Najnowsze

Najnowsze

Dwugłos ws. dymisji rządu. Prezydent tłumaczy na Twitterze

Z premier Kopacz uzgodniliśmy miejsce spotkania, czyli Pałac Prezydencki, termin przyjęcia dymisji zostanie dopiero ustalony - specyzował w środę późnym wieczorem na Twitterze prezydent Andrzej Duda po tym, jak pojawiły się różne informacje ws. dymisji rządu. Ostatecznie Ewa Kopacz złoży ją w Sejmie w czwartek, a prezydent przyjmie ją w pałacu w kolejnych dniach.

Szwecja przywraca kontrole graniczne

W związku z masowym napływem uchodźców Szwecja przywróci tymczasowo od czwartku od godz. 12 kontrole graniczne - podał w Sztokholmie rząd. Kontrole mają zostać wprowadzone na 10 dni, w razie potrzeby zostaną przedłużone.

Płatek: hasło "Polska dla Polaków" jest niezgodne z konstytucją

Myślę, że Bóg stworzył Ziemię Obiecaną po to, żeby było to miejsce dla Żydów i stworzył Polskę, aby było to miejsce do zamieszkania przez Polaków - mówił w "Faktach po Faktach" Marian Piłka (Prawica Rzeczpospolitej). W dyskusji na temat marszu narodowców całkowicie odmienne zdanie miała prof. Monika Płatek, która uważa, że hasło "Polska dla Polaków" jest niezgodne z konstytucją.

Szczyt bez Polski, trzy propozycje rządu. "Nie było żadnej formalnej odpowiedzi"

Zwykle był kontakt między kancelarią premiera i prezydenta, tym razem nie było żadnej formalnej odpowiedzi na nasze propozycje - stwierdził w "Faktach po Faktach" wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, pytany o zamieszanie związane z datą pierwszego posiedzenia Sejmu, która zbiega się z unijnym szczytem na Malcie. W efekcie Polskę reprezentować tam będzie premier Czech.

Szczyt bez Polski, trzy propozycje rządu. "Nie było żadnej formalnej odpowiedzi"

Zwykle był kontakt między kancelarią premiera i prezydenta, tym razem nie było żadnej formalnej odpowiedzi na nasze propozycje - stwierdził w "Faktach po Faktach" wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, pytany o zamieszanie związane z datą pierwszego posiedzenia Sejmu, która zbiega się z unijnym szczytem na Malcie. W efekcie Polskę reprezentować tam będzie premier Czech.

Książę George jako nastolatek i dorosły mężczyzna

Książę George bez wątpienia jest najbardziej uroczym członkiem rodziny królewskiej. Chociaż syn księżnej Kate i księcia Williama ma dopiero 2 lata, to niektórzy już zastanawiają się, jak będzie wyglądał, kiedy dorośnie. Ciekawość zainteresowanych zaspokoili naukowcy z Wielkiej Brytanii.

Marsz narodowców we Wrocławiu. Tłumy przed pomnikiem Chrobrego

Ulicami Wrocławia przeszedł marsz zorganizowany przez środowiska narodowe. - Obyło się bez większych incydentów związanych z zakłóceniem ładu i porządku publicznego - informują policjanci. Po niemal dwóch godzinach od rozpoczęcia wydarzenia uczestnicy doszli przed pomnik Bolesława Chrobrego. Po kolejnych kilkudziesięciu minutach i odśpiewaniu hymnu rozeszli się do domów.

Produkty z izraelskich osiedli muszą być oznakowane. Izrael oburzony

Importowane do UE produkty pochodzące z izraelskich osiedli na terytoriach palestyńskich powinny być wyraźnie oznakowane - taką wykładnię unijnych przepisów przyjęła w środę Komisja Europejska, wywołując tym oburzenie Izraela. Tel Awiw poinformował, że izraelscy dyplomaci w proteście nie będą uczestniczyć w pewnych spotkaniach z przedstawicielami UE.

