Najnowsze

Najnowsze

Cyberatak na Pentagon. Zatrzymanie w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii zatrzymany został mężczyzna podejrzewany o przynależność do grupy, która w zeszłym roku dokonała ataku hakerskiego, zyskując dostęp do danych Pentagonu - poinformowała brytyjska Państwowa Agencja do Spraw Przestępczości (NCA).

Listonosz wyrzucił ponad 500 przesyłek. Bo było ich zbyt wiele

Przeciwko "ciężkiemu losowi listonosza" postanowił zbuntować się jeden z pracowników firmy oferującej usługi pocztowe. Zawartość torby z przesyłkami tak mu ciążyła, że zamiast roznosić listy porzucił je pod krzakiem w lesie w miejscowości Równia. Jak twierdził, miał za dużo przesyłek do doręczenia. Ponad 500 kopert znalazł jeden z mieszkańców powiatu bieszczadzkiego i natychmiast zgłosił to na policję. Leniwemu pracownikowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Potężna Al-Nusra na rozdrożu. Lider nie żyje, Asad i Państwo Islamskie atakują

Największa obok Państwa Islamskiego organizacja walcząca w Syrii przeciwko reżimowi Baszara el-Asada, po czwartkowej śmierci jej lidera, pozostaje bez przywódcy. Front al-Nusra, który od 27 lutego stracił siedmiu dowódców, wkrótce zdecyduje o tym, jak będzie wyglądała jego walka w Syrii. Na tę decyzję czekają inne grupy walczące z reżimem Asada, a także Państwo Islamskie.

11-latek przebrał się za Greya. Nauczyciele odesłali go do domu

Światowy Dzień Książki UNESCO (5 marca) jest dla brytyjskich uczniów okazją do przebrania się za ulubionych bohaterów literackich. W tym roku pewien 11-latek naraził się na kłopoty, gdy przyszedł do szkoły przebrany za bohatera "Pięćdziesięciu twarzy Greya".

"To nie może trwać. Otwórzcie stadiony dla kobiet!"

Mimo że popularność piłki nożnej w tym kraju jest niebotyczna, nie wszyscy mogą chłonąć atmosferę futbolu wprost na stadionie. Miliony Iranek, choćby chciały, na stadiony nie mają wstępu. Sepp Blatter, szef FIFA, chciałby to zmienić.

Zamach w Charkowie. Dowódca batalionu "zdołał przejechać 500 metrów"

W Charkowie na wschodzie Ukrainy doszło do kolejnego wybuchu. Nieznani sprawcy podłożyli ładunek pod minibus należący do dowódcy batalionu ochotniczego Słobożańszczyna Andrija Janhołenka. W wyniku eksplozji ranni zostali dowódca i jego żona. Stan kobiety lekarze określają jako ciężki.

Widzew poza ligą: zawieszona licencja i walkower. "To dla nas koniec sezonu"

Serial pod tytułem "bezdomny Widzew szuka stadionu" nie skończył się happy endem. Klub od miesięcy szukał miejsca do rozgrywania spotkań, bo buduje sobie nowy obiekt. Widzewiacy próbowali rozpocząć ligę w Byczynie (50 km od Łodzi), ale zamiast meczu będzie walkower, bo nie udało się dopełnić wszystkich formalności.

Policja przestrzega przed fałszywymi hydraulikami

Małopolska policja poszukuje dwóch oszustów, którzy metodą "na hydraulika" okradli kilkoro mieszkańców Oświęcimia. Kradli zarówno pieniądze, jak i biżuterię. Policyjni rysownicy przygotowali portrety pamięciowe pary oszustów.

Nowy sprzęt dla policji. Zobacz łódzkie CSI od kuchni

Potrafią odtworzyć odciski palców tam, gdzie nikt by się nie spodziewał. Dzięki ekspertom z laboratorium kryminalistycznego udało się wyjaśnić niezliczoną ilość przestępstw. Teraz policyjni eksperci dostają nową broń – nowoczesną pracownię daktyloskopijną. Dzięki niej będzie można w mgnieniu oka porównać odciski znalezione na miejscu zbrodni z międzynarodową bazą danych. Nowy sprzęt pozwoli też lepiej, szybciej i skuteczniej identyfikować tożsamość zmarłych, których tożsamość pozostaje nieznana. Łódzcy policjanci chwalą się, że dysponują najnowocześniejszym sprzętem w Polsce.

