kwiatkowskiego z Bieńkowską

Wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego nagrania rozmowy prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego z byłą wicepremier Elżbietą Bieńkowską - poinformowała we wtorek stołeczna prokuratura. Wkrótce ma się zakończyć główne postępowanie ws. afery podsłuchowej.

Ruszył proces byłego drużynowego ZHP. Odpowie m.in. za gwałt

Powiedziała matce: "Drużynowy mnie molestował". - Nogi się pode mną ugięły. Zaufałam temu człowiekowi, teraz nie wierzę nikomu - mówi matka harcerki, którą miał wykorzystywać były drużynowy ZHP, na którym ciążą m. in. zarzuty gwałtu na nieletnich. We wtorek ruszył proces.

Schetyna: nikt nie wywiera na nas presji ws. imigrantów

- Nie ma presji, jest odpowiedzialność, jest dużo rozmów - tak o przyjęciu przez Polskę uchodźców mówił we wtorek minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna. Przekonywał, że w tej sprawie Europa powinna podejmować solidarne decyzje. Tłumaczył, że gdyby na Ukrainie doszło do wojny, to Polska byłaby pierwszym krajem emigracji dla Ukraińców i wówczas oczekiwałaby wsparcia od innych krajów europejskich.

Faworyt bukmacherów zaśpiewa piosenkę do nowego Bonda

- Tak mi ulżyło, wreszcie mogę o tym mówić, to była moja tajna misja! - powiedział wokalista Sam Smith. Brytyjczyk przyznał, że to on będzie wykonawcą utworu do "Spectre", najnowszej produkcji o Bondzie. Premiera piosenki "Writing’s On The Wall" planowana jest na 25 września.

Muzeum Wojska Polskiego ma "rewelacyjnej jakości" georadarowe zdjęcie ukrytego pociągu pancernego

Rok temu do Muzeum Wojska Polskiego zgłosiło się trzech mężczyzn, którzy przekazali zdjęcie z georadaru i informację, że wiedzą, gdzie ukryty jest pancerny pociąg. Jakość fotografii ma być tak rewelacyjna, że można nie tylko zmierzyć wielkość składu, ale nawet rozpoznać typy poszczególnych dział. Przygotowano nawet propozycję umowy pomiędzy muzeum a poszukiwaczami, ale wtedy temat ucichł.

Jednostka wojskowa w Świętoszowie szuka żołnierzy. "Mamy kilkaset stanowisk do obsadzenia"

- Służba u nas jest ciekawa. To nie siedzenie w koszarach, a poligony, ćwiczenia wielonarodowe i misje poza granicami państwa - reklamuje służbę w Świętoszowie (woj. dolnośląskie) przedstawiciel 10-tej Brygady Kawalerii Pancernej im. broni Stanisława Maczka. Okazuje się, że wojskowi mają kilkaset wakatów. Poszukiwani są m.in. specjaliści łączności i logistyki, a także ratownicy medyczni.

Podpalał zagajniki i stodoły, żeby odreagować złość

21-latek osiem razy podpalił zagajnik i na końcu starą stodołę. - Robiłem to, kiedy czułem złość, żeby odreagować - miał wyjaśnić policji. Przy okazji wyszło na jaw, że wcześniej kradł przewody elektryczne i telekomunikacyjne.

Książka zamiast biletu. MPK walczy z analfabetyzmem

We wtorek pasażerowie wrocławskiego MPK zamiast mandatu za jazdę bez biletu dostają książkową zakładkę. Warunek jest jeden: potencjalny gapowicz musi czytać książkę. - Przyłączyliśmy się do akcji w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Analfabetyzmem - mówią przedstawiciele miejskiego przewoźnika. I dodają, że kontrolerzy łaskawi będą tylko dla tych, którzy czytają w wersji tradycyjnej, czyli na papierze. Pasażerowie byli zachywceni. - To super sprawa. Akurat dzisiaj zapomniałam zabrać portfela, a książkę mam zawsze przy sobie. Zamiast mandatu "zarobiłam" zakładkę - cieszy się Maria.