Kaczyński: będziemy modernizować Polskę, ale nie polskiego ducha

- Polska musi być zmodernizowana, jeśli chodzi o organizację, technikę, usługi społeczne. My będziemy Polskę modernizować, ale nie będziemy modernizować polskiego ducha - oświadczył w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Stwierdził, że państwo polskie jest w fatalnym stanie i zadaniem rządu Beaty Szydło będzie jego odbudowa. W Krakowie PiS obchodzi Święto Niepodległości.

Bieg pełen symboliki w pierwszej stolicy Polski

Wystartowali w jednakowych biało-czerwonych koszulkach z nadrukowanym orłem 11 listopada o godz. 11:11. Główną nagrodą było 11 111 groszy a 111 zawodnik na mecie otrzymał nagrodę – markowy zegarek. W ten sposób organizatorom Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości udało się połączyć bieg z oficjalnymi obchodami święta.

Prezydent zaskoczył premier. "Fakty" TVN: tematem dymisja rządu

Dotychczas rozmawiali przez media, 11 listopada udało się zamienić kilka słów osobiście. Prezydent Andrzej Duda podszedł w środę do premier Ewy Kopacz i przez chwilę z nią rozmawiał. Politycy nie podali sobie dłoni, a sama Kopacz wyglądała na wyraźnie zaskoczoną. Jak dowiedziały się "Fakty" TVN, rozmowa dotyczyła jutrzejszej dymisji rządu.

Prezydent: będę czynił starania, byśmy za rok poszli w jednym marszu

- Pamiętam, jak w 2008 r. Lech Kaczyński wygłosił pamiętne wystąpienie. W tym wystąpieniu był fragment, w którym prezydent powiedział, że nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem - przypomniał prezydent Andrzej Duda. Zadeklarował, że chce czynić starania, aby za rok wszyscy poszli w jednym marszu niepodległości.

Wybuch gazu w kamienicy. Trzy osoby ranne

Jak informują strażacy w wyniku wybuchu gazu w Twardogórze (woj. dolnośląskie) trzy osoby zostały poszkodowane. Miejsce jest zabezpieczane przez służby. Po jednego z rannych przyleciał śmigłowiec LPR.

Rogale z Poznania trafiły do Sajgonu

Pieć kilogramów rogali świętomarcińskich z białym makiem trafiło do Wietnamu. Wszystko za sprawą poznańskiego społecznika Łukasza Kozłowskiego, który mieszka w Ho Chi Minh. Gdy zorientował się, że przysmak, którym 11 listopada zajadają się wszyscy poznaniacy, może go ominąć, postanowił spróbować go ściągnąć do Azji. Udało się.

"Zostałam zgwałcona 43 200 razy"

Karla Jacinto w wieku 12 lat trafiła w ręce handlarzy ludźmi. Przez cztery lata zmuszana była do prostytucji. Obsługiwała nawet 30 klientów na dobę, dzień w dzień. Jak wyliczyła, została zgwałcona 43 200 razy. Więcej w "Faktach z zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Rosja? Na tym globusie dla dzieci nie ma takiego państwa

W estońskich sklepach dla dzieci można kupić globus, na którym Rosja została pominięta. O sprawie poinformował gazetę "Postimmees" jej czytelnik. Był oburzony, że "największy kraj na świecie pod względem powierzchni został zignorowany". Głos w sprawie zabrali rosyjscy politycy. Władimir Żyrinowski zaproponował wyprodukowanie globusu z pominięciem państw bałtyckich.

Kostka do gry, pieniądze i obrączka. Oto skarby poznańskiego Starego Rynku

Na poznańskim Starym Rynku zakończono ostatni etap badań archeologicznych poprzedzających jego remont, obejmujący przede wszystkim przebudowę nawierzchni. W wykopie przed Pałacem Działyńskich odkryto wiele cennych zabytków. O znaleziskach opowiedziała reporterowi TVN 24 Aleksandrowi Przybylskiemu Kateriny Zisopulu-Bleja, kierująca zespołem archeologów.