"OSA" i TVN24 na tropie kłusowników

Ekipa TVN24 wybrała się z kamerą wgłąb lasu na wspólny patrol z OSĄ - grupą wędkarzy, społecznie zajmującej się wyłapywaniem kłusowników w dorzeczu Parsęty i Wieprzy. Idąc brzegiem jednej z rzek, reporterka przepytała założyciela oddziału "antykłusowników" o sposób działania, ich początki, a także wyniki w konfrontacji z przestępcami.

"Ukraińscy podoficerowie będą szkoleni w Polsce"

- Nasze bazy i nasze miejsca do szkoleń są lepiej przygotowane, dlatego (ukraińscy podoficerowie - red.) będą szkoleni w Polsce - powiedziała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska. Potwierdziła tym samym słowa szefa MON Tomasza Siemoniaka. Minister w "Jeden na jeden" na antenie TVN24 zaznaczył, że chociaż dojdzie do szkoleń to celem Polski "nie jest to, żeby nasi żołnierze się znaleźli na Ukrainie".

Zdjęcia i nagrania odnalezionego monstrum cesarskiej floty

Ekspedycja prowadzona i sfinansowana przez amerykańskiego miliardera Paula Allena odnalazła wrak jednego z dwóch największych pancerników w historii, japońskiego olbrzyma Musashi. Wielki okręt został zatopiony w 1944 roku przez amerykańskie lotnictwo na morzu Sibuyan, podczas jednej z bitew podczas inwazji wojsk USA na Filipiny.

Kolejne zmiany na Kaponierze. Autobusy nie wjadą na Dworcową

Rusza kolejny etap przebudowy Ronda Kaponiera. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na moście Uniwersyteckim, a na ul. Dworcową nie wjadą już pojazdy powyżej 3,5 tony. To oznacza spore zmiany - trasy zmienią trzy dzienne linie autobusowe oraz aż szesnaście linii nocnych.

Robert Lewandowski pomoże niewidomym piłkarzom, pojadą na Euro. "Sny się spełniają"

Niewidomi piłkarze reprezentacji Polski wywalczyli awans do Mistrzostw Europy, ale wyjazd stanął pod znakiem zapytania z powodu braku pieniędzy. Jeszcze rano na antenie TVN24 prosili o finansowe wsparcie. Odzew był błyskawiczny. Pomoże im Robert Lewandowski, reprezentant Polski i zawodnik Bayernu Monachium. - Niesamowite, że mamy tak wielką gwiazdę za sobą - cieszą się piłkarze.

Partnerce Niemcowa grożono śmiercią. Modelka pod ochroną SBU

Życie głównego świadka zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa jest zagrożone - oświadczył prokurator generalny Ukrainy Wiktor Szokin. Annie Durickiej przydzielono ochronę. Śledczy wszczęli dochodzenie w sprawie pogróżek. Tymczasem w Moskwie działacze partii Parnas, do której należał Niemcow, nie zamierzają składać broni. Zapowiadają zorganizowanie Marszu gniewu i godności 19 kwietnia.

Nawalny wyszedł na wolność

Krytyk Kremla Aleksiej Nawalny opuścił w piątek moskiewski areszt, gdzie spędził 15 dni za złamanie przepisów o zgromadzeniach. Sąd nie wyraził zgody na przerwę w karze, by Nawalny mógł wziąć udział w pogrzebie zastrzelonego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Pierwszy biały człowiek w afrykańskim plemieniu Pokomo

Pokomo, jedno z największych plemion Kenii, przyjęło w swoje szeregi niecodziennego członka. Tomasz Sadowski, założyciel fundacji Barka, która pomaga członkom plemienia w trudnej życiowej sytuacji, jako pierwszy biały człowiek został przyjęty do rady starszyzny. Członkowskie insygnia i plemienne szaty Sadowski otrzymał od króla Pokomo Makoraniego VII, który z bratem z tej okazji specjalnie przyleciał do Poznania.