Najnowsze

Najnowsze

Autostradą pod prąd, po śmierć. Śledczy sprawdzą, czy wjechali tak na A1 przez przypadek

Podobno to miał być imprezowy wypad z okazji Halloween. Grupa sześciu znajomych pojechała na dyskotekę. Nie wiadomo na razie, dlaczego w drodze powrotnej ich samochód jechał autostradą pod prąd. Koło Piotrkowa Trybunalskiego wjechał wprost pod ciężarówkę - trzy osoby zginęły, trzy są ranne. Rodziców straciła 5-letnia Dominika. O tym, że została sierotą powiedzą jej dziś psycholodzy.

"Wstępne prace" rozpoczęte. Iran wdraża porozumienie

Wiceprezydent Iranu i jednocześnie przewodniczący Organizacji ds. Energetyki Atomowej Reza Salehi poinformował podczas rozmowy z japońską agencją Kyodo, że Teheran rozpoczął wdrażanie postanowień porozumienia nuklearnego osiągniętego w lipcu.

Ruszył proces ws. śmierci dziecka w aquaparku. Oskarżeni ratownik i nauczycielka

Nauczycielka i ratownik WOPR - to oni zdaniem śledczych odpowiadają za tragiczny wypadek w sopockim aquaparku, gdzie topiła się 8-latka. Oboje nie przyznają się do winy. Proces w tej sprawie miał ruszyć już na początku października, jednak sąd zdecydował się skierować oskarżoną kobietę na badanie sądowo-psychiatryczne. Według biegłych kobieta jest poczytalna.

Rakieta, bomba, pęknięcie? Co wiemy o katastrofie na Synaju

Przyczyna katastrofy rosyjskiego samolotu na Synaju może pozostać zagadką jeszcze wiele miesięcy. Już teraz trwają jednak spekulacje. Sugerowane jest zestrzelenie przez dżihadystów, ale fakty wydają się temu przeczyć. Rozważane jest też gwałtowne i katastrofalne rozszczelnienie się kadłuba, za czym przemawia historia dwóch katastrof w Azji, pod pewnym względami podobnych.

Informacja o in vitro w akcie urodzenia. "Nie chodzi o piętnowanie dzieci"

Nie chodzi o piętnowanie dzieci urodzonych metodą in vitro - mówiła we "Wstajesz i wiesz" Anna Krawczyk ze Stowarzyszenia Nasz bocian. Skomentowała w ten sposób nowe przepisy, które od niedzieli przewidują konieczność ujawnienia informacji o sposobie poczęcia dziecka w dokumentach sporządzanych przez urzędy stanu cywilnego. - Można to było zrobić w inny sposób - przekonywał dr Paweł Litwiński, ekspert ds. danych osobowych.

Loża prasowa 01.11.2015

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz byli komentatorzy: Renata Grochal (Gazeta Wyborcza), Mariusz Janicki (Polityka), Michał Szułdrzyński (Rzeczpospolita) i Paweł Lisicki (Do rzeczy). Pierwszym tematem programu było formowanie się rządu Prawa i Sprawiedliwości i spekulacje wokół obsady stanowisk i prawdopodobnie ograniczonej roli Beaty Szydło jako szefowej rady ministrów. Rozmawiano również o obietnicach PiS-u, które mimo zapowiedzi w kampanii, mogą nie zostać w pełni lub od razu zrealizowane. Później dyskusja toczyła się wokół walki o przywództwo w Platformie Obywatelskiej po przegranych wyborach i próby odpowiedzi na pytanie: kto będzie liderem opozycji w nowym parlamencie. Na koniec dziennikarze rozmawiali o przyszłości formacji lewicowych, których w przyszłej kadencji sejmu zabraknie.

Rosyjska flota wyjątkowo aktywna. US Navy myśli nad odpowiedzią

- Jak mamy rozmieścić nasze siły, aby być pewnym, że utrzymamy odpowiednią równowagę i zaangażowanie? - takie ma być główne pytanie zajmujące nowego szefa operacyjnego US Navy, admirała Johna Richardsona. Amerykanie mają obserwować nadzwyczajną, w stopniu nie widzianym od końca zimnej wojny, aktywność rosyjskiej floty.

Weszła w życie ustawa o in vitro. Część klinik musi przerwać leczenie

Ustawa o in vitro weszła w życie w niedzielę. 24 godziny później część klinik musiała przerwać leczenie. Chodzi o te placówki, które nie zdobyły odpowiedniego certyfikatu od Ministerstwa Zdrowia, co nakazuje nowe prawo. Tymczasem dziś szef resortu zdrowia ma zdecydować, czy przedłużyć finansowanie rządowego programu refundacji leczenia procedurą in vitro.