Najnowsze

Najnowsze

Zderzyło się 6 samochodów, 2 osoby są ranne

W Prusicach (woj. dolnośląskie) zderzyły się 2 osobówki, 3 busy i jeden samochód dostawczy. Ucierpiały 2 osoby, które zostały odwiezione do szpitala. Są utrudnienia w ruchu na DK 5.

Boni głoduje, internauci kpią. "Trzeba być zagubionym człowiekiem, żeby się naśmiewać"

Europoseł Platformy Obywatelskiej Michał Boni ogłosił w czwartek na Twitterze, że bierze udział w "całodobowej głodówce rotacyjnej". Deputowani Parlamentu Europejskiego walczą w ten sposób o uwolnienia ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko z rosyjskiego aresztu. Internauci kpią z akcji. - Trzeba być zagubionym członkiem ludzkiego społeczeństwa, żeby się z tego naśmiewać - komentuje Boni w rozmowie z tvn24.pl.

Rozkopali powojenne "zrzutowisko", szukają pojazdów pancernych. Znaleźli hełmy, medale i szczątki żołnierzy

Pasjonaci militariów z Towarzystwa Perkun, wraz z muzealnikami przy użyciu ciężkiego sprzętu "otworzyli" stary rów przeciwczołgowy na terenie Twierdzy Kostrzyn, w którym według relacji świadków, miały zostać zaraz po wojnie zasypane pojazdy pancerne. Do tej pory odnaleziono przemieszane szczątki ok. 16 żołnierzy, zarówno niemieckich, jak i czerwonoarmistów, a także ich wojskowy ekwipunek.

Papież podjął wiceprezydent Iranu

Papież Franciszek spotkał się wiceprezydent Iranu Szachindocht Molaverdi. Podczas prywatnej czwartkowej audiencji oboje wymienili się podarkami oraz - jak pisze państwowa irańska agencja IRNA - poglądami na kwestie wspólnych zainteresowań.

Separatyści "otrzymali zadanie podniesienia flagi nad Debalcewem i Mariupolem"

Od rana w Donbasie toczą się zacięte walki, a noc upłynęła pod znakiem intensywnej kanonady. Ukraińskie dowództwo informuje o rosnącej liczbie zabitych żołnierzy i przygotowaniach wroga do ofensywy. Najwięcej pocisków spadło na Debalcewe i okolice. Na południu rebelianci tworzą potężną grupę uderzeniową. Przed zaplanowanym w nocy z sobotę na niedzielę wstrzymaniem ognia na wschodzie Ukrainy prorosyjscy separatyści otrzymali zadanie zdobycia miast Debalcewe i Mariupol w obwodzie donieckim – oświadczył wiceminister obrony Ukrainy Petro Meched.

"Złapali 'Gnoma'. Może zostać wymieniony na zaginionego cyborga"

Żołnierze ukraińskiej 79. brygady powietrzno-desantowej złapali rebelianta o pseudonimie "Gnom". To jeden z członków oddziału "Giwiego", którzy bili i poniżali podpułkownika Olega Kuzminycha, wziętego do niewoli "cyborga" z lotniska w Doniecku. "Gnom" może zostać wymieniony na przetrzymywanego przez rebeliantów żołnierza – pisze ukraiński portal Censor.

Zimowa Uniwersjada 2015

Sabina Majerczyk srebrną medalistką w slalomie gigancie. Relacja z uniwersjady już wkrótce w Magazynie Narciarskim.

Zielone światło do przechodzenia na czerwonym? Walczą o zmianę przepisów

"Czekanie na czerwonym świetle, gdy ulica jest pusta i przejście nie stanowiłoby żadnego zagrożenia jest marnotrawstwem czasu" - pisze Stefano Tompson, autor petycji "Żądamy depenalizacji przechodzenia przez ulicę na czerwonym świetle", którą podpisało już ponad 8 tys. internautów. Policjanci są sceptyczni. - Przy naszej niskiej kulturze jazdy liberalizacja tego prawa nie byłaby niczym dobrym. Zbyt dużo pieszych ginie na drogach - mówią.

Andrzej Duda w błyskach fleszy ratuje kolegę

Kampania wyborcza ruszyła na dobre. Sztaby dwoją się i troją, by pokazać kandydatów z jak najlepszej strony. Andrzej Duda szusował w czwartek na stoku i udowodnił, że jest wytrawnym narciarzem. Pomógł również partyjnemu koledze, Adamowi Kwiatkowskiemu, który nieszczęśliwie wywrócił się na śniegu. Akcja przeprowadzona została pod czujnym okiem reporterów, co wywołało spekulacje, że była to "ustawka" na potrzeby kampanii. Rzecznik PiS Marcin Mastalerek podkreśla jednak w rozmowie z tvn24.pl, że obrażenia posła są poważne, a podobne insynuacje - niesmaczne.

Dzieci leżą w szpitalnej świetlicy, nie ma oddziału zakaźnego. "To co wyprawia NFZ jest niedopuszczalne"

- Od miesiąca na moim oddziale dzieci leżą na świetlicy, bo w salach brakuje miejsc. Nie ma już oddziału zakaźnego, więc ryzyko zakażeń wewnątrzszpitalnych jest ogromne. Na naszej pediatrii jest 20 łóżek, a pacjentów 23. Na 12 sal są tylko 3 izolatki. Powinniśmy ich mieć co najmniej 10, aby bezpiecznie hospitalizować dzieci - mówi Tomasz Jarmoliński, ordynator oddziału dziecięcego. Nie lepiej jest w innych szpitalach.

Wiózł auto w aucie. Żeby zaoszczędzić na paliwie

Niecodzienny ładunek odkryli policjanci z białostockiej drogówki w dostawczym busie z Litwy. W pojeździe jednej z firm kurierskich znaleźli... inne auto. Okazało się, że kierowcy samochodów zdecydowali się na taką podróż, aby zaoszczędzić na paliwie.

Centrum Deportacji Górnoślązaków. W sobotę muzeum otworzy prezydent Komorowski

W ciemności rozlegną się karabinowe strzały, potem przez szpary w ścianie, jak w wagonie bydlęcym widać będzie umykający krajobraz. Organizatorzy nowego muzeum w Radzionkowie oddali klimat wydarzeń sprzed 70 lat. Bohaterami są tysiące Ślązaków wywiezionych w głąb Związku Radzieckiego. Muzeum pod nazwą Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR zostanie otwarte w sobotę. Na uroczystość zaproszono m.in. prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Ciosek o mińskim porozumieniu: kryje w sobie tysiąc pułapek

- Wszystko będzie zależało od woli politycznej - ocenił możliwe efekty porozumienia mińskiego Stanisław Ciosek. Były ambasador Polski w ZSRR i Rosji stwierdził w programie "Wstajesz i wiesz", że wiele uzgodnionych punktów jest niejasnych, a ich implementacja kryje w sobie "tysiąc pułapek". - Najważniejsze jest jednak, że przestaną zabijać, przynajmniej na jakiś czas - podkreślił.

Kapitan Selmy dla TVN 24: to była żegluga w starym stylu

- Jacht stoi zacumowany do wielkiej bariery lodowej Rossa, która przez ponad wiek broniła dostępu na Antarktydę, której przez sto lat nie widział żaden człowiek - relacjonował z Zatoki Wielorybów kapitan ekspedycji. Ich jacht, jako jedyna jednostka żaglowa, dopłynął tak daleko na południe.